Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Senzuální masáž pro dva

Senzuální je v podstatě každá masáž. Nervová zakončení v pokožce, a Jsou jich miliony, citlivé reaguj na sebemenší dotek. Při masáži se ale zapojují i další smysly: Cítím vůní oleje, nasloucháme rytmu hmat, hudbě, působí na nás vizuální vjem ... Může jít doslova o multismyslový zážitek! Přitom je však velký rozdíl mezi dotekem terapeutickým a senzuálním. Dnes poprvé proto nebudu psát o profesionální masáži, které si můžete dopřát v regeneračním centru, ale přinese inspiraci na velmi jemnou a hravou senzuální masáž pro intimní partnery určeném výhradně pro ničím nerušené domácí prostředí.

Škola vzájemného poznávání - při senzuální masáži stimulujeme celé tělo pomocí doteku. Je skvělou příležitostí zkoumat vlastní smyslnost a zároveň poznávat tělo našeho partnera. Využíváme kombinace dlouhý táhly hmat a jemných doteku na citlivých částech těla. Dochází při nich nejenom k relaxaci, odplavení stresu a svalového napětí, ale často i zlepšení našich intimních vztahů. 
 V dnešním uspěchaném světě se mnoho vztahů časem dostává do jakéhosi mrtvého bodu. Začíná váznout komunikace, vytrácí se radost z přítomnosti druhého, převažuje rutina. Někdy je příčinou traumatizující zážitek, jindy se problém vplíží pomalu a nepozorovaně. Kolikrát si ani nevšimneme, že nám vztah zevšedněl. Mnoho rodinných terapeutů v těchto případech doporučuje masáž v páru jako Způsob vzájemná poznávání, vzrušování a dotek bez vyvíjení nátlaku na pohlavní styk. Stává se, že i vlažný vztah se tímto způsobem neuvěřitelně osvěží a nabije novou energií. 
 Ale jak už bylo naznačeno, při senzuální dotekového komunikaci je lepší nezaměřit se příliš na sexuální stimulaci, ale soustředit se sepíše na tělo partnera. Jedině tak muze byt masáž opravdovým a krásným a nesobeckého dávání tomu, koho milujeme a zároveň důkazem, že ho přijímáme, jaký je.

"Teplo, hudba, světlo svíček ..." - pokud si chceme s partnerem dat tento krásný dar, měly bychom takové věnovat pozornost všem okolnostem, které nám mohou napomoci ke krásnému a hluboké zážitku. Najdeme si čas, abychom vytvořili útulné intimní prostředí. Pokoj by mel být především příjemné vyhraný. Budeme-li partnera masírovat na zemi, pak by zde mely být teplé, měkké a pokožkou příjemně vnímané podložky. Partnera necháváme minimálně oblečeného, velice příjem až konejšivý působil, Když jeho tělo zakryjeme vyhřátými osuškami, pustíme uklidňující relaxační hudbu a rozsvítí tlumení světla, nebo zapálíme svíčky.

Vůně, které umocní zážitek - zážitek ze senzuální partnerské masáže může významně umocnit takové aromaterapie. Využíváme Zejména éterických olejem, který se připisují afrodiziakální účinky. Nicméně nutno podotknout, že většina se nejedná o účinky přímočaré, ale o vyvolání smysl nálady díky schopnosti těchto vůní působí na psychiku - uklidňovat, zlepšuje koncentraci a vnímání, uvolňovat napětí, stres a usnadňuje komunikaci. Do této skupiny patří například éterické oleje ylang-ylang, jasmín, růže damašská, pomeranč, santal, nerol nebo pelargonie. Výborně působil i hotové směsi éterických olejů jako Harmonie, Afrodiziakální, Noc lásky nebo Uvolňující. Osobně doporučuji tyto éterické oleje nebo směsi použít do neutrálního masážního oleje pro relaxační masáž. Tento olej má dobrou skluznost pokud pokožce je velmi šetrný. Uvedené éterické oleje a směsi pak můžeme samozřejmě použít takové k provonění místnosti (stačí 2-4 kapky do aromalampy) nebo k uvolňující koupele před masáží.

