Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Rehabilitace u vás doma i v salonu

Rehabilitační cvičení je skvělý způsob, jak ulevit bolavým zádům, nataženým či ochablým svalům a zároveň působí jako prevence protahování. Nemusí nutně znamenat dlouhé návštěvy v rehabilitačních centrech nemocnic nebo speciálních zdravotnických zařízení. Kousek rehabilitace si můžete dopřát i v pohodlí domova – budou vám k tomu stačit dobře zvolené pomůcky.

Velký míč jako základ pro cvičení doma

Určitě jste také již slyšeli o velkém míči, který můžete jednoduše nafouknout. Pravidelnou rehabilitací s míčem odstraníte bolesti zad a napomůžete správnému a zdravému držení těla. Proto jsou také často velké míče vhodné do kanceláří, kdy se obměňují s klasickými židlemi a dodávají tak tělu impuls pro správné sezení. Velký míč je rovněž báječnou pomůckou pro všechny nastávající maminky, které se v těhotenství chtějí protahovat a předcházet nepříjemným bolestem v kříži.

Velký míč upotřebí ženy také po porodu, po úrazech během rekonvalescence nebo po operacích jako pomocníka. Kromě velkého míče se můžete setkat také s tzv. overballem. Jedná se o maličký míček, který dofouknete do požadovaného objemu a můžete ho používat nejen jako oporu krční páteře, ale také pro posilování a protahování celého těla. Možná si říkáte, že sezení na nějakém balonu nemůže přinést žádné výsledky. To je ale omyl! Právě díky sezení na velkém míči jste nuceni, mnohdy až nevědomky, zpevňovat střed těla, posilovat tak skryté břišní svaly a to proto, abyste se nehrbili. Díky pravidelnému sezení na velkém míči výrazně zlepšíte držení těla, koordinaci i sílu páteře.

Rehabilitační pomůcky

Velký úspěch slaví i půlmíč zvaný BOSU. Jedná se o speciální balanční podložku, která se dá použít z obou stran a slouží k domácímu i profesionálnímu využití. Na BOSU můžete doslova balancovat a zpevňovat tak své tělo i rehabilitovat po úrazech či operacích. Bez této rehabilitační pomůcky se dnes už neobejde žádné rehabilitační centrum nebo zdravotnické středisko a postupně se dostává i do všech fitness center nebo masérských salónů. Z jedné strany je BOSU tvořeno plochou protiskluzovou deskou, která je vybavena rukojetí pro přenášení i snazší úchop. Z druhé strany je BOSU měkké a nafukuje se do půlkulatého tvaru míče a vytváří tak skvělý prostor pro rehabilitační cvičení, posilování i relaxaci. Používat jej můžete z obou stran, podle zvolené zátěže.

Při návštěvě masérského salonu nebo rehabilitačního střediska se můžete nechat inspirovat jednoduchými cviky a protahováním, které posléze využijete i v pohodlí domova. Nezapomínejte ale, že pouze kvalifikovaný rehabilitační pracovník nebo zdravotnický terapeut s dlouholetou praxí je schopen zbavit vás nepříjemných bolestí a pomoci s úrazy či pooperačním cvičení. Využít můžete pro rehabilitaci v pohodlí domova rovněž instruktážní DVD, knihy nebo plakáty.

Ve výbavě masérského salonu by rozhodně neměl chybět ani masážní ježek. Ten představuje účinnou a hlavně chytrou rehabilitační pomůcku s gumovými hroty, které příjemně uvolňují natažené svaly a masírují reflexní zóny. Podle síly hrotů pak můžete masírovat záda, ruce, nohy nebo ulevit ztuhlým rukám a hrubým chodidlům. Každý masážní ježek je opatřen jehlovým ventilem, díky němuž můžete regulovat tlak a vyjít vstříc potřebám každého klienta.

Svěřte se do rukou fyzioterapeuta

Pokud jsou vaše bolesti dlouhodobé a skutečně nesnesitelné, svěřte se do rukou zkušeného fyzioterapeuta, který dokáže zvolit správné metody, jak bolesti odstranit a ulevit tak vašemu fyzickému i psychickému stavu. Stále oblíbenější fyzioterapie se zabývá diagnostikou problému, léčbou a prevenci poruch pohybového systému organismu. Mnohdy jsou k tomuto účelu využívány znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky. Fyzioterapie pomáhá dospělým i malým pacientům; poradí si například s ortopedickými vadami, bolestmi zad, skoliózou páteře nebo centrálními koordinačními poruchami pohybového vývoje.

Dospělí pak vyhledávají známé fyzioterapeuty kvůli bolestem hlavy a páteře, kloubů, zad nebo poúrazových stavů, které potřebují řešit. Fyzioterapeut vás mile překvapí svým profesionálním přístupem i zkušenostmi a cennými radami. Díky vhodnému příslušenství vám pomůže posílit svaly, zlepšit držení těla a naučí vás správně trénovat rovnováhu svého těla. Bude mu k tomu stačit balanční podložka, sedací klín k odlehčení plotýnek nebo závěsný posilovací systém vhodný rovněž pro úplné začátečníky nebo ke snížení hmotnosti.

Kromě dalších podložek a balančních pomůcek by ve výbavě zkušeného maséra nebo vaší domácí posilovně neměly chybět cvičební gumy, které se vyznačují extrémní životností, použitím přírodních materiálů a všestranným využitím na souši i ve vodě. Cvičební gumy jsou prodávány v různých rozměrech a nabízí převratnou pomůcku v oblasti rehabilitace, ortopedie, neurologie či sportovního lékařství. Nemusíte se bát nepříjemného gumového zápachu nebo materiálu na dotek. Začněte s rehabilitací i vy a najděte konečně řešení pro vaše bolavá záda, ztuhlý krk nebo formu cvičení, která vás nikdy nepřestane bavit!Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Opalování a ochrana
Opalování jako součást pobytu v přírodě je příjemné a máme ho rádi. S pěknou do bronzova opálenou pokožkou
číst dál »
1765x    0x
Infrasauna je pro leckoho věc neznámá
Co to vlastně ta infrasauna je? Zajímavá vymyšlenost, která v sobě spojuje přednosti klasické sauny s blahodárným působením infračervených paprsků.
číst dál »
696x    0x
Popraskané paty
Z času na čas se stane každému, že péči o chodidla přesune na vedlejší kolej. Jenže popraskané paty mohou přinášet svým
číst dál »
2673x    0x
Kolagenová péče
Nikdo nechce na pohled stárnout rychleji! Svěží, mladistvý a celkově upravený vzhled hraje v dnešní době větší roli, než by se mohlo zdát.
číst dál »
2197x    0x
Hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je po celém světě rozšířená lupeňovitá dřevní houba se šedavý kloboukem. Obvykle roste
číst dál »
1935x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační víkendový mas...
28.02.2020 - 19.04.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
27.03.2020 - 27.03.2020
(Uherský Brod)
Gua Sha a akupresurní body p...
24.04.2020 - 24.04.2020
(Uherský Brod)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
15.05.2020 - 17.05.2020
(Ostrava)