Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

První pomoc při zraněních

Zranění potkávají bohužel každého. Snad nejrizikovější skupinou lidí, která se potýká s různými formami zranění, jako jsou namožené svaly, pohmoždění nebo podvrtnutí, jsou sportovci. Zranění ale nejsou pouze záležitostí sportovců. Nepříjemný pád nebo rychlý pohyb může způsobit ve vteřině bolestivé zranění, ať jste mladí nebo staří, muži nebo ženy. Nepodceňujte možnost zranění, které se může objevit stejně rychle jako u sportovních aktivit i u běžných denních činností, které jste nesčetněkrát dělali. Jak si tedy rychle pomoci v případě, že i vás potkalo nepříjemné zranění a ulevit si co nejrychleji a nejefektivněji od bolesti?

Myslete na regeneraci

První a rychlou pomoc při zraněních, která může ovlivnit celý následující průběh hojení a regenerace, můžete najít v řadě přípravků, které díky účinným látkám mají chladivé a hojivé účinky. Například chladivý sprej RehabMedic pomůže v případě pohmoždění, podvrtnutí, zánětů a svalových tahů. Sprej se aplikuje přímo na postižené místo, přičemž aplikace je dostatečná v momentě, kdy se na postiženém místě objeví bílá námraza. Sprej má středně chladivý účinek, který přináší rychlou, ale dočasnou úlevu.

Pomoci může rovněž Flexall gel, který je složen z Aloe vera gelu a mentolu. Gel je navíc ještě obohacen o vitamín E. Gel patří k nejvyšší světové třídě a tak není divu, že jej hojně využívají sportovci po celém světě. Jeho účinky jsou neocenitelné zejména v případě artritidy, bursitidy, bolesti šlach a zad, pohmožděnin, křečí, podvrtnutí a svalového napětí. Gel se nanáší přímo na postižené místo jemným a intenzivní vtíráním. Využívat Flexall gel nemusíte pouze v případě, že jste již zraněni. Díky jeho jedinečným vlastnostem je možné jej využívat při strečinku, masážích, ultrazvuku, elektroléčbě, kryoterapii nebo zábalech. Gel nemastí pokožku a naopak díky vitamínu E má na pokožku zklidňující účinky.

Když potřebujete zahřát

Gelové zahřívací sáčky výborně poslouží při chladící ale i tepelné terapii. Netoxický flexibilní gel můžete jednoduše zahřívat v mikrovlnné troubě nebo jej chladit v mrazáku, to záleží pouze na vašich potřebách. Chladící i tepelnou terapii si můžete dopřávat opakovaně, beze strachu, že by sáčky ztratily svou funkci či byla snížena jejich účinnost. Chladivé sáčky mohou být i jednorázové a mají jednu velkou výhodu. V případě potřeby je můžete využít kdekoliv a kdykoliv a k jejich aktivaci stačí sáček pouze přeložit. Chladivé sáčky ideálně zastupují sáčky na led. Netrhají se a pohodlně se přenášejí. Drobná zranění hlavy, modřiny, otoky, křeče a bolesti nemají žádnou šanci.

Při zranění přijdou vhod i již zmiňované sáčky na led. Náplní můžou být kostky ledu nebo horká voda, čímž je zajištěna jejich univerzálnost. Účinná úleva od bolesti je zajištěna rovněž chytrou ergonomií sáčku, který se plně přizpůsobuje tvaru těla. Sáčky jsou nenahraditelným pomocníkem při bolestech zubů a hlavy, u výronů nebo otocích.

Produkty určené k rychlé úlevě od bolesti jsou lehké a snadno přenosné, a proto je každý může mít stále s sebou. Jejich složení a materiály, z kterých jsou vyrobeny, představují zdravotně nezávadné a dokonale funkční pomocníky.

Na závěr je nutno uvést, že všechny výše zmiňované produkty slouží k odstranění bolesti, ale ne závažnějších problémů. V případě bolestí hlavy nebo zubů, problémy ustoupí, nevyřeší však jejich příčinu. Stejně tak je to i u zánětů nebo výronů. Pomáhají s hojením modřin a regenerací pokožky, ale nevyléčí zánět. Při vleklých problémech a opakujících se potížích nezbývá nic jiného než navštívit lékaře. Zranění se nehlásí dopředu! Buďte připraveni rychle a účinně pomoci v jakémkoliv okamžiku.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Infrasauna je pro leckoho věc neznámá
Co to vlastně ta infrasauna je? Zajímavá vymyšlenost, která v sobě spojuje přednosti klasické sauny s blahodárným působením infračervených paprsků.
číst dál »
438x    0x
Radost z pohybu
A je to vlastně váš přístup k pohybovému programu, který rozhodne o úspěchu či nezdaru. Pokud si vyberete činnost,
číst dál »
1573x    0x
Bolesti kloubů
Bolesti kloubů neodpovídající fyzické námaze jsou nejvýraznějším příznakem degenerativního postižení kloubní chrupavky.
číst dál »
2139x    0x
Orgánové hodiny
Lidé si už před mnoha lety všímali, jak jim v tu kterou hodinu fungují jednotlivé orgány, kdy mají svůj vrchol i to, že 12 hodin
číst dál »
2656x    0x
Jak zvládnout nachlazení
Klasické nachlazení je obvykle neškodné, i když nemusíte mít ten pocit. Protože pokud Vám neteče z nosu, nekašlete nebo
číst dál »
2249x    0x
   Nejbližší kurzy
Indická masáž hlavy
23.08.2019 - 23.08.2019
(Ostrava)
Kurz RITUÁL PĚTI ELEMENTŮ
24.08.2019 - 25.08.2019
(Ostrava)
Kurz REIKI 1. stupeň (nejen)...
24.08.2019 - 24.08.2019
(Ostrava)
Kurz REIKI 2. stupeň (nejen)...
25.08.2019 - 25.08.2019
(Ostrava)
Kurz SM Systém 1A+B
31.08.2019 - 01.09.2019
(Ostrava)
Kurz Baňkování
05.09.2019 - 06.09.2019
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.09.2019 - 08.09.2019
(Ostrava)
.