Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Helicobacter Pylori

co způsobuje a jak se mu bránit...

Zdravotní problémy člověka jsou do značné míry odrazem stavu střevního traktu, zejména tlustého střeva. Podle filozofie tisíciletých zkušeností tradiční čínské medicíny se zdraví člověka odvíjí od stavu - čistoty tlustého střeva.
Množství zdravotních problémů začíná v tlustém střevě. Čím větší je nepořádek v tlustém střevě o to větší jsou zdravotní problémy. Právě proto je důležité klást velký důraz na stravovací návyky. Denně stravou dostáváme do organismu velké množství škodlivin - konzervační látky, chemické složky apod. Správné složení mikrobiální střevní flóry má za úkol správné rozložení, natrávení přijaté stravy. Když však dojde k narušení mikrobiální střevní flóry, dochází i k různým poruchám trávení, čehož následkem jsou trávicí problémy, ale i různé jiné zdravotní problémy. Typickým a v dnešní době velmi rozšířeným projevem poruchy správné činnosti trávicího traktu je i infekce vyvolaná Helicobacterem pylori.

Co způsobuje Helicobacter pylori
Helicobacter pylori vyvolává velmi nepříjemné problémy zažívacího traktu - pocit těžkého žaludku, pálení žáhy, nadýmání, zácpu, nepravidelné vyprazdňování. Kromě trávicích potíží vyvolává Helicobacter i kožní problémy různého druhu (aknózní výsev, svědění, zarudnutí kůže, ekzematoidními výsevy apod.) Pocit vyčerpanosti, zvýšené únavy je také průvodním jevem onemocnění vyvolaného Helicobakteru pylori.

Jak si můžeme pomoci
Velmi dobré účinky na, v dnešní době velmi rozšířené onemocnění, infekci Helicobacter pylori má šťáva z Aloe vera. Její pravidelné vnitřní použití má pozitivní účinky na výše uvedené potíže. Už po zkonzumování první dávky (jeden litr šťávy) se pozoruje výrazné zlepšení zdravotního stavu. Doporučená dávka u dospělých jsou 2 - 3 litry. Pití Aloe vera šťávy není časově omezeno a ani po vypití vyšších dávek nemá žádné negativní účinky.

Aloe Vera
Aloe vera, často nazývána "Zázračný kaktus" nebo "Přírodní léčitel", je rostlina mnoha překvapení. Kvete v teplém a suchém podnebí. Zatímco jiné rostliny vadnou nebo hynou, tato zůstává vlhká, protože zavírá své póry, aby zabránila úbytku vláhy. Existuje více než 300 druhů aloe, avšak lidé pro nejlepší vlastnosti nejvíce používají právě Aloe Barbadensis Miller (Aloe Vera).
Byla uctívána na úrovni bohů. Více než 6 000 let je ALOE VERA známá kulturní rostlina. Je to jedna z nejstarších a především jedna z nejuctívanějších rostlin na naší planetě, ne nadarmo se o ní hovoří jako o úžasném výtvoru naší přírody! Aloe vera má téměř stejné složení jako lidský organismus. Dnes je známo, že tato rostlina má velmi podobné složení jako lidský organismus a jeho výtěžek působí na úrovni buňky. Tím je dáno, že dokáže regenerovat buňky a tak znovu zintenzivnit funkci porušených orgánů. Přípravky z této rostliny jsou obecně uznávány jako výživové doplňky na vysoké úrovni.

