Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Pár důvodů proč snídat

Jak začínáte den Vy?

Vymlouváte se, že ráno nemáte čas jíst? Po noci Vám nechutná a nový den začínáte pouze s kávou?
Tak tady je pár důvodů proč děláte chybu...

Po noci si třeba pořádně dobít baterky - náš denní biorytmus má několik fází - kdy srší energií nebo kdy potřebuje zvolnit a přepnout na tichý režim. Vzhledem k tomu, že většina z nás překypuje aktivitou, pracovitostí právě dopoledne, energii potřebuje dodat zejména ráno.

Nezívejte už dopoledne - pokud si nedopřejete snídaně a tím ani potřebnou ranní energii, tak se brzy začnete cítit unavení. Namísto toho abyste se dokázali soustředit, budete zívat. Je dokázáno, že lidé kteří snídani vynechávají jsou během dne nesoustředění a otupělí.

Nastartujte metabolismus - vynechávání snídaně může s přibývajícími léty vést ke zpomalení metabolismu. Pokud organismus nedostává snídaně tak se přepne na nouzový režim, protože má pocit, že ho chceme vyhladovět. Metabolismus se zpomalí a jakmile tělu konečně nějaké jídlo dáme, tak si z něj vybere hlavně tuk. Pro správné fungování metabolismu je důležitá pravidelnost - nejlepší je jíst malé sousta každé tři hodiny.

Přejídání a mlsání - také je dokázáno, že lidé kteří snídaně ignorují prázdné břicho i tak neoklamou. Hlad si je najde, ale se znásobenou silou - už ne přirozený ale "vlčí". No a výsledkem je to, že při nejbližším jídle neznají míru a tak mají tendenci se nacpat a mlsat.

Obezita a závislost na cukru - pokud se ráno nenajíte, tak během dne toho následně sníte mnohem víc, abyste dohnali zameškané. Jelikož důsledek chybějících snídaně je pokles cukru v krvi pod normál, přirozeně sáhnete po jídlech, které vám hladinu cukru rychle zvyšují: ve většině jde o jednoduché cukry - sladkosti, bílé pečivo, slazené nápoje apod. Přebytečný cukr se však mění na tuk, takže přibíráme a ještě se divíme, že jak je to vůbec možné!


Tak jako bychom měli vlastně ráno začít?
Snídaně by měla tvořit 20 až 25 procent celkového denního příjmu energie. Je lepší spíše vstát než jejich vynechat. A to se týká i dětí - které potřebují nejen snídaně, ale i svačinu aby se dokázali ve škole soustředit. Čím barevnější bude svačina na pohled, tím více jich bude lákat. No a přesně toto platí i o snídani. Pokud dítě nechce snídat, nenuťte ho, ale zkuste ho motivovat. Začněte malými porcemi - kousek ovoce, jogurt, krajíček chleba s jejich oblíbenou pomazánkou. Důležité totiž není jen to, zda ráno snídáte ale i co si naložíte na talíř. Ranní jídlo by mělo například obsahovat dostatek celozrnných obilovin, které dodávají tělu vlákninu. Zdravou volbou jsou ovesné vločky, smíšené ovocem, ořechy či jogurtem. Nebo krajíc celozrnného chleba se sýrem a šunkou - což nám dodává potřebné bílkoviny, obohacený o zeleninu která nám dodá vitamíny. No a samozřejmě nezapomínejte ani na pitný režim, ale nemyslí se káva, ale spíše čaj či zředěné ovocné šťávy, nebo i čistá voda.

Tak dobré ráno a dobrou chuť!Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Orgánové hodiny
Lidé si už před mnoha lety všímali, jak jim v tu kterou hodinu fungují jednotlivé orgány, kdy mají svůj vrchol i to, že 12 hodin
číst dál »
2496x    0x
Páteř a skolióza
Pokud budete většinu volného času sedět u televize nebo u počítače, kosti se neprokrvují a nedostanou se do nich potřebné
číst dál »
3661x    0x
Činnost nervového systému
Nervový systém zprostředkovává vztahy mezi vnějším prostředím a organismem, jakož i mezi všemi částmi vnitra
číst dál »
1807x    0x
Nejlepší finty, jak ulevit těžkým nohám
Ve všech westernech si kovbojové s oblibou vykládají nohy na stůl. Zřejmě četli příručku o prevenci křečových žil.
číst dál »
2991x    0x
Hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je po celém světě rozšířená lupeňovitá dřevní houba se šedavý kloboukem. Obvykle roste
číst dál »
1662x    0x
   Nejbližší kurzy
Kurz SM Systém 1A+B
01.06.2019 - 02.06.2019
(Ostrava)
Myofasciální techniky 1.-SPO...
01.06.2019 - 02.06.2019
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
07.06.2019 - 08.06.2019
(Ostrava)
Myofasciální techniky 2.-SPO...
22.06.2019 - 23.06.2019
(Ostrava)
Reflexní terapie lymfatickéh...
29.06.2019 - 30.06.2019
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
05.07.2019 - 04.08.2019
(Ostrava)
Rekvalifikační DENNÍ PRÁZDNI...
08.07.2019 - 02.08.2019
(Ostrava)