Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Kosmetika
Kosmetika

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Stravování podle krevních skupin

Pokud znáte svou krevní skupinu, umíte si sestavit jednoduchým způsobem nejvhodnější jídelníček, který vám zajistí nejen zdraví, ale vám i pomůže zhubnout.

Skupina 0
Nulka je nejstarší krevní skupinou. Lidé s touto krevní skupinou jsou silní lovci, jejich trávicí i imunitní systém funguje naplno, se svým jídelníčkem však nesmí experimentovat. Lidé s touto krevní skupinou mohou darovat krev všem ostatním skupinám, ale sami mohou přijmout jen 0. Prospívá jim intenzivně fyzické cvičení a živočišné bílkoviny.

Potraviny po kterých tloustnou a zároveň nejsou pro ně vhodné výrobky z pšenice, kukuřice, fazolí, čočky, dále je to růžičková kapusta, zelí, květák. Hubnou po většině mořských živočichů, mořských řasách, játrech, červeném mase, špenátu a brokolici. Z mořských produktů by neměly: sumcové ryby, marinované sledě, kaviár, uzený losos a chobotnice. Mléčné výrobky jim velmi neprospívají. K neutrálním potravinám patří máslo, sójové mléko a sójový sýr, dále kozí sýr. Ostatní jsou nevhodné. Velmi prospěšné jsou pro ně vlašské ořechy a dýňová semínka, ale nesmí para ořechy, kešu, arašídy, pistácie a mák. Ze zeleniny by neměly bílou, červenou ani čínské zelí, růžičková kapusta, brambory, avokádo, olivy, kukuřici, květák, lilek a houby. Z ovoce by si měli odpustit kokosové ořechy, ostružiny, melouny, mandarinky, pomeranče a jahody. Neměli by ještě kečup, nakládanou zeleninu, různé marinády. Z bylinek jsou prospěšné: chmel, šipky, máta peprná, pampeliška a petržel. Z nápojů mají zakázáno: kávu, destiláty, černý čaj, limonády, colu. Prospěšné jsou pro ně minerální vody a neutrální zelený čaj, bílé i červené víno. Tělu dodávejte hlavně vitaminy skupiny B, vitamin K a jód s vápníkem. Při hubnutí praktikujte hlavně sporty náročné na výdej energie, nebo bojová umění.

Skupina A
Tato krevní skupina vás předurčuje k usedlosti, avšak změny vám nevadí. Vaše krevní skupina je vegetariánská - do jídelníčku zařaďte tofu, obilné výrobky, luštěniny a ovoce, nejezte maso ani mléčné výrobky. Doplňovat byste měli pozorně vitamin C, vitamin E, vitamin B12 a kyselinu listovou. Hubnutí podpoříte klidnými cviky z jógy.

Pokud máte krevní skupinu A, vaši prapředci byli zemědělci - vegetariáni, maso tedy velmi těžko trávíte, ve vašem těle se ukládá formou přebytečného tuku a zvyšuje se množství toxinů při trávení. I mléčné výrobky tráví Ačkaři těžší. Pokud si dáte hodně pšenice, překyseluje si svalovou hmotu, což v konečném důsledku odebere energii. Potraviny by měly být co nejvíce v přírodním stavu, vypěstované organicky, bez hnojiv. Lidé s krevní skupinou A mají velmi citlivý imunitní systém. Musí si dávat pozor na srdeční onemocnění a cukrovku.
Kromě jiných druhů máte zakázané: slaninu, kachnu, husu, zajíce, játra, srdce, skopové, jehněčí, vepřové, šunku, zvěřinu, hovězí, telecí. Pokud velmi zatoužíte po mase, můžete si dát kuřata, nebo krůty, v malém množství. Velmi prospěšné jsou ale pro vás některé druhy ryb jako kapr, pstruh, makrela, sardinky, mořská štika. Žralok a tuňák patří mezi neutrální, ale mezi zakázané například raci, krabi, úhoř, sleď, uzený losos.
Můžete si dopřát sójové mléko a sójový sýr, v menším množství jogurt, kefír, ale nesmíte plísňový sýr, čedar, máslo, plnotučné mléko a ementál. Z ořechů si nedávejte pistácie, kešu, para ořechy. Zakázané jsou pro vás i pšeničné klíčky, pšeničné otruby a škrob. Rýže si dejte do sytosti. Ze zeleniny vám vůbec neprospívá zelí, paprika, ale na mrkvi, kel, čekance, brokolici si pochutnejte. Z ovoce vám poškodí banány, papája, mango, kokosové ořechy, mandarinky, pomeranče a melouny. Do syta se najezte meruněk, ananasu, třešní, švestek, citronů, fíků, rozinek, přičemž ostatní ovoce je pro vás neutrální. Nesmíte ani kečup, ani majonézu, ani worcester. Z bylinek vám prospívá zejména hloh, zelený čaj, heřmánek, třezalka, ženšen, aloe, šipky a kozlík. Nepijte sodovky, minerálky, pivo a destiláty.