Účinky Aloe vera jsou neuvěřitelně rozsáhlé. Vnitřní objem listu aloe vera vyplňuje gel s obsahem 75 známých složek, které lze rozdělit do následujících skupin:
- vitamíny; obsahuje jejich velké množství, avšak nejdůležitější z nich jsou antioxidační vitaminy C a E a betakaroten (provitamin A). Gel představuje také jeden z mála na světě existujících rostlinných zdrojů vitaminu B12 - tak velmi potřebného pro vegetariány a vegany striktních. (obsahuje: A, B1, B2, B6, B12, C, PP, E, kyselinu folovou, niacin, beta karoten, cholin)

- minerály; patří sem např. hořčík, mangan, zinek, měď, chrom, vápník, sodík a draslík
- aminokyseliny; lidské tělo potřebuje 22 aminokyselin
- stavebních prvků proteinů. Aloe Vera Gel přitom poskytuje 18 z nich
- cukry, enzymy
- lipázy a proteázy, pomáhají rozkládat potravu a podporují trávení
- mastné kyseliny - tři hlavní typy mastných kyselin působí jako silně protizánětlivé činidla
- lignin, saponiny, antrachinony, proteiny, monosacharidy a polysacharidy, steroly, aminocukry...

Má pozitivní účinky:
1. na trávicí trakt - žaludeční a dvanáctníkové vředy, zvýšená tvorba žaludeční kyseliny, pálení žáhy, nadýmání, zácpa, infekce vyvolaná Helicobacter pylori
2. na dýchací systém - časté angíny, nachlazení, dráždivý kašel, astma, senná rýma
3. na zraněná místa působí gel mírně anesteticky a ulevuje od pocitu svědění, otoků a bolesti. Má stejně antibakteriální i protiplísňový účinek
4. podporuje pooperační regeneraci organismu
5. chrání proti radiaci - počítač, mobilní telefony, výfukové plyny a pod
6. harmonizuje činnost jater, ledvin, výměnu látek ve střevě
7. upravuje krevní obraz
8. pozitivně ovlivňuje kůži postiženou ekzémem, psoriatickým výsevem, alergickým výsevem. Pozitivně působí na aknózní pleť - vhodné používat šťávu na vnitřní a tělový gel na venkovní použití zároveň.

Doporučená dávka:
- denní dávka je 3x20 ml nebo 1x60 ml nalačno
- na pročištění organismu se doporučuje vypít 2 - 3 litry šťávy Aloe vera na jaře a na podzim.Komentáře
(3)
123petra123
03.06.2015 / 14:12:21
Ahoj, měla jsem taky problém a kamarádka mi doporučila PYLOX. Našla jsem ho ted v akci na internetu,tak pokud má někdo problém,tak doporučuji.
Anet
15.03.2016 / 14:33:31
Pokud Vám tato bakterie způsobuje problémy, opravdu nepomůže jen aloe vera a volně dostupné léky. Je potřeba to přeléčit nasazením antibiotik. A z vlastní zkušenosti bych příliš nečekala, vzhledem k tomu, že tato bakterie může způsobit vážné problémy od žaludečních vředů až po rakovinu. :)
Fedor
10.02.2017 / 14:45:51
Já vám doporučuji zkusit přírodní léčbu, je šetrná a funguje: http://mastichaterapie.cz/masticha-zabijak-helikobaktera/
[reklama]
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Ekzém
je zánět horní vrstvy kůže - epidermis. Bývá doprovázen zarudnutím, otokem, puchýřky případně všemi příznaky současně.
číst dál »
2529x    0x
Svíčky, které hoří pro vaše zdraví
Svíčky jsou často spojovány s romantikou a útulnou atmosférou, která by doma neměla chybět. Ušní a tělové svíčky sice fungují na jiném principu než je...
číst dál »
2397x    0x
Blíží se začátek školního roku
Pamatujete si ještě na svou první školní aktovku? Asi si ještě umíme živě vzpomenout na chvíle, kdy jsme dostali školní
číst dál »
1888x    2x
Zahřejte si ledviny
Ledviny, nejaktivnější orgán zimy, jsou sídlem strachu a moudrosti. Jejich kondice ovlivňuje životní sílu, vynalézavost a
číst dál »
3448x    0x
Pár důvodů proč snídat
Vymlouváte se, že ráno nemáte čas jíst? Po noci Vám nechutná a nový den začínáte pouze s kávou?
číst dál »
2603x    0x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)
Myofasyciální techniky 3. – ...
14.11.2020 - 15.11.2020
(Ostrava)