Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Kosmetika
Kosmetika

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Jak prohloubit lásku k dětem

Když hladíme a tulíme se s našimi dětmi, dáváme jim pocit tepla, bezpečí a lásky, pomáháme jim vytvářet si sebedůvěru a jistotu do dalšího žití.
A když je hladíme cíleně, už je to vlastně jemná masáž. Přispívá k harmonizaci dětského organismu, ovlivňuje svalstvo a tím správné držení těla, podporuje tok krve a lymfy, stimuluje pokožku a jednotlivé nervová zakončení, napomáhá proudění energie v těle, zvyšuje obranyschopnost organismu. U novorozenců odstraníme poporodní trauma (vyplavuje se stresový hormon), upokojíme své hyperaktivní ratolesti, pomůžeme dětičkám s poruchami učení, spánku, dokonce můžeme vylepšit i stavy dětí se svalovou dysfunkcí či Downovým syndromem.

Matky v přírodních kulturách si znalosti o masáži dětí předávaly z generace na generaci a považovali ji za velmi důležitou pro vývoj svého děťátka spolu s kojením a nošením na svém těle. Většinou v šátcích vpředu, aby se mohli kdykoli napít mateřského mlíčka. V naší době se však již na tyto láskyplné projevy neklade takový důraz, zapomněli jsme, jaké je to důležité pro naše děti a že tento čas, když nás potřebují nejvíce, těchto prvních pár let, se nedá ničím vynahradit. Naučme se dávat ale i přijímat láskyplné doteky, které nám pomohou zkrášlit a ozdravit náš uspěchaný život.

ako prehlbit lasku kdetomTakováhle jemná masáž je vhodná pro děti od novorozenců (tu jen náznakově), přes kojence a batolata až po dospívající i dospělé. Masírovat se mohou rodiče navzájem, i budoucí tatínkové takto pomohou maminkám. V takovém případě postupujeme samozřejmě velmi opatrně, zejména v oblasti bříška jen jemně vtíráme rostlinný olej do pokožky a pokud chceme použít i nějakou vonnou silici, vybíráme jen v těhotenství vhodné éterické oleje. V posledním období však už najdeme dost odborně namíchané aromaterapeutické kosmetiky právě pro období těhotenství, ale i porodu a šestinedělí.

Nastávající maminky mohou mentálně "masírovat" své děťátko už v bříšku, co mu přinese příjemnou pohodu a intenzivní pocit maminčiny lásky. Při masážích dětí se mohou střídat oba partneři, což je velmi důležité pro harmonický rozvoj dětské osobnosti. Můžeme při tom poslouchat relaxační hudbu, živější děti upřednostní něco veseleji, nebo se jen tak povídáme, vymýšlíme si básničky, které se hodí k tomu, jak masírujeme. Pokud chce děťátko, abychom mu zpívali, vyberme si jeho oblíbenou písničku. Důležité je, abychom se dívali navzájem do očí, takto si i odsledovat zpětnou vazbu na naše dotyky, zjistíme, kde máme setrvat déle, a kde naopak už stačilo.

Před zahájením masáže se nejdříve zbavme negativních emocí z uplynulého dne, nalaďme se a soustřeďme jen na svého miláčka.

Mezi maminkou a děťátkem nedochází jen k fyzickému kontaktu, ale zejména k intenzivnímu energetickému propojení. Miminka mají intenzivní vyvinutý čich, používáme jen jemné rostlinné za studena lisované oleje, například slunečnicový, mandlový, protože dítě miluje vůni své matky. A pro maminku je nejkrásnější vůně její děťátka. Od půl roku můžeme začít s používáním kvalitních přírodních éterických silic, které prohlubují účinek masáže a působí nejen na tělo ale i na duši děťátka i rodiče.

Pro dvojčátka je vhodný například heřmánek, meduňka, růže, pomeranč, mandarinky, eukalyptus radiata. Některé z nich jsou dost drahé, ale můžete si je pořídit již naředěné v nosném oleji za přijatelnou částku. Některé aromaterapeutické firmy nabízejí zvlášť jemné BIO - oleje z biologicky pěstovaných rostlin, z nich můžete použít například levanduli lékařskou nebo eukalyptus radiata. Asi tak 24 hodin před masáží provedeme test snášenlivosti: naneseme kousek připraveného masážního oleje na předloktí, pokud nezpůsobí žádnou nepříjemnou reakci na pokožce ani v chování děťátka, vybrali jsme tu správnou vůni.