Skupina B
S touto krevní skupinou se bez problémů dokážete přizpůsobit různým situacím. Jako příslušník této krevní skupiny můžete jíst s mírou všechny druhy potravin. Při dietě vynechejte luštěniny, ořechy a pšenici. Nezapomeňte doplňovat hořčík. Béčkaři potřebují rovnováhu mezi tělesnou a duševní aktivitou. Jejich prapředci byli kočovníci. Ze všech skupin právě skoupí B vykazuje nejpřesnější zeměpisné vymezení. Tradiční židovské populace mají krevní skupinu B, přičemž židovské náboženství představuje směs mysli, duše a materiální. Táhne se jako velký pás přes euroasijskou roviny dolů na indický subkontinent. Skupinu B mě mnoho Mongolů, Japonců, Číňanů a Indů. Směrem na západ Evropy je výskyt béčkařů nižší. Lidé se skupinou B jsou schopni odolávat většině závažných onemocnění, i takových jakými jsou srdeční choroby, zda rakoviny a i když na ně onemocní, je větší pravděpodobnost, že jejich přežijí. Organismus těchto lidí má však větší sklon k exotickým onemocněním imunitního systému a jsou náchylní trpět například na chronický únavový syndrom.

Pokud nechcete přibírat vyvarujte se kukuřici, čočce, arašídům, sezamových semínek, pohanky a trávení vám zpomalují i tuky. Potraviny, které vám pomohou zhubnout je zelená zelenina, některé druhy masa, nízkotučné mléčné výrobky a čaj ze sladkého dřeva. Z masa je pro vás prospěšná zvěřina, skopové, jehněčí, králík. Mezi neutrální patří hovězí, krůta, játra, telecí. Zakázané máte slaninu, slepici, kachnu, husu, šunku, kuře, vepřové a z vnitřností srdce. Zdraví prospěšné jsou ryby, zejména treska, štika, makrela, losos, hejk, mořský pstruh a kaviár. Tuňák, pstruh, kapr, sleď a žralok patří již mezi neutrální. Mezi zakázané mořské produkty patří raci, houmr, krabi, želvy, uzený losos, ústřice, chobotnice a hlemýždě. Z mléčných výrobků si dopřejte: jogurty, kefíry, odstředěné mléko, kozí mléko a sýr. Ementál, hermelín, eidam, gouda, sójový sýr, podmáslí, plnotučné mléko a máslo patří mezi neutrální. Zakázané máte plísňové sýry a zmrzlinu. Z olejů používejte olivový, vyhněte se slunečnicovému, sezamová a kukuřičného oleje. Většina semínek a oříšků není pro skupinu B vhodná. Zakázané máte kešu, arašídy, pistácie, lískové a piniové oříšky, ale i mák. Z cerálií je pro vás prospěšné proso, rýže. Zakázáno je žito, pohanka, ječmen. Vyhněte se chlebu ze pšenice a žita a takzvané divoké rýži. Ze zeleniny nemůžete artyčoky, dýni, kukuřici, ředkvičky, olivy a rajčata. Velmi prospěšný je lilek. paprika, zelí, kapusta, květák, mrkev, petržel, červená řepa a všechny druhy brambor. Z ovoce máte zakázaný kokosový ořech a granátové jablko. Dopřejte si ananas, banány, hrozny, švestky. Velmi prospěšná je pro vás šťáva ze zelí, ananasu, a hroznů, zakázanou máte rajčatovou šťávu a kečup. Prospěje jim zelený čaj. Absolutně nevhodné jsou pro ně destiláty, minerální vody, limonády, cola a sodovky. Černá káva je neutrální. Z bylin je pro Béčkařů vhodné lékořice, šalvěj a ženšen. neměly by senná list, podběl a aloe.

