Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Jak úspěšně otevřít, provozovat a rozvíjet masérské studio

Není masér jako masér. Proč některý masér nebo masérka mají plno měsíce dopředu a přitom jiný masér je rád, že k němu vůbec někdo přijde a že vůbec přežije a zaplatí nájem? V čem je ten rozdíl? Čím jeden masér upoutává pozornost, lidé za ním jedou zdaleka, počkají si, než se k němu dostanou a zaplatí mu víc a druhý jen kroutí hlavou a nechápe, jak to jen dělá? Dovolím si malé rozšíření… Není „jakýkoliv“ masér jako „originální“ masér. To už nám trochu začíná dávat smysl a ukazuje kterým směrem odpověď hledat. Ten rozdíl se netýká jen kvality masáží a množství zkušeností daného maséra, ale také cíleným zaměřením se a nalezením toho pravého v čem daný masér vyniká, v čem má talent a co ho také nejvíce baví. Cesta úspěšného maséra směřuje, mimo vlastní nenahraditelnou praxi a stálého se učení nových věcí, právě ke své vlastní originalitě a jedinečnosti. Každý masér či terapeut může být originální a jedinečný ve svých masážích a ve svém zaměření. Může některou techniku masáže studovat a pilovat do veliké hloubky, nebo techniky vhodně zkombinovat ve své originální jedinečné kompozici s jasným smyslem a zaměřením.

Více na toto téma se dozvíte na našem originálním kurzu: Jak úspěšně otevřít, provozovat a rozvíjet masérské studio.

Termíny masérských kurzů Studia Shanti podzim 2016:
  • Champi - indická masáž hlavy
  • Masáž zad a šíje pro laiky
  • Deep Massage - hloubková masáž
  • Myofasciální masáž
  • Havajská masáž Lomi Lomi
  • Spoušťové body – trigger points
  • Lymfatická masáž celotělová


Rádi bychom Vás také pozvaly na naše originální, propracované a na mnoha zkušenostech postavené autorské kurzy: „masáž Rituál pěti elementů“ a „Jak úspěšně otevřít, provozovat a rozvíjet masérské studio“. Masáž Rituál pěti elementů Jak úspěšně otevřít a provozovat masérské studio