Prostřednictvím silic urychlíme i proces adaptace našeho potomka v mateřské školce. Jednoduše mu nakapeme jeho oblíbený olejíček na šaty nebo na kapesník, a bude ho uklidňovat a připomínat domů. Nádhernou vůni má nerol, jasmín, heřmánek, ylang - ylang, levandule, ale některé může oslovit i majoránka a mateřídouška.

Uvedu dávkování éterických silic pro děti při masáži z knihy Aromaterapie v pediatrii:

od půl roku .......... na 2 lžíce nosného oleje ….. 1 kapku silice
od 1 roku ............. na 1 lžíci nosného oleje ….. 1 kv. silice
od 5 let ............ na 1 lžíci ............................ 2-3 kv. silice
od 10 let ........ na 1 lžíci ........................... 3-5 kapek silice

Masáž provádíme, pokud se dá každý den, nejméně půl hodinu po jídle, před nebo i po koupeli. Každé děťátko je individualita, proto se přizpůsobíme jeho potřebám. Některé upřednostní masáž ráno, jiné večer. I když některé děti odmítají doteky, neznamená to, že je nepotřebují, právě naopak. Takovým jedincům se musíme věnovat velmi citlivě, trvá to někdy i celé měsíce, než je zbavíme tohoto problému. Při některých zdravotních potížích se nejprve poraďme s lékařem nebo masážním instruktorem, například při horečkách, alergiích, nevolnostech, akutních infekcích, srdečních nebo jiných závažných onemocněních.

Zatím jsem se setkala s indickou dětskou masáží podle knížky KNIHA O masážích - od Lucindy Lidellovej, kde je velmi pěkný popis masáže i pro těhotné ženy nebo starší lidi. Já většinou používám techniku masáže dle V. Schneiderové - McClureové, kterou vyučuje Mgr. Janka Hašplová v Praze a u nás její žáci na kurzech. Možná jste se již setkali s její knihou Masáže dětí a kojenců, kde je tato metoda rozepsána i s ilustračními fotografiemi. Spojuje techniky indické, švédské a reflexní masáže. Například indická masáž končetin směřuje od ramen a kyčlí k prstům, což zbavuje napětí a stresu, švédské tahy jsou vedeny opačně, podporuje krevní oběh směrem k srdci. Stimulaci reflexních bodů praktikujeme při masírování chodidla.
Pro dokonalé ovládání techniky je nejlepší absolvovat kurz, kde se to vše spolu s vaším děťátkem naučíte, dokonce vás na ukázku i namasírovat, abyste zažili na vlastní kůži to blahodárné působení a dobře padne unaveným maminkám, které věru na sebe mají málo času zejména v prvních měsících života miminka.

Věřím, že Vás tato slova zaujmou a přeji vám, aby se masáže staly příjemnou součástí vašeho života a prohlubovaly lásku a úctu k vašemu partnerovi i dětem.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Tuina
je forma čínské manipulační terapie - masáž akupresurních bodů a meridiánů (drah) na celém těle často používané ve spojení
číst dál »
2180x    0x
Terapie dle Breusse a Dorna
Přes 80 % populace se v životě minimálně jednou setká s bolestí zad a páteře. Stále více lidí si přitom
číst dál »
2053x    0x
Reflexní masáž zad II.
patří do skupiny léčebných metod. Její technika je odvozena z klasické masáže. Provádí se s cílem odstranit chorobné
číst dál »
2695x    0x
Masér nebo masérka?
Je to otázka skoro hamletovská, pokud se nad ní trochu zamyslíte. Kdy zvolit služby maséra a kdy se rozhodnou spíš pro ženské ručky?
číst dál »
4597x    1x
Nízkofrekvenční masážní přístroje a jejich využití
Těchto přístrojů existuje celá řada a často jsou vyráběny v kombinaci s dalšími terapeutickými pomůckami a přístroji, například s detoxikací organismu.
číst dál »
1469x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační ETAPOVÝ masér...
01.10.2019 - 27.11.2019
(Ostrava)
Lifting – vypínací masáž obl...
04.10.2019 - 04.10.2019
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
05.10.2019 - 07.10.2019
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
11.10.2019 - 11.10.2019
(Uherský Brod)
Kraniosakrální terapie-OČI
19.10.2019 - 20.10.2019
(Ostrava)
Horké lávové kameny
25.10.2019 - 25.10.2019
(Uherský Brod)
Bowenova tlaková masáž 1.
25.10.2019 - 28.10.2019
(Ostrava)
.