Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Kameny jsou mými anděly

Kameny k masírování? Možná zvláštní představa - kameny totiž obvykle vnímáme jako tvrdé, těžké, studené, hranaté ... Po této masáži však budete překvapeni, jaké mohou být "měkoučké" a příjemné. Jak jemně vědí působí na naši kůži a jakou lehkost nám mohou dát. O masáži polodrahokamy jsme hovořili s terapeutkou a masérkou Mgr. Monikou Stašíkovou.

Na jakém principu funguje masáž drahými kameny?
Spojuje přednosti masírování, intenzitu dotyku s léčitelstvím pomocí kamenů a jejich harmonizující silou. Z toho vyplývá jemný, ale účinný způsob léčení nejrůznějších problémů. Podle toho, jaké kameny používáme, můžeme na člověka působit v rovině tělesné, duševní i duchovní - ačkoli nakonec výsledek je vždy celostní. Při každém druhu masáži maséři používají jiné "vrátka" k dosažení harmonie, relaxace a vnitřního klidu. Drahokam dává masáži další rozměr, zejména léčebný, a poskytuje intenzivnější prožívání síly kamene.

Jaké kameny máte k dispozici?
Každý si může vybrat z nejrůznějších tvarů i druhů. V mém košíčku najdete tyčinky a tužky z drahokamů, kuliček, mydélek, bubínkové i syrové kameny. Každý druh je však něčím specifický a může přinést úlevu v některém ze zdravotních problémů. Ametyst zmírňuje napětí, achát podporuje látkovou výměnu, křišťál přináší novou vitalitu, amazonit je vynikající při kloubních potížích. Heliotrop zase posiluje obranyschopnost organismu. Jelikož zároveň čistí krev a odstraňuje z těla toxiny. Při duševních bolestech, poruchách prokrvení a blokádách pomáhá vločkový obsidián, který vznikl z roztavené lávy. Možná ho znáte i jako "sopečné sklo". Je to velmi silný ochranný kámen, který vytváří štít proti všemu zlému. Růženín je znám také jako "kámen lásky". Zlepšuje citlivost a celkový tělesný stav. Masírujeme ním zatvrdlé jizvy, prokrvuje tkáně, čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do srdce lásku, hojí staré citové rány, ale především učí nás mít rád sebe. Posiluje empatii a citlivost. Na masírování ještě mohu nabídnout červený a pískový jaspis, citrín, hematit, magnezit, lapis lazuli, Rhodon, sodalit, tygří oko, býčí oko, sokolí oko, turmalín, unakit, calcid nebo jadeit.

Nabídnete vy konkrétní kámen svému klientovi, nebo si z nich vybere sám?
Každý nejlépe ví, jak se cítí, co momentálně prožívá, proto volím možnost výběru. Intuitivní sáhne do košíčku plného kamenů a nechá se vést vnitřním hlasem. Když si vybere kámen, dokážu mu říct, co ho trápí. Jistě se mnozí v duchu zeptali, jak může kámen odhalit nitro člověka, ale postupně ho začali vnímat nejen jako chladnou skálu, ale i jako poselství, které může ukázat cestu, přinést uvolnění a pohodu. Jsou však i lidé, kteří chtějí, abych jim kámen vybrala já. Když mi řeknou, jaký problém je trápí, určitě společně najdeme cestu k odstranění překážek.

Jsou tyto masáže preventivní, nebo řeší zdravotní problém?
Jde v nich zejména o nalezení vnitřní rovnováhy, harmonie a klidu. Kromě psychické pomoci má každý kámen určitou vibraci a dokáže utlumit i zdravotní problém. No všechno potřebuje čas a my bychom se měli mít rádi natolik, abychom si našli čas i sami na sebe.

Na co všechno se dá masáž drahými kameny využít?
Na pohybový aparát, ztlumení stresu, na masáž celého těla. Můžete si zvolit například intuitivní masáž drahokamem, masáž mýdla nebo kuličkou, harmonizující masáž jantarem zda masáž reflexních zón tužkou z drahokamů.

Odkud máte kameny? Musí být nějak speciálně opracované?
Nechávám si je vozit ze zahraničí. No na Slovensku je také pár velkoskladů, kde si mohu vybrat to, co potřebuji. Drahé kameny musí být vyleštěné a opracované tak, aby působily na tělo příjemně a relaxačně. Důležitá je i očista kamenů po každé masáži od energie a informací. Čistí pod proudem tekoucí vody nebo v misce s morskou solí a ukládají se na ametystovou drúzy, která je osvobodí od zbývajících cizích informací. Po několika hodinách jsou opět jako nové a vhodné pro další ošetření.

Jak často by se měla masáž aplikovat, aby byly citelné i její zdravotní účinky?
To je na každém z nás, jak se rozhodne. Já mohu doporučit, co by bylo nejvhodnější. Většinou stačí přijít jednou za dva týdny. Vše je však zejména o pocitech, volném čase a chuti cítit se lépe.

