Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Nízkofrekvenční masážní přístroje a jejich využití

Těchto přístrojů existuje celá řada a často jsou vyráběny v kombinaci s dalšími terapeutickými pomůckami a přístroji, například s detoxikací organismu. Přístroje mohou pracovat formou hnětení, poklepu, škrábání i stírání, i variant s použitím vodní lázně dochází navíc k masáži pomocí bublinek, vibrací a tepla, vaničky jsou někdy vybaveny i masážními válečky. Masáž s využitím nízkých frekvencí je použitelná pro krční i bederní oblasti, nohou, rukou i dalších částí těla. Všeobecně slouží ke snížení svalového napětí

MASÁŽNÍ PŘÍSTROJE NA KRČNÍ SVALSTVO
Takový praktický masážní přístroj může posloužit současně k provádění klasické masáže v nejrůznějších formách mechanického působení na svalstvo. Zpočátku je zapotřebí ordinovat si malé dávky (což v návodu jistě bude uvedeno), navíc může velmi dobře napodobit i ruční metodu, nazývanou „baňkování“, která spočívá v napínání a vytahování kůže i svalstva, zvládne bez problémů také tlakovou masáž. K tomu umí provádět velmi efektivně i léčivý proces akupunktury, navíc bez použití pro někoho nepříjemných a bolestivých jehel, využívá totiž právě principu nízkofrekvenčního působení přístroje na organismus. Využití při masáži a léčivých i regeneračních terapiích jistě najdou i další doplňkové režimy, kterými tyto přístroje bývají vybaveny. Díky pozvolna odstupňovanému nastavení intenzity procesu můžete zvolit opravdu optimální terapii přímo podle svých potřeb a požadavků. Pokud si tedy takový přístroj pořídíte, ušetříte peníze a čas za návštěvy masérského studia. Bez problémů můžete absolvovat i několikadenní nebo postupně opakované terapie a doporučené způsoby léčby, přístroj jistě využijí i vaši rodinní příslušníci. A pokud se rozhodnete tento přístroj využít v masážním salonu, už víte, oč se jedná.

PRINCIP PŮSOBENÍ NÍZKOFREKVENČNÍCH MASÁŽNÍCH PŘÍSTROJŮ VE ZKRATCE
Základním principem léčivého působení nízkofrekvenčních přístrojů na lidský organismus je příznivý vliv elektronických impulsů, které se přenášejí na vybraná místa. Tak lze dosáhnout snadno a klidně i v pohodlí domova rychlé, zároveň však dlouhotrvající úlevy a výrazného zlepšení zdravotního stavu. Používat přístroj totiž můžete i pro zdravotní prevenci, právě tímto způsobem ho také velmi dobře využijete. Stimulací nervových zakončení ve svalech dochází kromě léčebného působení i ke zlepšení funkce krevního oběhu, což se také výrazným způsobem kladně projevuje na rychlé regeneraci těla i na zlepšení metabolismu (látkové výměny). Krátkodobé i dlouhodobé léčivé a uvolňující působení se tedy výborně doplňují, společně přinášejí příjemnou úlevu, umožňují dokonce případnou léčbu. Působení nízkofrekvenčních impulsů pozitivně působí na uvolňování svalů, jejich pohyb plnohodnotně nahrazuje manuální práci zručného maséra nebo masérky. Při správném používání takový přístroj skutečně skvěle poslouží ke zmírnění bolesti, snížení svalové únavy i napětí. Doporučenou dobu používání, volbu režimu a intenzitu masáže volte zpočátku nižší, až si organismus zvykne na blahodárné působení přístroje, postupujte podle pokynů, které jsou podrobně uvedeny v návodu k používání přístroje.

