Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Meridiánová masáž dle W.Penzela (APM)

je alternativou akupunktury a shiatsu...

Meridiánová masáž APM (Akupunkt - Massage nach Willy Penzel) je zajímavou, účinnou a u nás nepříliš známou alternativou akupunktury a shiatsu. V pojmu jsou zastrčena slova Akupunktura, Masáž a Penzel. Willymu Penzelovi, zakladateli této metody, se po téměř třicetiletém úsilí podařilo v 50. - 60. letech minulého století vyvinout z komplikovaného učení čínské akupunktury pro nás Evropany snadno srozumitelnou speciální masážní metodu. Willy Penzel byl původním povoláním stavební lodní inženýr. Na studium akupunktury ho přivedlo onemocnění manželky těžkou jaterní chorobou. Nakonec se ve věku 40 let vyučil masérem.

Člověk je složitým systémem, který je schopný samostatné regenerace. Vše pracuje bezchybně, pokud je zaručeno proudění životní energie. Při blokádách toku energie (vlivem stresů, stravy, úrazů apod.) dochází k zatížení orgánů, které může vyústit do onemocnění. A naopak, každá porucha funkce organismu se projeví narušením toku energie v meridiánech. Této vzájemné vazby využívá východní medicína pro diagnostiku disfunkce již ve stadiu před vypuknutím nemoci (které je současnou západní medicínou nezjistitelná), k jejich odstranění i k léčení nemocí.

Pokud pracujeme pouze s body, je efekt rychlý, ale většinou krátkodobý. Willy Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže, a až potom doladit celou situaci aplikací bodů, která ale většinou už není nutné. Můžeme si to přirovnat k situaci, kdy se snažíme rozsvítit žárovku a kabel ve stěně bude přerušen. Pokud si představíme vypínač jako akupunkturní bod, k rozsvícení žárovky nedojde, protože dráha (kabel) není v pořádku.

Penzel vyvinul techniku hlavně proto, aby mohl ovlivňovat zdraví své těžce choré manželky bez použití akupunkturních jehel, které v Německu směli aplikovat pouze lékaři. Stejná situace je i u nás, kde je píchání do těla vyhrazena zdravotníkům. O tom, že Meridiánová masáž je plnohodnotnou alternativou akupunktury svědčí už první případ - uzdravena manželka Penzela nakonec přežila.

V sousedním Německu má APM dlouholetou tradici a institut Willyho Penzela v Heye se stará o dodržení úrovně výuky. Povolení k výuce nemůže dostat nikdo, kdo by neprošel sítem kurzů, praktických cvičení a zkoušek. Institut se stará o udržování a prohlubování odkazu W. Penzela nejen pro terapii lidských pacientů, ale i pro zvířecí klienty. Vyhlášená je například léčba koní.

APM je koncipovaná tak, aby jí byl schopen úspěšně zvládnout "západní" student, bez předchozích znalostí orientální medicíny a bez nutnosti jejího dlouhodobého studia. Nad vchodem institutu v Heye visí nápis "Zachovejte APM vždy jednoduchou!".

Metoda je určena pracovníkům zdravotnických profesí / lékařem, fyzioterapeutem, zdravotním sestrám, masérům, kosmetičkám, ale i zájemcům z řad pacientů a jejich rodinných příslušníků. Kurzy s MUDR. Šosom v naší republice probíhají od roku 1997.

Pro masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické odděleně k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou. Pokud nahlédneme do indikačního listu pro akupunkturu, kterou doporučila světová zdravotnická organizace (SZO, WHO), objeví se rozsáhlý soupis chorob. Pro zajímavost je zde ve zkratce uveden:

- onemocnění respiračních cest
- akutní sinusitida, akutní rinitida, onemocnění z nachlazení, akutní tonzilitida, - akutní bronchitida, astma bronchiale
- oční onemocnění
- akutní konjunktivitida, centrální retinitida, myopieu dětí, katarakta
- onemocnění ústní dutiny
- bolesti zubů, bolesti po extrakci zubu, gingivitis, akutní a chronická faryngitida
- onemocnění gastrointestinálního traktu
- esophagus a kardiospasmus, Singultus, gastroptóza, akutní a chronická gastritida, žaludeční hyperaciditou, chronický vřed duodena akutní achronická colitis, akutní bakteriální dyzentérie, obstipace, průjem, paralytický ileus - neurologické a ortopedická onemocnění
- bolesti hlavy, migréna, neuralgie trigeminu, paréza nervi facialis, parézy po cévních onemocněních mozku, periferní neuropatie, poliomyelitida, neurogenní dysfunkce močového měchýře, noční enurézy, interkostální neuralgie, syndrom rameno - ruka, periarthritis humeroskapularis, tenisový loket, ischialgie, lumbalgie, revmatoidní artritida.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Irisdiagnostika
Když se podíváme někomu do očí, často zjistíme zda lže, zda je rozzlobený nebo zamilovaný.
číst dál »
2475x    0x
Nahradí přístroje živé maséry?
Vývoj techniky a nejrůznějších přístrojů jde stále rychlým tempem vpřed, týká se to pochopitelně i masáží i nejrůznějších relaxačních a regeneračních postupů.
číst dál »
1428x    1x
Zbavte se bolestí hlavy!
Pokud se chcete vydat zdravější cestou a hlavu doslova „vypnout“, měli byste zkusit masáže hlavy, které stejně jako léky, můžou od bolesti pomoci.
číst dál »
3291x    0x
Lymfodrenážní masáž
Lymfatická ruční drenáž je velmi jemná masážní technika; mírnými, pomalými, přesně definovanými tahy a hmaty
číst dál »
5566x    0x
Fascie a myofasciální techniky
Manipulace s fascií, tedy pojivovou tkání, které obklopuje vše v našem těle. Ztuhlost fascií negativní vliv na celé tělo
číst dál »
9221x    0x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)
Myofasyciální techniky 3. – ...
14.11.2020 - 15.11.2020
(Ostrava)