Skupina AB
Tato krevní skupina je prý nejlepší přizpůsobena moderním životním podmínkám. Váš jídelníček by měl být vyvážený, můžete jíst potraviny ze všech skupin, při hubnutí ale nejezte červené maso a kukuřici, naopak vám pomohou mléčné výrobky, zelenina, plody moře a tofu. Tělu nezapomeňte dodávat vitamín C.
Tuto poměrně vzácnou krevní skupinu má jen necelých pět procent populace. V podstatě by se dalo říci, že většina potravin nevhodných pro skupinu A a B je stejně škodlivá i pro lidi se skupinou AB. Ábéčkarři se neradi zabývají detaily, jsou oduševnělí a tak trochu příjemně excentričtí. Mnoho léčitelů a duchovních vůdců má právě tuto krevní skupinu.

Lidé se skupinou AB budou přibírat po červeném mase, některých druhů fazolí, po kukuřici, pohance a pšenici. Potraviny podporující váhový úbytek: tofu, mořské řasy, mléčné výroby, zelená zelenina, ananas a některé mořské živočichy. Z masa je pro ně prospěšná jehněčí, skopové, krůta a králík. Neměli by ani slaninu, šunku, drůbež, telecí, hovězí, vepřové, husa, kachnu, slepici a zvěřinu. Z mořských živočichů by neměli jíst humra, ústřice, kraba, marinovaný sleď, chobotnice, žáby, úhoře, uzený losos a raků. Mléčné výrobky jsou pro skupinu AB prospěšné, zejména zakysané. Platí zde zásada, že jejich nesmí být příliš mnoho, aby se v organismu nevytvářelo hodně hlenů. Zakázáno je plnotučné mléko, zmrzlina, máslo, plísňové sýry a parmezán. Z cerálií se nedoporučuje pohanka, kukuřičné lupínky a kukuřičná kaše. Z chleba a pečiva jen výrobky z kukuřice. Ze zeleniny není prospěšná paprika, kukuřice, avokádo, olivy a ředkvičky. Při konzumaci ovoce se vyhýbejte banánům, mangu, pomeranče, granátová jablka a kokosovému ořechu. Zakázané jsou také kyselé i sladké marinády, kečup, worcesterskou omáčkou. Z bylinek je velmi účinná echinacea, hloh, zelený čaj, heřmánek, ženšen, lékořici a lopuch. Můžete kávu, v menším množství bílé i červené víno, minerální vody, sodovky, ale absolutně nevodné jsou jakékoliv destiláty.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Desatero saunování aneb proč se vyplatí chodit do sauny pravidelně
Pravidelné saunování by mělo do života každého dospělého člověka patřit stejně přirozeně jako pohyb nebo zaměstnání.
číst dál »
3759x    1x
První pomoc ze spíže
Vše, co potřebujete k úlevě od kašle či průjmu, máte za dveřmi své komory. Při zdravotních potížích nesahejte pouze
číst dál »
1646x    0x
BOSU a závěsné posilovací systémy – cesta k pevnému tělu
Dnešní životní styl je plný spěchu, stresu a nezdravých věcí. Na druhou stranu by se snad všichni chtěli pochlubit perfektně tvarovanou a pevnou postavou.
číst dál »
2122x    0x
Blíží se začátek školního roku
Pamatujete si ještě na svou první školní aktovku? Asi si ještě umíme živě vzpomenout na chvíle, kdy jsme dostali školní
číst dál »
1690x    2x
První pomoc při zraněních
Zranění potkávají bohužel každého. Snad nejrizikovější skupinou lidí, která se potýká s různými formami zranění, jako jsou namožené svaly, pohmoždění...
číst dál »
1631x    0x
   Nejbližší kurzy
Myofasyciální techniky 3 -SP...
15.11.2019 - 16.11.2019
(Ostrava)
Detoxikační masáž medem
17.11.2019 - 17.11.2019
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
21.11.2019 - 22.11.2019
(Ostrava)
Aromaterapie 1.
23.11.2019 - 24.11.2019
(Ostrava)
HOT STONES - masáž lávovými ...
29.11.2019 - 01.12.2019
(Ostrava)
Holistická aromaterapeutická...
04.12.2019 - 06.12.2019
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.12.2019 - 08.12.2019
(Ostrava)
.