Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Kameny jsou mými anděly

Kameny k masírování? Možná zvláštní představa - kameny totiž obvykle vnímáme jako tvrdé, těžké, studené, hranaté ... Po této masáži však budete překvapeni, jaké mohou být "měkoučké" a příjemné. Jak jemně vědí působí na naši kůži a jakou lehkost nám mohou dát. O masáži polodrahokamy jsme hovořili s terapeutkou a masérkou Mgr. Monikou Stašíkovou.

Na jakém principu funguje masáž drahými kameny?
Spojuje přednosti masírování, intenzitu dotyku s léčitelstvím pomocí kamenů a jejich harmonizující silou. Z toho vyplývá jemný, ale účinný způsob léčení nejrůznějších problémů. Podle toho, jaké kameny používáme, můžeme na člověka působit v rovině tělesné, duševní i duchovní - ačkoli nakonec výsledek je vždy celostní. Při každém druhu masáži maséři používají jiné "vrátka" k dosažení harmonie, relaxace a vnitřního klidu. Drahokam dává masáži další rozměr, zejména léčebný, a poskytuje intenzivnější prožívání síly kamene.

Jaké kameny máte k dispozici?
Každý si může vybrat z nejrůznějších tvarů i druhů. V mém košíčku najdete tyčinky a tužky z drahokamů, kuliček, mydélek, bubínkové i syrové kameny. Každý druh je však něčím specifický a může přinést úlevu v některém ze zdravotních problémů. Ametyst zmírňuje napětí, achát podporuje látkovou výměnu, křišťál přináší novou vitalitu, amazonit je vynikající při kloubních potížích. Heliotrop zase posiluje obranyschopnost organismu. Jelikož zároveň čistí krev a odstraňuje z těla toxiny. Při duševních bolestech, poruchách prokrvení a blokádách pomáhá vločkový obsidián, který vznikl z roztavené lávy. Možná ho znáte i jako "sopečné sklo". Je to velmi silný ochranný kámen, který vytváří štít proti všemu zlému. Růženín je znám také jako "kámen lásky". Zlepšuje citlivost a celkový tělesný stav. Masírujeme ním zatvrdlé jizvy, prokrvuje tkáně, čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do srdce lásku, hojí staré citové rány, ale především učí nás mít rád sebe. Posiluje empatii a citlivost. Na masírování ještě mohu nabídnout červený a pískový jaspis, citrín, hematit, magnezit, lapis lazuli, Rhodon, sodalit, tygří oko, býčí oko, sokolí oko, turmalín, unakit, calcid nebo jadeit.

Nabídnete vy konkrétní kámen svému klientovi, nebo si z nich vybere sám?
Každý nejlépe ví, jak se cítí, co momentálně prožívá, proto volím možnost výběru. Intuitivní sáhne do košíčku plného kamenů a nechá se vést vnitřním hlasem. Když si vybere kámen, dokážu mu říct, co ho trápí. Jistě se mnozí v duchu zeptali, jak může kámen odhalit nitro člověka, ale postupně ho začali vnímat nejen jako chladnou skálu, ale i jako poselství, které může ukázat cestu, přinést uvolnění a pohodu. Jsou však i lidé, kteří chtějí, abych jim kámen vybrala já. Když mi řeknou, jaký problém je trápí, určitě společně najdeme cestu k odstranění překážek.

Jsou tyto masáže preventivní, nebo řeší zdravotní problém?
Jde v nich zejména o nalezení vnitřní rovnováhy, harmonie a klidu. Kromě psychické pomoci má každý kámen určitou vibraci a dokáže utlumit i zdravotní problém. No všechno potřebuje čas a my bychom se měli mít rádi natolik, abychom si našli čas i sami na sebe.

Na co všechno se dá masáž drahými kameny využít?
Na pohybový aparát, ztlumení stresu, na masáž celého těla. Můžete si zvolit například intuitivní masáž drahokamem, masáž mýdla nebo kuličkou, harmonizující masáž jantarem zda masáž reflexních zón tužkou z drahokamů.

Odkud máte kameny? Musí být nějak speciálně opracované?
Nechávám si je vozit ze zahraničí. No na Slovensku je také pár velkoskladů, kde si mohu vybrat to, co potřebuji. Drahé kameny musí být vyleštěné a opracované tak, aby působily na tělo příjemně a relaxačně. Důležitá je i očista kamenů po každé masáži od energie a informací. Čistí pod proudem tekoucí vody nebo v misce s morskou solí a ukládají se na ametystovou drúzy, která je osvobodí od zbývajících cizích informací. Po několika hodinách jsou opět jako nové a vhodné pro další ošetření.

Jak často by se měla masáž aplikovat, aby byly citelné i její zdravotní účinky?
To je na každém z nás, jak se rozhodne. Já mohu doporučit, co by bylo nejvhodnější. Většinou stačí přijít jednou za dva týdny. Vše je však zejména o pocitech, volném čase a chuti cítit se lépe.

O litoterapii připravujete i odbornou publikaci.
Je to materiál, skripta, který bude sloužit jako odborná literatura studentům na kurzech této masáže. Kurzy by se měly začít od nového roku.

Čím vás drahé kameny okouzlily?
Fascinují mě nejen svým tvarem, ale i nekonečným množstvím barev, které mají. Jsou to moji andělé strážní ve chvilkách pohody, strachu i smutku. Podíváte se na kámen, chytíte ho do ruky, pohladíte ho - a jakoby jste se ocitli v jiném světě.

Měli bychom mít i doma nějaký drahý kámen?
Nebylo by na škodu mít na nočním stolku surový růženín, případně ametystovou drúzy. Ta má však silnější vibraci, proto je vhodnější položit ji do otevřeného prostoru, například do předsíně, případně na konferenční stolek. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na krále kamenů, křišťál, a jeho úžasnou sílu.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
28.října 190/38
70200 Ostrava
Hledáte kvalitní masáž, u které si odpočinete a zároveň vám pomůže do bolesti zad? Zkuste ...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Revma - otázky a odpovědi
Na několik zajímavých otázek nám odpověděl MUDr. Emil Amcha, specializace: revmatologie
číst dál »
4785x    0x
Druhý krok - "V práci jsem na nohou"
Nedávno zde byl pěkný článek nohy a obuv, kde byla popsána teorie. A teď pojďme k tomu co můžeme udělat hned.
číst dál »
3050x    1x
Kameny jsou mými anděly
Kameny k masírování? Možná zvláštní představa - kameny totiž obvykle vnímáme jako tvrdé, těžké, studené, hranaté ...
číst dál »
7746x    0x
Druhý krok - "V práci řídím"
V dnešní době jsme již téměř všichni bez auta ztraceni. Je to náš věrný pomocník. Kdo řídí půl dne, tak i jediný společník
číst dál »
1899x    0x
   Nejbližší kurzy
Kurz masáže těhotných
26.07.2019 - 28.07.2019
(Ostrava)
Kurz Pánevní dno
27.07.2019 - 27.07.2019
(Ostrava)
Havajská masáž LOMI LOMI
03.08.2019 - 04.08.2019
(Ostrava)
Manuální lymfatická drenáž
07.08.2019 - 11.08.2019
(Ostrava)
Fyziotaping 1.
17.08.2019 - 18.08.2019
(Ostrava)
FYTOTERAPIE (nejen) pro Masé...
17.08.2019 - 18.08.2019
(Ostrava)
Indická masáž hlavy
23.08.2019 - 23.08.2019
(Ostrava)
.