Studio Shanti Vsetín
www.masaze-vsetin.cz
Komentáře
(10)
Martin
18.09.2016 / 11:31:55
Nenechte si lejt do hlavy nesmysly. 1. Celkovou masáž musíte umět stejně a tu dále rozšiřujete o schopnosti, podle požadavků vašich klientů. Cílem masáže musí být ulevit klientovi - tedy ne jeho peněžence, ale zlepšit jeho zdravotní stav! 2. Základem úspěchu je osobní vazba s klientem. Musí vás znát a chodí k vám proto, že vás zná a proto vás doporučí dalším známým. Vyhýbejte se masážním turistům, nenechte se nalákat na to, že se prodáte do slevových akci - ty vám nové klienty stejně nikdy nepřinesou. 3. Konkurence je veliká a expandovat jen tak nebudete, i když půjdete s někým do spolupráce. Na maserský salón v centru nemáte. Takže jedině v lokalitě, kde moc konkurence ještě není a kde se můžete přípqadně přidružit ke kadeřnictví, fitcentru apod. Rozhodně do toho nejděte hned bezhlavě sami. Tady máte celý základ úspěchu zadarmo a víc nepotřebujete.
Hana Doležalová
18.09.2016 / 15:04:16
Masérkou jsem již od r.2002 nejdříve jsem měla málo klientů, spíše jen známé, dělala jsem si různé kurzy, jezdila na přednášky, ale nakonec jsem zjistila, že základem úspěchu k dobré práci je umět pacientovi porozumět. Každá masáž tělu pomůže, ale musí se zvolit technika odpovídající pacientovi. Umět porozumět lidskému tělu dá jen léta praxe. Nyní mám klienty z různých měst, doporučují se mezi sebou a nemusím mít ani žádnou propagaci. Tuto práci musíte milovat, to Vám žádné školení nedá a hlavně musíte znát dobře anatomii těla a trochu i rozumět psychice člověka. Školení Vás naučí techniky, ale ne všechny můžete každému aplikovat. Dobré je si udělat to svoje ....., ale na to přijde každý sám, když tuto práci dělá s láskou.Dnes jsem schopná dotykem diagnostikovat i zdravotní stav.
Dušan Jirásek
18.09.2016 / 15:29:40
Pane Martine, děkuji za Váš názor. Naprosto s Vámi souhlasím v bodě „Nenechte si lejt do hlavy nesmysly.“. Tento kurz obsahuje mé osobní zkušenosti z rozjezdu a provozu třech masérských studií. Když jsem otevíral své první na menším městě, tak mě dva místní maséři nezávisle na sobě varovali, že to určitě nemám dělat, a že nemám šanci uspět: „Masérů je tu moc a lidé nemají peníze.“ (byla také v tu dobu krize). Byly tu už oba několik let a stále neměli dost lidí, aby se svým studiem mohli uživit. Mně se nejen podařilo studio otevřít, ale rozjel jsem postupně nejúspěšnější masérské studio v tomto městě. A podařilo se mi rozjet i další dvě masérské studia v jiných městech. Vše co tedy učím, se zakládá na mých osobních zkušenostech, na tom co v praxi fungovalo a nefungovalo. K dalším bodům: 1. Je mnoho masérů, kteří se zaměřují zcela jinam než na celkovou masáž např. Shiatsu, reflexní terapie, dornova metoda, kraniosakrální terapie a vůbec celkovou masáž nedělají. Požadavky klientů – co když by se masér na něco zaměřil, např. uměl perfektně lymfatickou masáž a uměl pomoci lidem od otoků. Nenašly by si ho časem právě klienti, kteří někoho takového hledají. Není teda na prvním místě nalézt to, v čem mám talent, co mě baví a tím si přitáhnu ty lidi, kterým mohu pomoci? 2. S doporučením současných klientů velmi souhlasím. Doporučení se dle mě nezakládá na vazbě s klientem, ale na kvalitě masáže a skutečné snaze klientovy pomoci. 3. Konkurence neexistuje! :-) Konkurence existuje, pokud nemáte svou osobitost, originalitu a svou cestu. Pokud bude kolem Vás deset masérů a člověk, co chce jít na masáž, se zeptá Vás: „Proč mám jít na masáž zrovna k Vám?“. Co mu odpovíte? Pokud nic, tak pro Vás konkurence skutečně existuje.
Jame
18.09.2016 / 15:49:50
Přesně, jak píše pan Martin a paní Hana. Já jsem se k masážím dostal tak, že jsem se oženil s thajskou masérkou. Měl jsem obchodní školu, takže jsem víceméně kvůli papírům absolvoval masérský kurz Když jsme se na sobě navzájem učili masírovat a ze spolužáka stříkaly beďary, kterých měl plná záda, zjistil jsem, že já osobně asi nemám to správné nadání k masážím a nemám na to ani žaludek. Takže jsem jen rozšířil ŽL o masáže, otevřel studio a zaměstnal Thajky. Rozjezd byl samozřejmě pomalejší i když holky měly zákazníky z bývalé práce, ale odmítal jsem jít cestou slevových serverů "továrny" na masáže, nebo najmutím masérek odjinud, než z Thajska. Raději podstupuji byrokratickou šikanu, když se mi úřady snaží vysvětlit, že originální thajskou masáž zvládne stejně dobře občan EU s rychlokurzem, stejně si jedu svou a bez kompromisů. Známí, vlastnící studia thajských masáží se mi diví, proč nechci přijmout Filipínky, které jsou levnější, ale prostě nechci. Thajské masáže by měly dělat Thajky. Zákazníci náš přístup oceňují a studio šlape už 6,5 roku. Je pravda, že jsem na jaře ze zvědavosti zkusil spolupráci se slevovým serverem, jestli se potvrdí, že to je o ničem. Už jsme měli celkem vyděláno a chtěl jsem vědět, jestli se skutečně zákazníci nevrací, jestli slevové poukazy využívají divní lidé a jestli ve finále je v zisku jen slevový server. Ano, potvrdilo. Spolupráce se slevovými portály má smysl, jen když s ní počítáte předem a náležitě upravíte základní ceny, ze kterých potom dáváte slevy. A na to nemám žaludek. Držím se hesla, že s poctivostí nejdál dojdeš. Přeji všem poctivým masérům a masérkám krásný den a mnoho úspěchů v jejich nádherné práci/poslání.
