Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Pár důvodů proč snídat

Jak začínáte den Vy?

Vymlouváte se, že ráno nemáte čas jíst? Po noci Vám nechutná a nový den začínáte pouze s kávou?
Tak tady je pár důvodů proč děláte chybu...

Po noci si třeba pořádně dobít baterky - náš denní biorytmus má několik fází - kdy srší energií nebo kdy potřebuje zvolnit a přepnout na tichý režim. Vzhledem k tomu, že většina z nás překypuje aktivitou, pracovitostí právě dopoledne, energii potřebuje dodat zejména ráno.

Nezívejte už dopoledne - pokud si nedopřejete snídaně a tím ani potřebnou ranní energii, tak se brzy začnete cítit unavení. Namísto toho abyste se dokázali soustředit, budete zívat. Je dokázáno, že lidé kteří snídani vynechávají jsou během dne nesoustředění a otupělí.

Nastartujte metabolismus - vynechávání snídaně může s přibývajícími léty vést ke zpomalení metabolismu. Pokud organismus nedostává snídaně tak se přepne na nouzový režim, protože má pocit, že ho chceme vyhladovět. Metabolismus se zpomalí a jakmile tělu konečně nějaké jídlo dáme, tak si z něj vybere hlavně tuk. Pro správné fungování metabolismu je důležitá pravidelnost - nejlepší je jíst malé sousta každé tři hodiny.

Přejídání a mlsání - také je dokázáno, že lidé kteří snídaně ignorují prázdné břicho i tak neoklamou. Hlad si je najde, ale se znásobenou silou - už ne přirozený ale "vlčí". No a výsledkem je to, že při nejbližším jídle neznají míru a tak mají tendenci se nacpat a mlsat.

Obezita a závislost na cukru - pokud se ráno nenajíte, tak během dne toho následně sníte mnohem víc, abyste dohnali zameškané. Jelikož důsledek chybějících snídaně je pokles cukru v krvi pod normál, přirozeně sáhnete po jídlech, které vám hladinu cukru rychle zvyšují: ve většině jde o jednoduché cukry - sladkosti, bílé pečivo, slazené nápoje apod. Přebytečný cukr se však mění na tuk, takže přibíráme a ještě se divíme, že jak je to vůbec možné!


Tak jako bychom měli vlastně ráno začít?
Snídaně by měla tvořit 20 až 25 procent celkového denního příjmu energie. Je lepší spíše vstát než jejich vynechat. A to se týká i dětí - které potřebují nejen snídaně, ale i svačinu aby se dokázali ve škole soustředit. Čím barevnější bude svačina na pohled, tím více jich bude lákat. No a přesně toto platí i o snídani. Pokud dítě nechce snídat, nenuťte ho, ale zkuste ho motivovat. Začněte malými porcemi - kousek ovoce, jogurt, krajíček chleba s jejich oblíbenou pomazánkou. Důležité totiž není jen to, zda ráno snídáte ale i co si naložíte na talíř. Ranní jídlo by mělo například obsahovat dostatek celozrnných obilovin, které dodávají tělu vlákninu. Zdravou volbou jsou ovesné vločky, smíšené ovocem, ořechy či jogurtem. Nebo krajíc celozrnného chleba se sýrem a šunkou - což nám dodává potřebné bílkoviny, obohacený o zeleninu která nám dodá vitamíny. No a samozřejmě nezapomínejte ani na pitný režim, ale nemyslí se káva, ale spíše čaj či zředěné ovocné šťávy, nebo i čistá voda.

Tak dobré ráno a dobrou chuť!Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Sokolovská 129/50
186 00 Praha
Nabídka relaxačních, sportovních masáží, Havajské Lomi Lomi, lávových kamenů, čínské masáž...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Kosti - naše sloupy života
náš pohybový aparát je velmi komplikovaná konstrukce. V lidském těle je více než 206 kostí.
číst dál »
2355x    0x
Irisdiagnostika
Staré mámy říkávaly, že oči jsou zrcadlem duše a zdraví. Zapíše se do nich každá změna, která se v našem těle děje.
číst dál »
4416x    0x
Infrasauna je pro leckoho věc neznámá
Co to vlastně ta infrasauna je? Zajímavá vymyšlenost, která v sobě spojuje přednosti klasické sauny s blahodárným působením infračervených paprsků.
číst dál »
696x    0x
Měkké techniky II. - Manuální terapie
Mezi nejčastější problémy většiny lidí patří bolesti páteře. Jsou to typické onemocnění současné doby, spojené
číst dál »
2914x    0x
Hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je po celém světě rozšířená lupeňovitá dřevní houba se šedavý kloboukem. Obvykle roste
číst dál »
1935x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační víkendový mas...
28.02.2020 - 19.04.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
27.03.2020 - 27.03.2020
(Uherský Brod)
Gua Sha a akupresurní body p...
24.04.2020 - 24.04.2020
(Uherský Brod)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
15.05.2020 - 17.05.2020
(Ostrava)