Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Druhý krok - "V práci jsem na nohou"

Začneme od podlahy.

Nedávno zde byl pěkný článek nohy a obuv, kde byla popsána teorie. A teď pojďme k tomu, co můžeme udělat hned.
Vždy si musíme všímat chodidla. Jsou jako základy budovy, pokud jsou křivé, celá budova se může zhroutit. A tak je to i s námi. Představte si, na jaké malé ploše stojí celé naše tělo a musí pracovat proti gravitaci a udržovat nás vzpřímeně. Přitom v průběhu života projdou naše nohy i 120 000 km a to v botách.

Takže jaká je správná bota?
Umožňuje chodidlu volný pohyb, ale poskytuje dostatečnou oporu. Dobrá bota podpírá patu, tato takzvaná stabilizace paty zpevňuje zároveň celé chodidlo. Tvrdá a neelastická obuv, která neumožňuje chodidlu pružné našlapování, škodí zádům. Podpatek, který není vyšší než 1,7 - 3 cm, svědčí našim zádům. Všechny výše podpatky nutí páteř, aby se prohnula v kříži. (Zdroj: Náše záda, Marion Grillparzer) Časem se totiž naše svaly i páteř přizpůsobí. Ženy, které chodí celý den ve vysokých podpatcích, mohou mít problém chodit v botaskách. Jejich tělo si už zvyklo. Pohodlná obuv jim nepřináší úlevu. Ale i ve vysokých botách mohou mít správné vložky.
Někomu přes víkend v pohodlné obuvi mizí všechny obtíže. Někdy stačí na určitý čas změnit boty a problémy zmizí.
Vhodné je mít v práci více bot, které si při potížích obměňuji. Když mě začnou bolet nohy, přežít se.
Důležité je, abychom nenosili boty po někom. A hlavně děti. Každý má totiž své boty vyjeté "vyčaptané" po svém a naše noha by se tomu přizpůsobila.

Často ani nebolí nohy, jen páteř.
Nesmíme zapomínat, že svaly chodidla patří k stabilizačnímu systému hlubokého svalstva, které nás narovnává v zádech. Pokud se naruší klenby, naruší se i tento stabilizační systém. (Dr. Tempelhof)
To znamená, že pokud je spadlá některá klenba, třeba to napravit a upravit základy správnou vložkou. Obě nožní klenby (příčná a podélná) mají svou důležitost. Při pádu jedné z nich, můžeme mít potíže nejen s bolavými nohami, ale také s páteří až rameny. Při porušení podélné klenby mizí vnitřní oblouk. Při příčné je chodidlo rozšířené v přední části. Pokud je spadlá jen příčná klenba, stačí dát slzičkové vložky do bot.
Avšak i při používání správných vložek do bot, mají někteří bolesti. Je to tím, že jejich svaly potřebují čas, aby si zvykli na novou správnou klenbu. Nemusí si zvykat jen chodidlo, ale i páteř, svalstvo, vazy a okolí. Proto netřeba nosit tyto vložky přes bolest. Na chvíli se přežít, aby si svaly odpočinuli, ale po čase se znovu vrátím k vložkám nebo ortopedické obuvi. Každý den postupně vydržím déle, až zjistím, že jsem byla celý den ve správné obuvi. Všechno má svůj čas, jen se netřeba vzdávat.
Je dobré, abychom doma chodili i naboso bez ortopedické obuvi, neboť klenbu tvoří svaly a ty mohou zlenivět, když budou mít stále oporu. Úžasné cvičení pro naše nohy a zároveň relax je procházka naboso po měkké trávě nebo malých oblázků. Pokud máte někdy takovou možnost, využijte to! Stojí to za to!
Pokud někdo v práci stojí na jednom místě, je důležité, aby si přešlapoval, vykládal si chodidlo nebo koleno na židli nebo podložku. Pokud je to možné neotáčel se stále jen do jedné strany.
Po práci ve stoje třeba našim nožičkám dopřát koupel, masáž a hlavně si je vyložit, když přijdeme domů. Nosili nás celý den, tak si je troška hýčkejte.

zdroj: Naše záda, Marion GrillparzerKomentáře
(1)
Kamila Murphy
25.07.2015 / 06:27:12
Podle mě příčně plochou nohu nespraví jen vložky do bot. Zkontrolujte si pravopis - svaly jsou neživotné ( ač se to nezdá) svaly zvykly...
[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Druhý krok - "V práci řídím"
V dnešní době jsme již téměř všichni bez auta ztraceni. Je to náš věrný pomocník. Kdo řídí půl dne, tak i jediný společník
číst dál »
2012x    0x
Revma - otázky a odpovědi
Na několik zajímavých otázek nám odpověděl MUDr. Emil Amcha, specializace: revmatologie
číst dál »
5304x    0x
Kameny jsou mými anděly
Kameny k masírování? Možná zvláštní představa - kameny totiž obvykle vnímáme jako tvrdé, těžké, studené, hranaté ...
číst dál »
7949x    3x
Druhý krok - "V práci jsem na nohou"
Nedávno zde byl pěkný článek nohy a obuv, kde byla popsána teorie. A teď pojďme k tomu co můžeme udělat hned.
číst dál »
3217x    1x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační víkendový mas...
28.02.2020 - 19.04.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
27.03.2020 - 27.03.2020
(Uherský Brod)
Gua Sha a akupresurní body p...
24.04.2020 - 24.04.2020
(Uherský Brod)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
15.05.2020 - 17.05.2020
(Ostrava)