Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Indie s ajurvédou

Odborný program (není podmínkou účasti).
Podmanivá místa jižní Indie.
Koupání v tropickém oceánu.

Ajurvéda, starobylá nauka o zákonitostech života a z ní vyplývající léčebné postupy, vás může oslovit kdekoliv ve světě, ale v Indii, která její kolébkou, procítíte kontakt s touto filosofií daleko hlouběji a s vyšší intenzitou. A nejjižnější cíp Indického poloostrova s mimořádně pestrým koloritem a příjemným tropickým klimatem vám k tomu nabídne ideální prostředí.
Indie je domovem mnoha národů i sociálních vrstev a místy se v ní střetnete i s drsnou chudobou, která je postupně na ústupu. Nicméně jih Indie je bezesporu jedním z nejvlídnějších koutů této rozlehlé země. Není tolik přelidněný a zdejší krásná příroda nabízí dostatek obživy, takže snědí Kéralci a Tamilové jsou většinou usměvaví a jejich ženy vás uchvátí pestrou elegancí svého oblečení. V tajuplných chrámových komplexech se seznámíte s jejich převážně hinduistickou vírou a rušná města a městečka vám dají nahlédnout do jejich pro nás tak exotického životního rytmu. Vaše oči potěší jak poklidná rýžová pole, protkaná plavebními kanály v přímořských nížinách, tak bujná vegetace a čajové plantáže v horách.
A samozřejmě azurové tropické moře a krásné písečné pláže Indického oceánu, lemované palmami, které díky své poloze na západním pobřeží pravidelně nabízejí i romantické západy slunce.       

Návrh programu:
1. den: Odlet z Prahy do  jižní Indie.
2. den: Přílet do Tiruvanantapuramu (Trivandra) – hlavního města státu Kérala v jižní Indii, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města: chrám Anantha Padmanabhasvámí s typickou zdobenou gópurou – vstupní bránou (vstup do chrámu je možný jen pro hinduisty), Vládní muzeum umění a řemesel – tzv. Napierovo muzemu, okouzlující trh Connemara.
3. den: Výlet do pohoří Ponmudi, které se zvedá do výše 915 m z hustého tropického lesa. Tato horská stanice je obklopena krásnými čajovými plantážemi a zalesněnými vrchy. Vládne zde příjemné chladné, mlhavé klima. Úzké křivolaké pěšiny a bujné, zelenající se okolí nabízí nečetné příjemné procházky. Podél zurčících potoků a říček rostou hojně divoké květiny, což tomuto místu propůjčuje osobité kouzlo. Prohlídka čajové plantáže, návrat do Tiruvanantapuramu.
4. den: Po snídani odjezd do Kanjákumárí (90 km, cca 2 hod) -  místa nejjižnějšího mysu indického subkontinentu, kde se střetává Indický oceán, Arabské moře a Bengálský záliv. Dalšími zajímavostmi jsou Gándhího památník, chrám Kumárí Umná – vyhledávaný cíl poutníků a  Vivékándův pomník, kam se dle aktuálního počasí vydáme lodí na západ slunce. Noc v hotelu v Kanjákumárí – hotel v blízkosti pláže.
5. den: Po snídani odjezd na celodenní výlet do Tirunelvéli, návštěva komplexu dvou hinduistických chrámů Kanthimathi Nellaijóppar, zasvěcených Šivovi a Párvatí, jejichž část pochází ze 13. století. Podvečerní návrat do hotelu v Kanjákumárí.
6. den: Snídaně v hotelu, transfer do Poovaru (95 km, cca 2,5 hod), původně rybářské vesnice obklopené písečnými plážemi ubytování v hotelu v blízkosti pláže.
6. den – 12. den: Kurz ajurvédy – tzv. pančakarmy: dopoledne cca 2-3 hodiny teorie, odpoledne cca 2-3 hodiny praktické výuky:
•    V překladu znamená pančakarma „pětinásobné jednání“ (je tím míněno pět hlavních způsobů léčby k vnitřní očistě). Terapie pančakarma má zvlášť vynikající postavení mezi terapeutickými způsoby léčení. Je jádrem ájurvédského lékařství. Cílem tohoto léčení je uvolnit tělesné tkáně (dháty) od nadměrných dóš a jedovatých zplodin fyzické a duševní látkové přeměny (amy) příkladnou vnitřní očistou. Tímto hluboce zasahujícím očistným programem se dosáhne intenzivní regenerace a omlazení celého organizmu.
•    Vlastní procedura: příprava (přípravné techniky mají za cíl uvolnit amu a soustředit ji na jedno místo v těle):
a) v závislosti na své konstituci dostane pacient olej nebo medicínské ghí a tím se uvolní přebytečné dóši z tkání
b) ájurvédské ošetření rostlinnými oleji a masážemi, které povzbudí látkovou přeměnu v tkáních    
c)  intenzivní tepelné ošetření suchým teplem nebo bylinnou parní lázní podporuje odstraňování škodlivin kůží a sliznicí
13. den:  Po snídani přejezd do Alleppey – kraje kéralských vodních cest, tzv.„backwaters“ (175 km, cca 5,5 hod). Plavba na tradičním hausbótu – kettuvallam, poplujeme klidnými „kanály“, vedle kterých uvidíme mnoho malých vesnic lemovaných kokosovými palmami a obklopenými rýžovými políčky. Uvidíme ženy a děti v pestrobarevných sárích jak perou, muže při stavbě lodí, ženy vyrábějící kokosový olej, sklízení rýže a jiných plodin – běžný život místních obyvatel. Jeden hausbót s obsluhou je pro 4 – 6 klientů.
14. den: Transfer do Kočínu (65 km, cca 1,5 hod), starobylého přístavního města a centra obchodu s kořením, především s pepřem. Dosud jsou zde velmi patrné pozůstatky evropské koloniální architektury (směsi holandské, portugalské a britské architektury). Podvečerní procházka ke slavným čínským rybářským sítím, návštěva představení Kathákali – tradiční divadelní a taneční představení. Noc v hotelu v Kočínu.
15. den: Po snídani prohlídka města: nejstarší evropský kostel v Indii - kostel sv. Františka, katedrála Santa Cruz, palác Mattančerri s překrásnou malovanou výzdobou, synagoga Pardésí v židovské části města, možnost posledních nákupů.
16. den: Noční transfer na letiště (z 15. na 16 den) a brzký ranní odlet do Prahy.