Dušan Jirásek
18.09.2016 / 15:53:29
Hana Doležalová: Děkuji za Váš hodnotný příspěvek. Ano, takto vypadá cesta zrání maséra(ky)  Zkušenosti, skutečný zájem o klienta a doporučení jako marketing. Je to jak píšete. Chce to roky zrání. A některé věci toto zrání mohou výrazně urychlit a některé jsou zbytečnou investicí času či financí. Pro maséry, kteří začínají se svým studiem na volné noze, bývá velkou pomocí, když si ujasní svůj směr a dostanou mnoho praktických tipů od někoho, kdo si tuto cestu již prošel, a zjistí např., že se nemusí bát konkurence, je to jen a jen o nich. Předávání mých zkušeností mě baví a naplňuje a tak je také přirozeným pokračováním mé masérské a terapeutické praxe.
Dušan Jirásek
18.09.2016 / 16:00:06
Jame: Děkuji za příspěvek. Našel jste si a jdete si svou cestou, bez ohledu na to jak to dělají jiní a jste úspěšný. To je i to co učím začínající maséry. Slevové servery také nedoporučuji. Viděl jsem několik masérských studií, které začali, měli akce na slevomatech a po půlroce už končily. V zásadě slevové servery devalvují hodnotu naší masérské práce.
Lukáš
19.09.2016 / 08:23:06
Chtěl bych přispět k diskuzi vlastní zkušenosti se školením od Dušana Jiráska. Je spousta věcí které se obecně ví a o kterých se můžeme dočíst na webových servrech. Je spousta knih, ve kterých můžeme najít motivaci k osobnímu rozvoji a podnikání. To co tam ale nenajdeme jsou drobnosti, detaily a myšlenky, které se vyvíjí společně s dlouholetou praxí maséřiny. Tyhle drobnosti pak utvoří nějaký celek a musím říct, že jsem ze školení byl velice mile překvapen. Pan Jirásek tam ukazuje celé své "know how" a na každou mou otázku odpověděl zcela jasně. Není to jen o materiální podstatě rozvoje studia, ale i o psychologii a myšlenkách s jakými jej zakládáme. Rozhodně jsem u toho neusínal, ba naopak nastražoval uši, aby mi něco podstatného neuniklo. Toť vše.. :) jak se říká: ,,Osobní zkušenost je nezdělitelná a nepřenositelná" Je třeba tam být a pak hodnotit.
Bára
29.06.2017 / 11:31:47
Nějaké takové workshopy/kurzy jsem absolvovala spíše ze zvědavosti než z potřeby. Jednoznačně mohu říct, že se jedná o tahání, většinou posledních:(, peněz z kapsy neúspěšných nebo začínajících masérů. Toto by mělo být normálně v rámci "masérského kurzu" a ne, že si přečtu článek psychologie podnikání a budu lidem fundovaně přednášet a hlavně je nenásilně tlačit do dalších kurzů a kupování lepších masážních olejů apod. Není to fér a v ničem to nikomu nepomůže = můj názor. Raději by se každý měl před vstupem do podnikání zamyslet, zda je to dobrý nápad ohledně konkurence, místa, poptávky, bonity klientů apod. Krásný den B.L.
Dušan Jirásek
29.06.2017 / 12:11:11
Bára: Zvláštní natura hodnotit kurz, který neznáte a odbornost a charakter lektora, podle jiných - nějakých takových workshopů/kurzů, které jste absolvovala jinde, spíše ze zvědavosti než z potřeby. Jsou maséři, kteří se pouští na vlastní nohu poprvé v životě a rady někoho zkušeného, kdo úspěšně provozoval 3 masérské studia ve třech městech, se jim velmi hodí. Pokud skutečně máte zájem vědět pravdu a néjen se něco domnívat, na základě Vašich jiných zkušeností, klidně se mi ozvěte a dám Vám kontakty na účastníky mých kurzů, kteří Vám sami řeknou, jakou měli zkušenost a jak jim můj kurz pomohl.
Sajmi3
27.05.2019 / 09:55:38
Už delší dobu se rozmýšlím, že bych si otevřela masérské studio. Kurz mám a jsem zatím na mateřské. Možná bych raději jezdila přímo k lidem. Nedávno jsem si pročetla hodně zajímavý článek, jak vlastně začít podnikat- https://comeflexoffice.cz/jak-zacit-podnikat/. No na začátku to asi není jednoduché, že?
[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Kamenná prodejna v Praze a v Hornom Srní
Nyní můžete využít naši nově otevřenou prodejnu v Praze a v Hornom Srní. Jednoduchým a přehledným způsobem si u každého zboží zjistíte dostupnost...
číst dál »
3897x    0x
Nové produkty od nyní v nabídce
Máme pro Vás nové produkty: knihy, plakáty, ušní, tělové a čakrové svíčky, wellness doplňky…
číst dál »
2950x    0x
Zveme vás na masérský kurz lymfatické masáže v Brně
číst dál »
2821x    1x
Jak úspěšně otevřít, provozovat a rozvíjet masérské studio
Není masér jako masér. Proč některý masér nebo masérka mají plno měsíce dopředu a přitom jiný masér je rád, že k němu vůbec...
číst dál »
5117x    10x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační víkendový mas...
28.02.2020 - 19.04.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
27.03.2020 - 27.03.2020
(Uherský Brod)
Gua Sha a akupresurní body p...
24.04.2020 - 24.04.2020
(Uherský Brod)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
15.05.2020 - 17.05.2020
(Ostrava)