Jemně a citlivé - masáž sestává převážn z jemných hladivých pohybu. Aby se naše ruce hýbali hladce, použijeme trochu více oleje než při jiném typu masáže. Velice příjemné působí klasický hladivý pohyb - efloráž. Ruce nám při Něm klouzají od hlavy po obou stranách páteře co nejde po zádech a zase zpět po stranách zad směrem k hlavě. Nejvhodnějším poloha je přitom za hlavou partnera. 
 V další části masáže hladíme střední část zad, jedna ruka následuje druhou, tahy Jsou plynulé na sobě navazující. Ruce položíme na horní část zad a krouživými pohyby hladíme partnera směrem ven k ramenním kloubům. Stejným způsobem masírujeme i hýždě, kde můžeme použít trošku pevnější pohyby. Pak jemně posunujeme ruce směrem od kotníku nahoru po zadní straně nohou, opět plynulým pohybem jedné ruky za druhou. Po namasírování celé zadní části těla otočíme partnera na záda a rukama přejíždíme po přední straně nohou. Při masáži stehen zapojíme obě ruce.
Efloráž můžeme využívat při masáži celé přední části těla. Přitom stále kleče u partnerovy hlavy. Důležitá je při masáži zbytečně netisknout palce a nevyvíjet žádný tlak, který by působil rušivě. Aby masáž byla skutečně senzuální, využívejme sepíše stejnou jemným pohybem a citlivé přitom vnímejme tělo a reakce partnera. Vždyť cílem je potěší ho, dodat mu pocit jistota, povzbuzení a vzrušení. Ale Stejně dobré je sledovat i své vlastní pocity.

Tvořivě a vynalézavě - k masáži můžeme využívat i konečky prstů. Pokud máme delší vlasy, můžeme tělo partnera hladit takové jimi. Takové hlazení vyvolává velice příjemné pocity. Buďme tvořiví, zkoušejme a objevujme nové druhy doteku. Pokud budeme citlivě vnímat potřeby a pocity partnera, můžeme docílit skutečně krásného zážitku. Buďme vynalézaví. Kůže je Největší senzorický orgán těla a existuje mnoho způsob, jak jí probudit a oživit. Zajímavě působil Třeba prosté foukání, například na záda. Příjemné je hlazení partnerova těla dlouhým hedvábný šátkem. Zkuste partnera šátkem zakrýt a pak šátek lehce táhnout po jeho těle ... 
 Masáž můžeme zakončit jemným přejížděním konečky prstů po pokožce. Můžeme kroužit, třete a láska každým prstem a každou částí ruky. Do masáže tak vnášíme něhu a pocit intimní blízkosti. 
 Úplně na konec si můžeme dopřát i vzájemném masáž nohou, kdy se s partnerem dotýkáme chodidly - položíme je k sobě a citlivé se dotykem prstu a dlaní. 
 Je pravděpodobné, že po takovémto krásném rituálu si s partnerem budeme daleko bližší, protože řeč těla je neuvěřitelně silná.
Masáží si vzájemně věnujeme to nejcennější, co máme, a to je čas strávený s osobou nám Nejbližší, silný zážitek harmonického splynutí těla i duše. Jestliže jste se rozhodli věnovat sobě, partnerovi a hlavně vašemu vztahu tuto masáž (třeba i jako nezapomenutelný a originální vánoční dárek), přeji vám příjemné zážitky, hodně tvořivosti ...Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Sokolovská 129/50
186 00 Praha
Nabídka relaxačních, sportovních masáží, Havajské Lomi Lomi, lávových kamenů, čínské masáž...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Voskové obklady
Tento druh obkladů je určen pro opakované použití. Obklad z bavlněného materiálu je prosáklý včelím voskem.
číst dál »
2947x    0x
Měkké techniky / čokoládová masáž
Jelikož se při této technice nepoužívá žádný masážní prostředek - je tedy odlišná od klasické masáže ale zároveň i velmi
číst dál »
2074x    0x
Není masér jako masér
Jak si vybrat toho správného maséra? Na co si dát při výběru pozor? Právě se rozhodujete, kde půjdete na svou
číst dál »
7089x    0x
Masážní baňky
Dopřát svým klientům maximální pohodlí a zároveň požadovaný efekt v podobě uvolnění od bolesti nebo jiných zdravotních problémů je opravdu...
číst dál »
3828x    0x
Psychická rovnováha s aromaterapií I.
Postupně Vám budeme přinášet sérii článků o obnovování naší psychické rovnováhy pomocí esenciálních olejů ve spojení s
číst dál »
2321x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační víkendový mas...
28.02.2020 - 19.04.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
27.03.2020 - 27.03.2020
(Uherský Brod)
Gua Sha a akupresurní body p...
24.04.2020 - 24.04.2020
(Uherský Brod)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
15.05.2020 - 17.05.2020
(Ostrava)