Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Indie s ajurvédou

Odborný program (není podmínkou účasti).
Podmanivá místa jižní Indie.
Koupání v tropickém oceánu.

Ajurvéda, starobylá nauka o zákonitostech života a z ní vyplývající léčebné postupy, vás může oslovit kdekoliv ve světě, ale v Indii, která její kolébkou, procítíte kontakt s touto filosofií daleko hlouběji a s vyšší intenzitou. A nejjižnější cíp Indického poloostrova s mimořádně pestrým koloritem a příjemným tropickým klimatem vám k tomu nabídne ideální prostředí.
Indie je domovem mnoha národů i sociálních vrstev a místy se v ní střetnete i s drsnou chudobou, která je postupně na ústupu. Nicméně jih Indie je bezesporu jedním z nejvlídnějších koutů této rozlehlé země. Není tolik přelidněný a zdejší krásná příroda nabízí dostatek obživy, takže snědí Kéralci a Tamilové jsou většinou usměvaví a jejich ženy vás uchvátí pestrou elegancí svého oblečení. V tajuplných chrámových komplexech se seznámíte s jejich převážně hinduistickou vírou a rušná města a městečka vám dají nahlédnout do jejich pro nás tak exotického životního rytmu. Vaše oči potěší jak poklidná rýžová pole, protkaná plavebními kanály v přímořských nížinách, tak bujná vegetace a čajové plantáže v horách.
A samozřejmě azurové tropické moře a krásné písečné pláže Indického oceánu, lemované palmami, které díky své poloze na západním pobřeží pravidelně nabízejí i romantické západy slunce.       

Návrh programu:
1. den: Odlet z Prahy do  jižní Indie.
2. den: Přílet do Tiruvanantapuramu (Trivandra) – hlavního města státu Kérala v jižní Indii, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města: chrám Anantha Padmanabhasvámí s typickou zdobenou gópurou – vstupní bránou (vstup do chrámu je možný jen pro hinduisty), Vládní muzeum umění a řemesel – tzv. Napierovo muzemu, okouzlující trh Connemara.
3. den: Výlet do pohoří Ponmudi, které se zvedá do výše 915 m z hustého tropického lesa. Tato horská stanice je obklopena krásnými čajovými plantážemi a zalesněnými vrchy. Vládne zde příjemné chladné, mlhavé klima. Úzké křivolaké pěšiny a bujné, zelenající se okolí nabízí nečetné příjemné procházky. Podél zurčících potoků a říček rostou hojně divoké květiny, což tomuto místu propůjčuje osobité kouzlo. Prohlídka čajové plantáže, návrat do Tiruvanantapuramu.
4. den: Po snídani odjezd do Kanjákumárí (90 km, cca 2 hod) -  místa nejjižnějšího mysu indického subkontinentu, kde se střetává Indický oceán, Arabské moře a Bengálský záliv. Dalšími zajímavostmi jsou Gándhího památník, chrám Kumárí Umná – vyhledávaný cíl poutníků a  Vivékándův pomník, kam se dle aktuálního počasí vydáme lodí na západ slunce. Noc v hotelu v Kanjákumárí – hotel v blízkosti pláže.
5. den: Po snídani odjezd na celodenní výlet do Tirunelvéli, návštěva komplexu dvou hinduistických chrámů Kanthimathi Nellaijóppar, zasvěcených Šivovi a Párvatí, jejichž část pochází ze 13. století. Podvečerní návrat do hotelu v Kanjákumárí.
6. den: Snídaně v hotelu, transfer do Poovaru (95 km, cca 2,5 hod), původně rybářské vesnice obklopené písečnými plážemi ubytování v hotelu v blízkosti pláže.
6. den – 12. den: Kurz ajurvédy – tzv. pančakarmy: dopoledne cca 2-3 hodiny teorie, odpoledne cca 2-3 hodiny praktické výuky:
•    V překladu znamená pančakarma „pětinásobné jednání“ (je tím míněno pět hlavních způsobů léčby k vnitřní očistě). Terapie pančakarma má zvlášť vynikající postavení mezi terapeutickými způsoby léčení. Je jádrem ájurvédského lékařství. Cílem tohoto léčení je uvolnit tělesné tkáně (dháty) od nadměrných dóš a jedovatých zplodin fyzické a duševní látkové přeměny (amy) příkladnou vnitřní očistou. Tímto hluboce zasahujícím očistným programem se dosáhne intenzivní regenerace a omlazení celého organizmu.
•    Vlastní procedura: příprava (přípravné techniky mají za cíl uvolnit amu a soustředit ji na jedno místo v těle):
a) v závislosti na své konstituci dostane pacient olej nebo medicínské ghí a tím se uvolní přebytečné dóši z tkání
b) ájurvédské ošetření rostlinnými oleji a masážemi, které povzbudí látkovou přeměnu v tkáních    
c)  intenzivní tepelné ošetření suchým teplem nebo bylinnou parní lázní podporuje odstraňování škodlivin kůží a sliznicí
13. den:  Po snídani přejezd do Alleppey – kraje kéralských vodních cest, tzv.„backwaters“ (175 km, cca 5,5 hod). Plavba na tradičním hausbótu – kettuvallam, poplujeme klidnými „kanály“, vedle kterých uvidíme mnoho malých vesnic lemovaných kokosovými palmami a obklopenými rýžovými políčky. Uvidíme ženy a děti v pestrobarevných sárích jak perou, muže při stavbě lodí, ženy vyrábějící kokosový olej, sklízení rýže a jiných plodin – běžný život místních obyvatel. Jeden hausbót s obsluhou je pro 4 – 6 klientů.
14. den: Transfer do Kočínu (65 km, cca 1,5 hod), starobylého přístavního města a centra obchodu s kořením, především s pepřem. Dosud jsou zde velmi patrné pozůstatky evropské koloniální architektury (směsi holandské, portugalské a britské architektury). Podvečerní procházka ke slavným čínským rybářským sítím, návštěva představení Kathákali – tradiční divadelní a taneční představení. Noc v hotelu v Kočínu.
15. den: Po snídani prohlídka města: nejstarší evropský kostel v Indii - kostel sv. Františka, katedrála Santa Cruz, palác Mattančerri s překrásnou malovanou výzdobou, synagoga Pardésí v židovské části města, možnost posledních nákupů.
16. den: Noční transfer na letiště (z 15. na 16 den) a brzký ranní odlet do Prahy.

