Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Meridiánová masáž dle W.Penzela (APM)

je alternativou akupunktury a shiatsu...

Meridiánová masáž APM (Akupunkt - Massage nach Willy Penzel) je zajímavou, účinnou a u nás nepříliš známou alternativou akupunktury a shiatsu. V pojmu jsou zastrčena slova Akupunktura, Masáž a Penzel. Willymu Penzelovi, zakladateli této metody, se po téměř třicetiletém úsilí podařilo v 50. - 60. letech minulého století vyvinout z komplikovaného učení čínské akupunktury pro nás Evropany snadno srozumitelnou speciální masážní metodu. Willy Penzel byl původním povoláním stavební lodní inženýr. Na studium akupunktury ho přivedlo onemocnění manželky těžkou jaterní chorobou. Nakonec se ve věku 40 let vyučil masérem.

Člověk je složitým systémem, který je schopný samostatné regenerace. Vše pracuje bezchybně, pokud je zaručeno proudění životní energie. Při blokádách toku energie (vlivem stresů, stravy, úrazů apod.) dochází k zatížení orgánů, které může vyústit do onemocnění. A naopak, každá porucha funkce organismu se projeví narušením toku energie v meridiánech. Této vzájemné vazby využívá východní medicína pro diagnostiku disfunkce již ve stadiu před vypuknutím nemoci (které je současnou západní medicínou nezjistitelná), k jejich odstranění i k léčení nemocí.

Pokud pracujeme pouze s body, je efekt rychlý, ale většinou krátkodobý. Willy Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže, a až potom doladit celou situaci aplikací bodů, která ale většinou už není nutné. Můžeme si to přirovnat k situaci, kdy se snažíme rozsvítit žárovku a kabel ve stěně bude přerušen. Pokud si představíme vypínač jako akupunkturní bod, k rozsvícení žárovky nedojde, protože dráha (kabel) není v pořádku.

Penzel vyvinul techniku hlavně proto, aby mohl ovlivňovat zdraví své těžce choré manželky bez použití akupunkturních jehel, které v Německu směli aplikovat pouze lékaři. Stejná situace je i u nás, kde je píchání do těla vyhrazena zdravotníkům. O tom, že Meridiánová masáž je plnohodnotnou alternativou akupunktury svědčí už první případ - uzdravena manželka Penzela nakonec přežila.

V sousedním Německu má APM dlouholetou tradici a institut Willyho Penzela v Heye se stará o dodržení úrovně výuky. Povolení k výuce nemůže dostat nikdo, kdo by neprošel sítem kurzů, praktických cvičení a zkoušek. Institut se stará o udržování a prohlubování odkazu W. Penzela nejen pro terapii lidských pacientů, ale i pro zvířecí klienty. Vyhlášená je například léčba koní.

APM je koncipovaná tak, aby jí byl schopen úspěšně zvládnout "západní" student, bez předchozích znalostí orientální medicíny a bez nutnosti jejího dlouhodobého studia. Nad vchodem institutu v Heye visí nápis "Zachovejte APM vždy jednoduchou!".

Metoda je určena pracovníkům zdravotnických profesí / lékařem, fyzioterapeutem, zdravotním sestrám, masérům, kosmetičkám, ale i zájemcům z řad pacientů a jejich rodinných příslušníků. Kurzy s MUDR. Šosom v naší republice probíhají od roku 1997.

Pro masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické odděleně k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou. Pokud nahlédneme do indikačního listu pro akupunkturu, kterou doporučila světová zdravotnická organizace (SZO, WHO), objeví se rozsáhlý soupis chorob. Pro zajímavost je zde ve zkratce uveden:

- onemocnění respiračních cest
- akutní sinusitida, akutní rinitida, onemocnění z nachlazení, akutní tonzilitida, - akutní bronchitida, astma bronchiale
- oční onemocnění
- akutní konjunktivitida, centrální retinitida, myopieu dětí, katarakta
- onemocnění ústní dutiny
- bolesti zubů, bolesti po extrakci zubu, gingivitis, akutní a chronická faryngitida
- onemocnění gastrointestinálního traktu
- esophagus a kardiospasmus, Singultus, gastroptóza, akutní a chronická gastritida, žaludeční hyperaciditou, chronický vřed duodena akutní achronická colitis, akutní bakteriální dyzentérie, obstipace, průjem, paralytický ileus - neurologické a ortopedická onemocnění
- bolesti hlavy, migréna, neuralgie trigeminu, paréza nervi facialis, parézy po cévních onemocněních mozku, periferní neuropatie, poliomyelitida, neurogenní dysfunkce močového měchýře, noční enurézy, interkostální neuralgie, syndrom rameno - ruka, periarthritis humeroskapularis, tenisový loket, ischialgie, lumbalgie, revmatoidní artritida.Komentáře
(1)
LesGeme
03.03.2019 / 07:58:48
Zentel Find Effects Of Alcohol On Keflex Orlistad Venta En Usa <a href=http://sildenaf50.com>viagra</a> Toranto Drug Store

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Fascie a myofasciální techniky
Manipulace s fascií, tedy pojivovou tkání, které obklopuje vše v našem těle. Ztuhlost fascií negativní vliv na celé tělo
číst dál »
6489x    0x
Není masér jako masér
Jak si vybrat toho správného maséra? Na co si dát při výběru pozor? Právě se rozhodujete, kde půjdete na svou
číst dál »
6771x    0x
Hygienické zásady při výkonu masáže
Masér zastává ve zdravotnických zařízeních důležité místo. Je spolupracovníkem fyzioterapeutů a lékařů v léčebně
číst dál »
3919x    0x
Naše obratle a naše pocity IV.
Poslední článek ze série článků o obratlích a nejen o nich. Tato část se zabývá bederní oblastí, SI skloubením a kostrčí.
číst dál »
9261x    0x
Baňkování a moxování
Ti, kteří vyzkoušeli baňkování a moxování si umí ocenit jejich blahodárné účinky.
číst dál »
1994x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační ETAPOVÝ masér...
26.03.2019 - 22.05.2019
(Ostrava)
Měření (focení) AURY
28.03.2019 - 29.03.2019
(Ostrava)
Holistická aromaterapeutická...
12.04.2019 - 14.04.2019
(Ostrava)
Havajská masáž LOMI LOMI
20.04.2019 - 21.04.2019
(Ostrava)
Kurz EFT
26.04.2019 - 27.04.2019
(Ostrava)
Kurz REIKI 1. stupeň (nejen)...
28.04.2019 - 28.04.2019
(Ostrava)
Lifting – vypínací masáž obl...
28.04.2019 - 28.04.2019
(Ostrava)