Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Sauny a vířivky
Sauny a vířivky
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Masáž pro těhulky - těhotenská masáž

Dopřejme budoucím maminkám lásku, něhu a odpočinek.

Dotyk může uklidnit, dotykem můžeme vyznat lásku, přes dotek vnímáme mnoho věcí no a samozřejmě dotek může zmírnit bolesti a nepohodlí.
Všechno toto je užitečné a obzvláště v těhotenství.

Těhotenská - pregnancy masáž se od klasické masáže liší v pár věcech. Největší rozdíl je v tom, že žena která je masírována je těhotná a tak poznatky anatomie a všech změn co se během těhotenství v těle dějí jsou velmi důležité. To znamená, že pozice v níž je žena masírována má obrovský význam z pohledu bezpečnosti maminky a samozřejmě i děťátka, které nosí. No ale i zde najdeme části těla, které by neměly být masírované vůbec.
No a také jsou i výjimečné stavy, při kterých se těhotenská masáž nedoporučuje .

Čím je ale taková masáž prospěšná?
Studie dokazují že masáž během těhotenství snižují strach, omezí příznaky depresí, uvolňují bolestivé svalstvo a klouby, no a napomáhají i při blížícím se porodu jako i zdraví novorozenců.

Masáž ovlivňuje různé potřeby přes několik technik - podporují krevní oběh a lymfatický tok jemným zatlačením na různé skupiny svalů. Tato masáž je velmi doporučovaná odborníky, protože ovlivňuje klasické nepohodlí spojené se změnami ovlivňujícími kosti a krevní oběh zapříčiněnými změnou hormonálních hladin během těhotenství.

Regulace hormonů
Studie provedené během posledních 10 let ukazují že hladina stresových hormonů a hormonů spojených se schopností relaxovat se prokazatelně změní co ovlivňuje náladovost i kardiovaskulární zdraví. Hormony jako noradrenalin a kortizol (stresové hormony) se snížily a naopak hladina dopaminu a serotoninu (nízká hladina těchto hormonů je spojena s depresemi) byly u žen, které takovou masáž jednou týdně / během pěti týdnů absolvovali, se zvýšila. Tyto změny v hladině hormonů také snížily komplikace při porodu no a novorozenci se rodily s vyšší hmotností. Vše ukazuje na fakt , že takové masáže mají blahodárný účinek na matku i novorozence, protože těhotné ženě pomáhají odpočívat.

Redukce otoků
Otoky kloubů během těhotenství jsou často způsobeny sníženým krevním oběhem a zvýšeným tlakem na důležité cévy, žíly a tepny - těžkým plodem . Masáž stimuluje měkké tkáně a tím zabraňuje hromadění tekutin, která se projevuje jako otoky kloubů a také napomáhá zbavování toxinů , přes lymfatický systém těla .

Snižování bolestivosti
Bolest sedacích nervů pociťuje ve vyšším stádiu těhotenství množství žen, vzhledem k tomu že plod tlačí na svaly pánevního dna a dolní části zad. Tento tlak pak přenáší napětí do svalů dolních končetin, na základě čehož otékají a vytvářejí tlak na okolní nervy. Masáž ovlivňuje zanícené nervy tím že snižuje tlak svalů v jejich okolí. Mnoho žen po pravidelných masážích pociťuje nepopsatelnou úlevu.

Samozřejmě že těhotné klientky by nejdříve měli konzultovat masáže se svým ošetřujícím lékařem, aby Vás mohli dostatečně informovat o svém stavu a tím se předešlo případným komplikacím.

Pokud si ale na pregnancy masáž vyčlení pravidelně čas, tak kromě již výše uvedených příznivých vlivů se kladně upraví i kvalita jejich spánku, což v nemalé míře působí na celkový průběh těhotenství.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Reflexní masáž rukou a obličeje
Mechanismus, kterým reflexní metoda působí, nikdo přesně nezná. Existuje několik teorií. Jedna z nich říká, že energie
číst dál »
5840x    0x
Bondáž a masáž aneb erotická pouta
Na první pohled se spíš zdá, že jakákoli technika bondáže a masáž prostě nemohou jít dohromady. Ale není to tak úplně pravda, hodně záleží na provedení a na...
číst dál »
5633x    0x
Wellness masáže – co k nim potřebujete?
Očista těla, uvolnění a relaxace jsou základní faktory, které můžete od wellness masáží očekávat.
číst dál »
2181x    0x
Meridiánová masáž dle W.Penzela (APM)
je alternativou akupunktury a shiatsu... Meridiánová masáž APM (Akupunkt-Massage nach Willy Penzel) je zajímavou,
číst dál »
3234x    3x
Probuďte svou lymfu
Chcete-li vyzkoušet lymfatickou masáž, máte na výběr ruční provedení nebo přístrojovou lymfodrenáž, která se provádí pomocí speciálního obleku a přístroje.
číst dál »
4299x    2x
   Nejbližší kurzy
Kurz masáže těhotných
17.01.2020 - 19.01.2020
(Ostrava)
Kraniosakrální osteopatie (t...
30.01.2020 - 22.11.2020
(Ostrava)
Reflexní terapie 1. – REFLEX...
01.02.2020 - 02.02.2020
(Ostrava)
HOT STONES - masáž lávovými ...
21.02.2020 - 23.02.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
06.03.2020 - 08.03.2020
(Ostrava)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
25.04.2020 - 26.04.2020
(Ostrava)