Termín: 3. - 18. 3. 2015
- let může být v závislosti na aktuálním letovém řádu a ceně letenek  posunut + - 3(4) dny
- předpokládaný letový řád se společností Emirates:
- Praha  - Dubaj 15:50 – 0:55, Dubaj – Tiruvanantapuram 02:55 – 08:30
- Kočín – Dubaj 4:35 – 7:05, Dubaj – Praha 8:55 – 12:35

Cena programu bez kurzu ayurvédy: 58 400,-Kč
(při minimálním počtu 10ti platících klientů)

Cena programu včetně kurzu ayurvédy: 62 900,-Kč
(při minimálním počtu 10ti platících klientů)

V ceně programu zahrnuto:
- mezinárodní zpáteční letenka ve výši 21 000,-Kč/osoba (v případě aktuálního navýšení ceny letenky budeme nuceni o tuto částku navýšit cenu zájezdu)
- 13x ubytování v A/C hotelech 3*, 1x na A/C hausbótu
- 12 x snídaně
- 1x plná penze na hausbótu
- transfery klimatizovaným minibusem/autobusem (dle aktuální velikosti skupiny)
- vstupné na kathakali show (dle aktuálních časových možností)
- vstupy dle programu
- vízum do Indie ve výši 850 Kč/osoba (pro české občany nebo pro občany s trvalý bydlištěm v ČR)
- česky mluvící průvodce po celou dobu programu (během kurzu ayurvédy, bude tlumočit výklad z angličtiny)
- příprava a organizace zájezdu
- potřebné informační materiály
- DPH

V ceně programu nezahrnuto:
- pojištění léčebných výloh v zahraničí (toto pojištění Vám rádi zajistíme u pojišťovny Uniqa v ceně 42,-Kč/osoba/den)
- nápoje a stravování kromě výše zmiňovaného
- transfery na kurz ayurvédy a zpět do hotelu – cena bude záviset na konkrétním počtu účastníků
- poplatky za focení/filmování (většinou se toto vztahuje na profi a poloprofil fotoaparáty a veškeré videokamery)
- případné fakultativní aktivity a vstupy mimo program
- spropitné v hotelech a restauracích
- spropitné pro řidiče mikrobusu/autobusu a jeho pomocníka
- vše co není uvedeno „V ceně je zahrnuto“

Víza: pro vyřízení víz do Indie je nutné mít platný cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu z Indie (lépe rok). Detailní informace ohledně víz a jaké další formuláře, fotografie apod. jsou třeba, vás budeme informovat po potvrzení zájezdu. Cizinci – cizí státní příslušníci si za vyřízení víz zodpovídají sami.

Kontakt pro další informace:
Matouš Varček
matus@maseri.cz
720 540 422


Komentáře
(2)
Zdena
17.01.2015 / 17:23:41
dobrý den měla bych zájem,jen nemám vůbec tucha co vše je pro pobyt v Indii nutné-např.jaká všechna očkování jsou případně nutná,měna a kurz,kolik bude cca potřeba asi kapesné a v jaké měně a za kolik atd.,jsem v důchodu nejsem zcestovalá,chtěla bych si splnit sen-kurz a také se těšit na památky. Bude li to možné
Maseri.cz
20.01.2015 / 14:52:57
Dobry den, Ohledne ockovani. Neni zadne povinne - doporucene ockovani byva vetsinou: hepatitida A+B nebo i břišní tyfus a cholera. Ke zvazeni antimalarika. Doporucujeme konzultovat s hygienickou stanici/ockovacim centrem. Kapesne. Lze dolary nebo Eura. Hodne zalezi na narocnosti kazdeho ucastnika, ale minimalni castak je 300 USD / Euro.
[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Nové produkty od nyní v nabídce
Máme pro Vás nové produkty: knihy, plakáty, ušní, tělové a čakrové svíčky, wellness doplňky…
číst dál »
3075x    0x
Kamenná prodejna v Praze a v Hornom Srní
Nyní můžete využít naši nově otevřenou prodejnu v Praze a v Hornom Srní. Jednoduchým a přehledným způsobem si u každého zboží zjistíte dostupnost...
číst dál »
4028x    0x
Jak úspěšně otevřít, provozovat a rozvíjet masérské studio
Není masér jako masér. Proč některý masér nebo masérka mají plno měsíce dopředu a přitom jiný masér je rád, že k němu vůbec...
číst dál »
5657x    10x
Zveme vás na masérský kurz lymfatické masáže v Brně
číst dál »
3092x    1x
Jak si přivydělat při masírování?
Ne, dnes si nebudeme vyprávět o tom, co nehmotného - energii, teplo, dobré slovo - masér prodává svým klientům.
číst dál »
130x    0x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)
Myofasyciální techniky 3. – ...
14.11.2020 - 15.11.2020
(Ostrava)