Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Pro kosmetičky
Pro kosmetičky

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Masáž pro těhulky - těhotenská masáž

Dopřejme budoucím maminkám lásku, něhu a odpočinek.

Dotyk může uklidnit, dotykem můžeme vyznat lásku, přes dotek vnímáme mnoho věcí no a samozřejmě dotek může zmírnit bolesti a nepohodlí.
Všechno toto je užitečné a obzvláště v těhotenství.

Těhotenská - pregnancy masáž se od klasické masáže liší v pár věcech. Největší rozdíl je v tom, že žena která je masírována je těhotná a tak poznatky anatomie a všech změn co se během těhotenství v těle dějí jsou velmi důležité. To znamená, že pozice v níž je žena masírována má obrovský význam z pohledu bezpečnosti maminky a samozřejmě i děťátka, které nosí. No ale i zde najdeme části těla, které by neměly být masírované vůbec.
No a také jsou i výjimečné stavy, při kterých se těhotenská masáž nedoporučuje .

Čím je ale taková masáž prospěšná?
Studie dokazují že masáž během těhotenství snižují strach, omezí příznaky depresí, uvolňují bolestivé svalstvo a klouby, no a napomáhají i při blížícím se porodu jako i zdraví novorozenců.

Masáž ovlivňuje různé potřeby přes několik technik - podporují krevní oběh a lymfatický tok jemným zatlačením na různé skupiny svalů. Tato masáž je velmi doporučovaná odborníky, protože ovlivňuje klasické nepohodlí spojené se změnami ovlivňujícími kosti a krevní oběh zapříčiněnými změnou hormonálních hladin během těhotenství.

Regulace hormonů
Studie provedené během posledních 10 let ukazují že hladina stresových hormonů a hormonů spojených se schopností relaxovat se prokazatelně změní co ovlivňuje náladovost i kardiovaskulární zdraví. Hormony jako noradrenalin a kortizol (stresové hormony) se snížily a naopak hladina dopaminu a serotoninu (nízká hladina těchto hormonů je spojena s depresemi) byly u žen, které takovou masáž jednou týdně / během pěti týdnů absolvovali, se zvýšila. Tyto změny v hladině hormonů také snížily komplikace při porodu no a novorozenci se rodily s vyšší hmotností. Vše ukazuje na fakt , že takové masáže mají blahodárný účinek na matku i novorozence, protože těhotné ženě pomáhají odpočívat.

Redukce otoků
Otoky kloubů během těhotenství jsou často způsobeny sníženým krevním oběhem a zvýšeným tlakem na důležité cévy, žíly a tepny - těžkým plodem . Masáž stimuluje měkké tkáně a tím zabraňuje hromadění tekutin, která se projevuje jako otoky kloubů a také napomáhá zbavování toxinů , přes lymfatický systém těla .

Snižování bolestivosti
Bolest sedacích nervů pociťuje ve vyšším stádiu těhotenství množství žen, vzhledem k tomu že plod tlačí na svaly pánevního dna a dolní části zad. Tento tlak pak přenáší napětí do svalů dolních končetin, na základě čehož otékají a vytvářejí tlak na okolní nervy. Masáž ovlivňuje zanícené nervy tím že snižuje tlak svalů v jejich okolí. Mnoho žen po pravidelných masážích pociťuje nepopsatelnou úlevu.

Samozřejmě že těhotné klientky by nejdříve měli konzultovat masáže se svým ošetřujícím lékařem, aby Vás mohli dostatečně informovat o svém stavu a tím se předešlo případným komplikacím.

Pokud si ale na pregnancy masáž vyčlení pravidelně čas, tak kromě již výše uvedených příznivých vlivů se kladně upraví i kvalita jejich spánku, což v nemalé míře působí na celkový průběh těhotenství.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
28.října 190/38
70200 Ostrava
Hledáte kvalitní masáž, u které si odpočinete a zároveň vám pomůže do bolesti zad? Zkuste ...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Tělo jako celek
Dornova metoda (DM) vnímá tělo jako celek, jako jednu stavbu. To znamená, že pokud není něco v pořádku v dolní polovině,
číst dál »
3679x    0x
Bondáž a masáž aneb erotická pouta
Na první pohled se spíš zdá, že jakákoli technika bondáže a masáž prostě nemohou jít dohromady. Ale není to tak úplně pravda, hodně záleží na provedení a na...
číst dál »
4967x    0x
Máte ztuhlý krk?
Ať už celodenní sezení v nepříjemné poloze u počítače, nebo špatná poloha při spánku ... - Jedno i druhé může
číst dál »
25895x    5x
Irisdiagnostika
Když se podíváme někomu do očí, často zjistíme zda lže, zda je rozzlobený nebo zamilovaný.
číst dál »
1985x    0x
Masáž drahými kameny
Ametyst, jantar, malachit, přidává očím hvězdný svit. Jaspis, křišťál, chalcedon - pomohou zjistit jaká jsem. Chrysopras, achát
číst dál »
2821x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační ETAPOVÝ masér...
26.03.2019 - 22.05.2019
(Ostrava)
Měření (focení) AURY
28.03.2019 - 29.03.2019
(Ostrava)
Holistická aromaterapeutická...
12.04.2019 - 14.04.2019
(Ostrava)
Havajská masáž LOMI LOMI
20.04.2019 - 21.04.2019
(Ostrava)
Kurz EFT
26.04.2019 - 27.04.2019
(Ostrava)
Kurz REIKI 1. stupeň (nejen)...
28.04.2019 - 28.04.2019
(Ostrava)
Lifting – vypínací masáž obl...
28.04.2019 - 28.04.2019
(Ostrava)