Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

První pomoc při zraněních

Zranění potkávají bohužel každého. Snad nejrizikovější skupinou lidí, která se potýká s různými formami zranění, jako jsou namožené svaly, pohmoždění nebo podvrtnutí, jsou sportovci. Zranění ale nejsou pouze záležitostí sportovců. Nepříjemný pád nebo rychlý pohyb může způsobit ve vteřině bolestivé zranění, ať jste mladí nebo staří, muži nebo ženy. Nepodceňujte možnost zranění, které se může objevit stejně rychle jako u sportovních aktivit i u běžných denních činností, které jste nesčetněkrát dělali. Jak si tedy rychle pomoci v případě, že i vás potkalo nepříjemné zranění a ulevit si co nejrychleji a nejefektivněji od bolesti?

Myslete na regeneraci

První a rychlou pomoc při zraněních, která může ovlivnit celý následující průběh hojení a regenerace, můžete najít v řadě přípravků, které díky účinným látkám mají chladivé a hojivé účinky. Například chladivý sprej RehabMedic pomůže v případě pohmoždění, podvrtnutí, zánětů a svalových tahů. Sprej se aplikuje přímo na postižené místo, přičemž aplikace je dostatečná v momentě, kdy se na postiženém místě objeví bílá námraza. Sprej má středně chladivý účinek, který přináší rychlou, ale dočasnou úlevu.

Pomoci může rovněž Flexall gel, který je složen z Aloe vera gelu a mentolu. Gel je navíc ještě obohacen o vitamín E. Gel patří k nejvyšší světové třídě a tak není divu, že jej hojně využívají sportovci po celém světě. Jeho účinky jsou neocenitelné zejména v případě artritidy, bursitidy, bolesti šlach a zad, pohmožděnin, křečí, podvrtnutí a svalového napětí. Gel se nanáší přímo na postižené místo jemným a intenzivní vtíráním. Využívat Flexall gel nemusíte pouze v případě, že jste již zraněni. Díky jeho jedinečným vlastnostem je možné jej využívat při strečinku, masážích, ultrazvuku, elektroléčbě, kryoterapii nebo zábalech. Gel nemastí pokožku a naopak díky vitamínu E má na pokožku zklidňující účinky.

Když potřebujete zahřát

Gelové zahřívací sáčky výborně poslouží při chladící ale i tepelné terapii. Netoxický flexibilní gel můžete jednoduše zahřívat v mikrovlnné troubě nebo jej chladit v mrazáku, to záleží pouze na vašich potřebách. Chladící i tepelnou terapii si můžete dopřávat opakovaně, beze strachu, že by sáčky ztratily svou funkci či byla snížena jejich účinnost. Chladivé sáčky mohou být i jednorázové a mají jednu velkou výhodu. V případě potřeby je můžete využít kdekoliv a kdykoliv a k jejich aktivaci stačí sáček pouze přeložit. Chladivé sáčky ideálně zastupují sáčky na led. Netrhají se a pohodlně se přenášejí. Drobná zranění hlavy, modřiny, otoky, křeče a bolesti nemají žádnou šanci.

Při zranění přijdou vhod i již zmiňované sáčky na led. Náplní můžou být kostky ledu nebo horká voda, čímž je zajištěna jejich univerzálnost. Účinná úleva od bolesti je zajištěna rovněž chytrou ergonomií sáčku, který se plně přizpůsobuje tvaru těla. Sáčky jsou nenahraditelným pomocníkem při bolestech zubů a hlavy, u výronů nebo otocích.

Produkty určené k rychlé úlevě od bolesti jsou lehké a snadno přenosné, a proto je každý může mít stále s sebou. Jejich složení a materiály, z kterých jsou vyrobeny, představují zdravotně nezávadné a dokonale funkční pomocníky.

Na závěr je nutno uvést, že všechny výše zmiňované produkty slouží k odstranění bolesti, ale ne závažnějších problémů. V případě bolestí hlavy nebo zubů, problémy ustoupí, nevyřeší však jejich příčinu. Stejně tak je to i u zánětů nebo výronů. Pomáhají s hojením modřin a regenerací pokožky, ale nevyléčí zánět. Při vleklých problémech a opakujících se potížích nezbývá nic jiného než navštívit lékaře. Zranění se nehlásí dopředu! Buďte připraveni rychle a účinně pomoci v jakémkoliv okamžiku.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
10 příznaků stresu
Pokud je pociťujete, trpíte nadměrným napětím. Vypněte si mobil a dopřejte si relax!
číst dál »
2413x    0x
Nejlepší finty, jak ulevit těžkým nohám
Ve všech westernech si kovbojové s oblibou vykládají nohy na stůl. Zřejmě četli příručku o prevenci křečových žil.
číst dál »
3305x    0x
Infrasauna je pro leckoho věc neznámá
Co to vlastně ta infrasauna je? Zajímavá vymyšlenost, která v sobě spojuje přednosti klasické sauny s blahodárným působením infračervených paprsků.
číst dál »
696x    0x
Které sporty nejvíce ničí klouby
O tom, že pohyb je pro naše zdraví důležitý, není pochyb. Je však jakékoliv sportování bezpečné? Pokud se rozhodnete
číst dál »
3275x    0x
Chraňte své oči
Ztráta zraku? Nepředstavitelné! Chraňte si svůj smysl ... Určitě si pamatujete na slova vaší mámy: "dej si mrkev,
číst dál »
2017x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační víkendový mas...
28.02.2020 - 19.04.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
27.03.2020 - 27.03.2020
(Uherský Brod)
Gua Sha a akupresurní body p...
24.04.2020 - 24.04.2020
(Uherský Brod)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
15.05.2020 - 17.05.2020
(Ostrava)