Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Kosmetika
Kosmetika

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Orgánové hodiny

jsou součástí čínské medicíny.
Lidé si už před mnoha lety všímali, jak jim v tu kterou hodinu fungují jednotlivé orgány, kdy mají svůj vrchol i to, že 12 hodin jsou lidské orgány v útlumu. Činnost jednotlivých orgánů rozdělili po dvou hodinách a nazvali ji orgánovými hodinami.

Od 23.00 do 1.00 hodiny v noci začíná pracovat žlučník. V té době se nemá nic jíst. Lidé, kteří trpí na onemocnění žlučníku, pokud neusnou do 23. hodiny, těžko usínají. Kolika je většinou zasáhne kolem půl noci.

Mezi 1.00 a 3.00 hodinou jsou v činnosti játra a tehdy je také nejnižší okysličení mozku. Proto teorie studentů, že se budou učit v noci, nejsou dobré, jdou proti vlastnímu biologickému rytmu. Platí to i pro řidiče, kteří jezdí o půlnoci, tehdy je mozek velmi utlumen a může nastat mikrospánek, který způsobí nehodu, úraz. V případě, že jsme na nějaké oslavě, která se protáhne do pozdních nočních hodin, není vhodné v té době pít alkohol, kávu, kouřit nebo konzumovat tuky.

Mezi 3.00 a 5.00 hodinou je v maximální činnosti energetická dráha plic. V té době se obvykle probouzejí kuřáci. Plíce jako detoxikační orgány kašláním zbavují hlenů. Kuřáci, astmatici, nemocní na tuberkulózu se projeví intenzivním, chraplavým kašlem. V té době lidé pociťují i strach, úzkost a není vhodné řešit jakékoliv problémy.

Od 5.00 do 7.00 hodiny je v činnosti tlusté střevo, tehdy bychom měli vstát a vyprázdnit se. Je to ideální čas na vylučování. Lidé, kteří mají s vylučováním problémy, by měly nejpozději vstát o 6.00 hodině, aby se do 7. 00 hodiny vyprázdnili Mohou si zacvičit čínské cviky na zvýšení energetiky. Existuje literatura o orgánových cvicích, které jsou zařazeny ke každé hodině. Je vhodné nalačno vypít plnou sklenici teplé vody, může být v ní i pár kapek citronu na likvidaci kvasinek v trávicím traktu. Příjem tekutin odpoledne a hlavně večer je už velká zátěž na ledviny. Nemocní lidé se v té době cítí nejhůře.

Mezi 7.00 a 9.00 hodinou funguje dobře žaludek. Je to ideální čas na snídani, když tělo je schopné absorbovat všechny potřebné výživné látky. Pokud se nasnídat po 9.00 hodině, už to není tak účinné. Ne nadarmo se říká: "Snídej jako král, obeduj s mírou a večeři dej svému nepříteli." Neměli bychom konzumovat studené pokrmy, jako mléčné výrobky, vločky, syrová zelenina, tropické plody, ani se sprchovat studenou vodou. Teorie, že bychom ráno měli jíst ovoce, není správná, protože ovoce ochlazuje organismus. Pokud to děláme dlouhodobě, vyhasíná si energii žaludku. "

Lidé se často zamýšlejí nad tím, co tedy snídat, když nejsou vhodné mléčné potraviny ani ovoce?
Naši předkové snídali hustou polévku, která se nazývala Hrstková. Bylo tam trošku luštěnin, obilovin, hodně zeleniny. Polévku zakvasili kváskem, (vznikl nakvašeném žitné mouky) který podporuje trávení. Taková polévka obsahovala mnoho enzymů, vitamínů, minerálů.

Mezi 9.00 a 11.00 hodinou výborně funguje slinivka břišní a slezina. V té době můžeme konzumovat i něco sladkého, protože maximálně pracuje pankreas. To však neznamená, že se máme s chutí pustit do jídla zákusků, upřednostníme kaši s rozinkami nebo se sladem, nejlepší je kaše ze jáhel, protože jáhly je lék na slinivku. V té době se vyhýbejme fyzické činnosti, můžeme podávat velmi dobré duševní výkony. Je to ideální čas na studium, právě tehdy by se měly nejvíce věnovat studiu, protože od 11.00 do 13.00 hodiny nastává útlum. Ne náhodou mají v té době jižněji národy siestu. Neměli bychom konzumovat těžké, ale pouze lehká jídla. V té době si máme dávat pozor na úrazy, platí to stejně jako ve půlnoci.

Od 13.00 do 15.00 hodiny se ujímá vlády tenké střevo. Je zajímavé, že se snižuje citlivost zubů. Lidé, kteří mají strach z ošetření chrupu, měly by právě v tom období navštívit lékaře.

Od 15.00 do 17.00 hodin je na řadě močový měchýř, který vylučuje toxiny. Pomoci bychom mu měli i bylinkovým čajem. Je vhodné navečeřet se, vrchol dosahuje i fyzická aktivita.

Mezi 17.00 a 19.00 hodinou přicházejí na řadu ledviny, je to poslední stadium vyloučení všech škodlivin z organismu. Není vhodné po tomto čase přijímat tekutiny. Večeřet bychom neměli to, co zatěžuje ledviny, tedy žádný cukr, sůl, potraviny s přidáním chemických látek, pít kávu nebo alkohol. Dávat si pozor na chlad.

Od 19.00 do 21.00 hodin je období srdce. Člověk je velmi vnímavý, je to vhodný čas na studium i návštěvu divadla, koncertu, čtení knihy. V té době bereme i poslední lék, zejména pokud to je preparát podporující srdeční činnost. Přidruženým orgánem srdce v čínské medicíně jsou tři ohřívače. Tento orgán fyzicky nevíme najít. Čínská medicína nikdy nedělala pitvy, nevěděla, že slezina a slinivka jsou dva orgány, považovala je za jeden. Tři ohřívače to je vlastně energetická dráha, která spojuje tři dutiny těla. V té době se už tělo připravuje na spánek, harmonizují se tyto tři dutiny. Už bychom neměli vyvíjet žádnou aktivitu, nejíst, nekouřit, nepít.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Popraskané paty
Z času na čas se stane každému, že péči o chodidla přesune na vedlejší kolej. Jenže popraskané paty mohou přinášet svým
číst dál »
2495x    0x
Páteř a skolióza
Pokud budete většinu volného času sedět u televize nebo u počítače, kosti se neprokrvují a nedostanou se do nich potřebné
číst dál »
4036x    0x
Chraňte své oči
Ztráta zraku? Nepředstavitelné! Chraňte si svůj smysl ... Určitě si pamatujete na slova vaší mámy: "dej si mrkev,
číst dál »
1895x    0x
Hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je po celém světě rozšířená lupeňovitá dřevní houba se šedavý kloboukem. Obvykle roste
číst dál »
1807x    0x
Zbavte se otoků nohou jednou pro vždy!
Také vás trápí nepříjemný pocit těžkých nohou, kdy se vaše okončetiny zdají jako nafouknuté bambule?
číst dál »
3855x    1x
   Nejbližší kurzy
Myofasyciální techniky 3 -SP...
15.11.2019 - 16.11.2019
(Ostrava)
Detoxikační masáž medem
17.11.2019 - 17.11.2019
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
21.11.2019 - 22.11.2019
(Ostrava)
Aromaterapie 1.
23.11.2019 - 24.11.2019
(Ostrava)
HOT STONES - masáž lávovými ...
29.11.2019 - 01.12.2019
(Ostrava)
Holistická aromaterapeutická...
04.12.2019 - 06.12.2019
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.12.2019 - 08.12.2019
(Ostrava)
.