NÍZKOFREKVENČNÍ MASÁŽNÍ PŘÍSTROJE NA NOHY
Masáž nohou je velmi příjemná, vždyť zejména v chodidlech je velké množství nervových zakončení. I akupunktura využívá těchto bodů, pomocí masážního přístroje na nohy můžete stimulovat právě ty nejcitlivější body pohodlně a příjemně, dojde k uvolnění namoženého svalstva a jemné vibrace jsou vyloženě příjemné, stejně jako teplá voda v případě, že použijete přístroj s lázní. Existují i varianty, které spojují vibrační nízkofrekvenční masáž nohou s detoxikací organismu, v tom případě tedy zabijete hned "dvě mouchy jednou ranou". Navíc již po několika minutách se budete cítit uvolněně, příjemně a spokojeně, tento efekt je navíc umocňován vířivou masáží s bublinkami a pohodově teplou vodou. Je-li součástí přístroje i masážní váleček, který působí přímo na chodidla, je efekt prostě dokonalý.

JDE TO I BEZ VODY
K dispozici jsou ale i masážní přístroje na nohy, které fungují "suchou cestou". V tom případě se jedná o masáž, kterou si můžete dopřát i doma nebo v kanceláři, má většinou i příjemnou a plynule nebo skokově regulovatelnou funkci vyhřívání. Vnitřní část bývá z měkkého textilu, lze ji jednou za čas vyjmout a vyprat nebo odnést do čistírny.

NĚJAKÁ TA RADA NA ZÁVĚR
Zvýšenou intenzitou ani zbytečně prodlužovanou dobou masáže nelze dosáhnout lepších výsledků. Proto si zvolte opravdu ten nejpříjemnější a nejefektivnější režim. Masáž lze spojit s dalšími činnostmi, například při proceduře lze číst, sledovat televizi nebo poslouchat příjemnou hudbu. Nebo si opravdu dát klídek a totálně relaxovat, to už záleží jen na vás. Plně se poddat působení jemných impulsů a vychutnat si pocit úlevy - to skutečně stojí za to. Pro používání nízkofrekvenčních masážních přístrojů v těhotenství, po přestálé operaci nebo vážnější nemoci se raději předem, poraďte s odborným lékařem.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Podvodní masáž
Znáte podvodní masáž? Přečtěte si o ní pár informací Podvodní masáž, kterou lze více znáte i pod názvem subakvální, patří mezi
číst dál »
4980x    0x
Shiatsu masáž v sedě
Shiatsu má původ v Japonsku a vzniklo z 5000 leté tradice a pozorování a jeho cílem je harmonizovat tělo a mysl.
číst dál »
2031x    0x
Účel a smysl SM systému
Jedná se o Stabilizaci a Mobilizaci páteře a celých zad, což umožňuje odstranění bolesti spolu se zlepšením hybnosti celého těla.
číst dál »
970x    0x
Tělové a ušné svíčky
Tělové svíčky jsou vyrobeny ze lnu nebo bavlny, nasáklé včelím voskem a přírodními éterickými oleji do tvaru nálevky.
číst dál »
10179x    0x
Nahradí přístroje živé maséry?
Vývoj techniky a nejrůznějších přístrojů jde stále rychlým tempem vpřed, týká se to pochopitelně i masáží i nejrůznějších relaxačních a regeneračních postupů.
číst dál »
1077x    1x
   Nejbližší kurzy
Kurz masáže těhotných
26.07.2019 - 28.07.2019
(Ostrava)
Kurz Pánevní dno
27.07.2019 - 27.07.2019
(Ostrava)
Havajská masáž LOMI LOMI
03.08.2019 - 04.08.2019
(Ostrava)
Manuální lymfatická drenáž
07.08.2019 - 11.08.2019
(Ostrava)
Fyziotaping 1.
17.08.2019 - 18.08.2019
(Ostrava)
FYTOTERAPIE (nejen) pro Masé...
17.08.2019 - 18.08.2019
(Ostrava)
Indická masáž hlavy
23.08.2019 - 23.08.2019
(Ostrava)
.