Termín: 3. - 18. 3. 2015
- let může být v závislosti na aktuálním letovém řádu a ceně letenek  posunut + - 3(4) dny
- předpokládaný letový řád se společností Emirates:
- Praha  - Dubaj 15:50 – 0:55, Dubaj – Tiruvanantapuram 02:55 – 08:30
- Kočín – Dubaj 4:35 – 7:05, Dubaj – Praha 8:55 – 12:35

Cena programu bez kurzu ayurvédy: 58 400,-Kč
(při minimálním počtu 10ti platících klientů)

Cena programu včetně kurzu ayurvédy: 62 900,-Kč
(při minimálním počtu 10ti platících klientů)

V ceně programu zahrnuto:
- mezinárodní zpáteční letenka ve výši 21 000,-Kč/osoba (v případě aktuálního navýšení ceny letenky budeme nuceni o tuto částku navýšit cenu zájezdu)
- 13x ubytování v A/C hotelech 3*, 1x na A/C hausbótu
- 12 x snídaně
- 1x plná penze na hausbótu
- transfery klimatizovaným minibusem/autobusem (dle aktuální velikosti skupiny)
- vstupné na kathakali show (dle aktuálních časových možností)
- vstupy dle programu
- vízum do Indie ve výši 850 Kč/osoba (pro české občany nebo pro občany s trvalý bydlištěm v ČR)
- česky mluvící průvodce po celou dobu programu (během kurzu ayurvédy, bude tlumočit výklad z angličtiny)
- příprava a organizace zájezdu
- potřebné informační materiály
- DPH

V ceně programu nezahrnuto:
- pojištění léčebných výloh v zahraničí (toto pojištění Vám rádi zajistíme u pojišťovny Uniqa v ceně 42,-Kč/osoba/den)
- nápoje a stravování kromě výše zmiňovaného
- transfery na kurz ayurvédy a zpět do hotelu – cena bude záviset na konkrétním počtu účastníků
- poplatky za focení/filmování (většinou se toto vztahuje na profi a poloprofil fotoaparáty a veškeré videokamery)
- případné fakultativní aktivity a vstupy mimo program
- spropitné v hotelech a restauracích
- spropitné pro řidiče mikrobusu/autobusu a jeho pomocníka
- vše co není uvedeno „V ceně je zahrnuto“

Víza: pro vyřízení víz do Indie je nutné mít platný cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu z Indie (lépe rok). Detailní informace ohledně víz a jaké další formuláře, fotografie apod. jsou třeba, vás budeme informovat po potvrzení zájezdu. Cizinci – cizí státní příslušníci si za vyřízení víz zodpovídají sami.

Kontakt pro další informace:
Matouš Varček
matus@maseri.cz
720 540 422


Komentáře
(2)
Zdena
17.01.2015 / 17:23:41
dobrý den měla bych zájem,jen nemám vůbec tucha co vše je pro pobyt v Indii nutné-např.jaká všechna očkování jsou případně nutná,měna a kurz,kolik bude cca potřeba asi kapesné a v jaké měně a za kolik atd.,jsem v důchodu nejsem zcestovalá,chtěla bych si splnit sen-kurz a také se těšit na památky. Bude li to možné
Maseri.cz
20.01.2015 / 14:52:57
Dobry den, Ohledne ockovani. Neni zadne povinne - doporucene ockovani byva vetsinou: hepatitida A+B nebo i břišní tyfus a cholera. Ke zvazeni antimalarika. Doporucujeme konzultovat s hygienickou stanici/ockovacim centrem. Kapesne. Lze dolary nebo Eura. Hodne zalezi na narocnosti kazdeho ucastnika, ale minimalni castak je 300 USD / Euro.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Kamenná prodejna v Praze a v Hornom Srní
Nyní můžete využít naši nově otevřenou prodejnu v Praze a v Hornom Srní. Jednoduchým a přehledným způsobem si u každého zboží zjistíte dostupnost...
číst dál »
3830x    0x
Nové produkty od nyní v nabídce
Máme pro Vás nové produkty: knihy, plakáty, ušní, tělové a čakrové svíčky, wellness doplňky…
číst dál »
2872x    0x
Jak úspěšně otevřít, provozovat a rozvíjet masérské studio
Není masér jako masér. Proč některý masér nebo masérka mají plno měsíce dopředu a přitom jiný masér je rád, že k němu vůbec...
číst dál »
4873x    10x
Zveme vás na masérský kurz lymfatické masáže v Brně
číst dál »
2625x    1x
   Nejbližší kurzy
Kurz masáže těhotných
17.01.2020 - 19.01.2020
(Ostrava)
Kraniosakrální osteopatie (t...
30.01.2020 - 22.11.2020
(Ostrava)
Reflexní terapie 1. – REFLEX...
01.02.2020 - 02.02.2020
(Ostrava)
HOT STONES - masáž lávovými ...
21.02.2020 - 23.02.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)