Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Magnetit

je vícenásobně koncentrovaný oxid železa s tvrdostí 5 až 6.
Na rozdíl od hematitu je magnetický a ve své nejčistší formě vytváří zvláštní osmiúhelníkové krystaly. Magnetit se těží na celém světě a tvoří nejdůležitější naleziště rudy na světě. Největší naleziště se nacházejí v Kiru ve Švédsku. Jsou 150 km dlouhé a 1000 m tlusté a téměř z čistého magnetitu. Tak velmi žádané čisté krystaly čistého magnetitu se však nacházejí jen vzácně ve Švédsku, Brazílii a Norsku. Malé naleziště se nacházejí také v Binntale ve Švýcarsku a na ostrově Elba.

Z historie:
Lidé už před mnoha tisíci lety znali vlastnosti tavících se kamenů. Magnetit jim přidal další hádanku, která tehdejších učenců podnítila k tomu, že kámen dělili na mužskou a ženskou část. Staří Řekové nazývali tento kámen magnetis. Během času lidé zjistili, že tento kámen v sobě skrývá plusový a minusový pól. V období industrializace se začaly používat názvy jako magnet nebo magnetická železná ruda. Železo je ještě i dnes jednou z nejdůležitějších nerostných surovin. Léčebné účinky magnetitu znala už Hildegard vin Bingen v raném středověku a používá ho i dnešní přírodní léčitelství a lékařství.

Léčebné účinky na tělo:
Magnetit má díky svým magnetickým vlastnostem harmonizující účinek na tu část mozku, kterou nazýváme hypothalamus. Magnetit nejenže vyváženě podporuje základní funkce jako hlad, žízeň a tělesnou teplotu, ale i regulací hospodaření s vodou, minerálními látkami a solí chrání také před zlomeninami, onemocněními kloubů a deformacemi. Magnetit léčí i ischias, křeče lýtkových svalů, stehen a v oblasti šíje. Přímým působením na hypofýzu podporuje magnetit i funkci žláz, které souvisejí s látkovou výměnou, jako jsou slinivka, slezina a orgány lymfatického systému. Pomáhá čistit krev a regulovat hladinu cukru v krvi, takže magnetitem se cukrovka a onemocnění krve dají zmírnit, dokonce i vyléčit. Tím, že magnetit tyto funkce organismu neovlivňuje přímým působením na orgány, ale ovlivňuje jejich přes mozek, dosahuje se lepší stabilizace krevního oběhu. Působením magnetitu na slinivku a lymfatický systém se záněty a otravy rychleji dostávají do jater, ledvin, žlučníku a měchýře, které je vyčistí a vyplaví z těla. Nádory, koliky a záněty, které se chtějí v těle usadit, se působením magnetitu velmi brzy oslabí. Magnetit posílí kůži vůči původcům nemocí a chrání ji před slunečním zářením. Jelikož se kůže skládá z několika vrstev, pomáhá přikládání a masáže magnetitem udržovat zejména vnější vrstvu kůže napjatou a svěží. Magnetit chrání před návaly pocení, silným zápachem potu a pomáhá lidem, kteří snadno promrznou, zpevnit kůži tak, aby jejich tělo tak snadno neztrácelo teplo.

Léčebné účinky na duši:
Magnetit je kámen, který svým teplem urychluje obnovu buněk a čištění těla. Řetízek z magnetitu nás ochrání od blokád. Magnetit nám pomáhá snadněji se zbavovat duševního odpadu, a tím i lehčí, šťastnější a bezstarostněji žít.

Přiřazuje se k znamením:
Vodnář
Kozoroh
Beran
PannaKomentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
28.října 190/38
70200 Ostrava
Hledáte kvalitní masáž, u které si odpočinete a zároveň vám pomůže do bolesti zad? Zkuste ...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Ořechy
O chvíli tu máme Velikonoce .. takže milé dámy - nelouskejte ořechy jen na pečení, třeba je i jíst. Jsou balzámem na nervy!
číst dál »
2163x    0x
Podpořte svou imunitu
Počasí jako na podzim a náš imunitní systém dostává zabrat ... Zkuste si zvýšit obranyschopnost svého organismu
číst dál »
1789x    0x
Zrníčka krásy
Chcete si odlehčit organismus a zdůraznit pěkné linie? Zdá se vám, že ztrácíte energii a nejste ve své kůži? Naplánujte si
číst dál »
1710x    0x
Chlorella Pyrenoidosa
"Chlorella je smaragdový džbánek, který protéká energií Země, Slunce a Vody. Tato řasa o velikosti červené krvinky je
číst dál »
9045x    0x
Třezalkový olej - recept
Třezalka - tuto 25-60 cm vysokou rostlinu s malými zlatožlutými květy najdeme při cestách a na kraji lesa. Kvete od konce
číst dál »
9368x    0x
   Nejbližší kurzy
Kurz SM Systém 1A+B
01.06.2019 - 02.06.2019
(Ostrava)
Myofasciální techniky 1.-SPO...
01.06.2019 - 02.06.2019
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
07.06.2019 - 08.06.2019
(Ostrava)
Myofasciální techniky 2.-SPO...
22.06.2019 - 23.06.2019
(Ostrava)
Reflexní terapie lymfatickéh...
29.06.2019 - 30.06.2019
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
05.07.2019 - 04.08.2019
(Ostrava)
Rekvalifikační DENNÍ PRÁZDNI...
08.07.2019 - 02.08.2019
(Ostrava)