Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Magnetit

Magnetit - přírodní magnet

Těžký černý a lesklý nerost se schopností přitahovat kovové předměty zaujal už starověké učence v Číně. Jméno magnetit (nebo i magnetovec) mu však dali staří Řekové, kteří znali ložiska magnetitu na území Magnézie v Turecku. Dnes se těží zejména na území Ruska a Švédska.

Magnetit je tmavý až černý, neprůhledný, lesklý minerál s vysokým, téměř 75%-tním obsahem železa. Chemicky se jedná o kysličník železnato-železitý, obvykle s příměsí titanu, hořčíku nebo manganu. Vyniká vysokou tvrdostí a hustotou, proto je překvapivě těžký. Podobnou barvu a vlastnosti má i polodrahokam hematit, ten však není magnetický.

Díky přírodnímu magnetismu se magnetit těší pozornosti léčitelů od nepaměti. Říká se o něm, že má harmonizující účinek na hypotalamus a jeho prostřednictvím na orgány těla a celkový metabolismus.

Magnetitu se připisuje schopnost ovlivňovat kladně regeneraci buněk a očistu těla od zánětů a otrav. Nošením magnetitu v blízkosti těla si můžeme ulevit při revmatismu, dně a nemocech kloubů, střevních potížích, nevolnosti, nízkém tlaku, problémech s močovým měchýřem a zrakem. Také působí pozitivně v případě zánětů v oblasti plic, při impotenci, nádorových onemocněních a na očistu krve. Proto se doporučuje na nošení i cukrovkářům, harmonizuje potřebu hladu a žízně. Mimořádně se hodí při řešení problémů v oblasti kříže jako je "seknutí".

Celkově má magnetit díky svým dvěma pólům harmonizující účinek na organismus - příliš aktivní orgány tlumí a podporuje činnost oslabených orgánů. Oblíbený je při léčení sportovních zranění, kde ulevuje od pocitů bolesti a od svalových křečí. V oblasti péče o kůži a vlasy oceňují lidé jeho čistící schopnost. Magnetit je vhodným kamenem pro lidi, kteří trpí nadměrným pocením.

Vzhledem k obsahu železa je to kámen, který přináší teplo. Je proto vhodný na relax, uvolnění, úlevu od bolesti. Vkládá se pod hlavu, v případě křečí k nohám nebo na třetí oko.

V psychické oblasti je to kámen meditace a ukazatel směru. Pomáhá udržet rovnováhu mezi rozumem a srdcem, řešit blokády v mysli a duši, rozpoznat, co je pro nás dobré. Chrání před přemrštěnými projevy oddanosti, posiluje houževnatost a vytrvalost. S magnetitem v dlani se snadněji tiší rozčílení a nervozita, ale i strach, úzkost a vztek. Tento polodrahokam rozjasňuje rozum a vědomí a pomáhá koncentrovat se. Přispívá k uvolnění a tím se spouštějí pocity štěstí a bezstarostnosti. Je symbolem pro vitalitu a sílu vůle.

V oblasti magie se magnetitu právě pro jeho magnetické schopnosti připisují schopnosti přitáhnout majiteli do života lásku, oddanost a věrnost. Doporučuje se pro osoby narozené ve znamení Panna, Vodnář, Beran a Kozoroh.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Exotika na stole
Připravte si speciality z exotického ovoce! Užitečné vašemu zdraví, zpestří stůl a zalijí ho slunečními paprsky.
číst dál »
1649x    0x
Třezalka - Hypericum perforatum
Žijeme v době, kdy mnoho lidí trpí depresemi různého stupně a velmi často na řešení tohoto problému využívají antidepresiva.
číst dál »
3559x    0x
Rostlinný olej z jader hroznů
Patří mezi nejřídší oleje, proto je ideální zejména na zředění hustších olejů. Je také velmi vhodný jako základ pro sportovní
číst dál »
2502x    0x
Aloe Vera - pomocník v boji s nadváhou
Této rostlince se připisují přímo zázračné účinky - a prý pomáhá i při hubnutí - hned třemi způsoby:
číst dál »
2358x    1x
Ořechy
O chvíli tu máme Velikonoce .. takže milé dámy - nelouskejte ořechy jen na pečení, třeba je i jíst. Jsou balzámem na nervy!
číst dál »
2507x    0x
   Nejbližší kurzy
Havajská masáž LOMI LOMI
13.06.2020 - 14.06.2020
(Ostrava)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
27.06.2020 - 28.06.2020
(Ostrava)
Měření Aury
27.06.2020 - 28.06.2020
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
27.06.2020 - 28.06.2020
(Ostrava)