O litoterapii připravujete i odbornou publikaci.
Je to materiál, skripta, který bude sloužit jako odborná literatura studentům na kurzech této masáže. Kurzy by se měly začít od nového roku.

Čím vás drahé kameny okouzlily?
Fascinují mě nejen svým tvarem, ale i nekonečným množstvím barev, které mají. Jsou to moji andělé strážní ve chvilkách pohody, strachu i smutku. Podíváte se na kámen, chytíte ho do ruky, pohladíte ho - a jakoby jste se ocitli v jiném světě.

Měli bychom mít i doma nějaký drahý kámen?
Nebylo by na škodu mít na nočním stolku surový růženín, případně ametystovou drúzy. Ta má však silnější vibraci, proto je vhodnější položit ji do otevřeného prostoru, například do předsíně, případně na konferenční stolek. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na krále kamenů, křišťál, a jeho úžasnou sílu.Komentáře
(3)
hzEnroniet
13.09.2019 / 15:45:09
With Houzz controling the online search engine results of your essential keyword, it is important that when web traffic more than likely to Houzz that you will certainly show in addition to their directory. We can aid - Houzz smo CANADA : <a href=https://houzzilla.com/how-to-attract-customers-to-a-houzz-account/>How to find a first customer newcomer to houzz?</a> Right Here at HouZzilla we have a designated team of marketing experts that specifically service Houzz administration and also optimization. We are all "Certified Houzz Marketing And Advertising Professionals"- a Houzz advertising and marketing training program with a qualification test. As professionals in Houzz account management along with optimization, Customer HouZzilla on a regular basis acquires clients leading organic Houzz placements including in Wichita Falls, in addition to in limitless communities across the country.
Normanbah
16.09.2019 / 00:20:53
Professional cleansing today is actually greater than just cleansing: modern-day tools, devices and also approaches of job turn it right into a genuine state-of-the-art method that drastically changes the conventional understanding of what it means to truly "clean". In residence cleaning company - ideal <a href=https://maidsmanhattan.club>maids</a> - it's very easy, handy as well as budget friendly along with our firm. Trust fund the sanitation innovators to residence cleaning Brooklyn! Our team utilize professional detergents as well as technological devices of global producers in our work as well as carry out a superb project with cleaning of any complexity. <a href=https://maidsmanhattan.club/><size>8]Residential housekeeping new-york</size></a> Cooperation along with the company is the backer of an impeccable, rewarding and also efficient cleansing of expert house cleaning and surrounding regions. Currently, residence cleaning services coming from our provider are utilized in New Jersey. Cherish as well as you the true perks and useful perks of our business proposition. Through signing an irreversible solution contract with our team, you will certainly have the capacity to leave the necessity to maintain a sizable staff of technical team, which, consequently, will maximize costs. The price of the complex, daily, standard house cleansing of Staten Isle, carried out through our staff members, will certainly always be lower than the price of incomes for cleaners, the investment of cleansing items and also devices. <size>6]Local maid nyc</size> Leave behind an ask for on the web site, define your name or even business label, contact phone number as well as time of intended cleansing, leave your wants as well as requirements in a notification to the manager if necessary, then our expert will definitely contact you in the least time and also point out the day, opportunity as well as place of work!
KRshogs
05.10.2019 / 06:41:05
We always create unique design solutions, paying great attention to standards reliability and functional capability . We are cooperating with client on all absolutely stages produce multilateral analysis location houses ,execute preliminary calculations.You are interested in questions . Cheap ikea kitchen remodel rightly considered one of most difficult activities In our firm LLC RUTEIO Flushing involved good specialists, they much understand about 10k kitchen renovation. The Famous Company provides high-quality Gia bathrooms & kitchens by affordable rates . Specialists with great experience work help whole remake in a matter of days . The price depends on selected package of services, scope of work . Each dwelling apartments, houses, cottages or other housing Elmhurst unique and contains individual multifunction load. All this mostly refers kitchens. Kitchen remodel u shaped Clinton Hill : <a href=https://kitchen-renovation.club>kitchen renovation new york</a>
[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Druhý krok - "V práci řídím"
V dnešní době jsme již téměř všichni bez auta ztraceni. Je to náš věrný pomocník. Kdo řídí půl dne, tak i jediný společník
číst dál »
2090x    0x
Kameny jsou mými anděly
Kameny k masírování? Možná zvláštní představa - kameny totiž obvykle vnímáme jako tvrdé, těžké, studené, hranaté ...
číst dál »
8108x    3x
Revma - otázky a odpovědi
Na několik zajímavých otázek nám odpověděl MUDr. Emil Amcha, specializace: revmatologie
číst dál »
5764x    0x
Druhý krok - "V práci jsem na nohou"
Nedávno zde byl pěkný článek nohy a obuv, kde byla popsána teorie. A teď pojďme k tomu co můžeme udělat hned.
číst dál »
3298x    1x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)
Myofasyciální techniky 3. – ...
14.11.2020 - 15.11.2020
(Ostrava)