Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Masáž
Masáž
Wellness
Wellness
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Sport a fyzio
Sport a fyzio
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Amma - masáž i pro stydlivé

Japonské umění akupresury pomáhá navracet pocit ztracené důvěry a jistoty. Ze země tajuplných gejš a odvážných samurajů přichází na Slovensko tradiční japonské umění akupresury Amma, čili masáž v sedě. Toto starobylé masážní umění vychází nejen z tradic japonské kultury a morálky, ale i ze současného rychlého životního a zejména pracovního tempa. Přibližný překlad slova "AMMA je" uklidňovat rukama ".

Masírovat a cestovat po světě
Masáž v sedě přináší pro maséra i masírovaného množství výhod. Provádí se v sedě na masážní židli, přičemž se klient nemusí svléknout, co mnozí vítají. Nevyžaduje více než 15 minut. V zahraničí ji maséři často dělají přímo na pracovištích svých zákazníků, ale i na plážích, v parcích, veřejných zahradách a pod. Kromě toho umožňuje každému, kdo si to přeje, stát se praktickým masérem s minimálními investicemi: stačí jen masážní židle a mobilní telefon. Každý, kdo se jí věnuje, si může vydělávat na živobytí a přitom cestovat po světě.

"Nabíjecí" doteky
Masáž v sedě nenahrazuje masáž na stole. Právě naopak, nejčastěji se využívá jako její doplnění a obohacení. A v žádném případě masáž na židli není lepší než jiné druhy masáží, je jen jiná.

Masáž v sedě má četné množství aplikací, ale není to terapeutická masáž. Jejím cílem je napomoci uvolnění a omlazení organismu, zintenzívnit oběh energie; nemá za úkol napravovat problémy se svalstvem a kostrou. Pomáhá jedinci navázat spojení se sebou samým, se svým tělem, ostatními i okolím.

Při masáži v sedě se používají tzv.. strukturované doteky. Jejich cílem je v průběhu patnácti minut zintenzívnit cirkulaci energie meridiány a masírovaného nabít novou energií. Tento druh doteku předpokládá určitou přípravu maséra, a to seznámení se s anatomií a fyziologií lidského těla, specifickými technikami, koncentrací a pod. Strukturovaný dotek vychází z mnohaletých zkušeností. Zakládá se na velmi propracovaném cítění a je přizpůsoben různým tělesným typem a osobnostem i podmínkám.

Historie ammy
Techniky a body, které jsou předmětem masáže v sedě, mají velmi dlouhou historii a obstály ve zkoušce času. Sahají do Japonska v osmém století. Akupresura se používala již před čtyři tisíce lety v Číně, kde ji znali pod názvem "anmo". Před 1300 lety přišla přes Koreu do Japonska, kde byla známá pod názvem "AMMA" či "anma". Potom přešla na západ, odkud ji známe jako shiatsu.

Mezi jednotlivými typy energetických masáží je tedy mnoho podobností, avšak bez ohledu na rozdíly, cílem každé z nich je posílit tok čchi, čili životní energie, v těle pacienta nebo ve vlastním. Děje se tak na základě odblokování energie v meridiánech - energetických kanálech, které procházejí tělem každého jedince.

Při aplikování ammy, která je typická pro masáž v sedě, je cílem za 15 minut uvolnit klienta a nabít ho novou energií tak, aby se mu lépe pracovalo. Masírující se pokouší stimulovat celou řadu bodů podle meridiánů, a to na zádech, šíji, pažích, rukách, bocích i na lebce. Pokud jsou někde na meridiánech blokády, je tok energie narušen. Akupresurní body si můžeme představit jako studny, které sahají hluboko do těchto energetických kanálů. Stimulace těchto bodů odstraňuje energetické blokády a průtok energie je tak silnější. Při tomto přístupu, který je zvláštností masáže v sedě, se působí vždy podél meridiánů. Není nutné působit přímo na registrované akupresurní body. Pokud se tedy během masáže stimuluje celou řadu skutečných bodů, pak další body, na které se působí, nemusí být právě akupresurní, ale jsou to body rozmístěny podél meridiánů.

Židle a masáž
Použití židle při masírování je přímo inspirováno formou ammy vykonávanou na stole a na celém těle klienta, přičemž Masírovaný na konci masáže neleží, ale sedí. Existují čínské dřevořezby staré čtyři tisíce let, které zobrazují člověka masírující sedící osobu. Avšak židle a metoda masírování s ní spojená jsou inovací, s kterou přišel David Palmer ze San Francisca v roce 1983. Jeho přesvědčením bylo, že doteky třeba adaptovat tak, aby byly přístupné pro každého, kdo se rozhodne je využít. Židle a metoda, kterou vypracoval, umožnily desetitisícům lidí objevit masáž, a tím i doteky vykonávané v pravidelném rytmu. Šlo o osoby, které by jinak asi masáž nikdy nevyzkoušeli. Zároveň zmiňovaná metoda masáže umožnila masérem opustit masérský salón, rozprostřít křídla a jít přímo mezi lidi - na letiště, nádraží, do kanceláří, na pláže či výletní lodě. Mnoho z nich si zachránilo kariéru jen díky tomu, že se naučili novému způsobu masírování. Dnes se již ve vyspělých zemích můžeme snad všude, kde se nacházejí lidé, setkat s někým, kdo ovládá techniku masáže v sedě a nabízí ji. Zajímavostí je, že masáž v sedě se vnímá jako "podívaná", protože se provádí na místech veřejně přístupných. Přítomní a kolemjdoucí se mohou pozastavit a přihlížet šikovnosti masérových rukou.

Nejen pro uspěchané
Existují lidé, a není jich málo, kterých už samotný fakt, že se musí před tradiční masáží svléknout, uvádí do rozpaků. Mají zábrany a cítí se zranitelní. Takže raději žádného maséra nenavštíví, přestože si uvědomují, že masáž by byla pro ně vhodná.

Masáž na židli všechny tyto obavy neguje. Terapeut masíruje přes oblečení a na veřejném místě, kde mohou všichni vidět, co se děje. Masírovaný se snadněji uvolní, protože se neobává přílišné intimity, kterou může vnímat v maserského salonu.

Židle dává jistotu
Nejzranitelnější část těla, tedy část jinovou (břicho, genitální partie, prsa), se při masáži na židli opírá o opěradlo a všechny doteky maséra směřují na jangovou část, čili na vnější a zároveň nejtvrdší část těla, která je nejvíce schránená. Terapeut masíruje především záda, krk a paže. To zvyšuje klientů pocit bezpečí, takže se snáze uvolní.

Lidé se často zmiňují o báječných pocitech, které zažívali na masážní židli. Jejich původcem může být poloha, která jim bezpochyby připomíná blažený pocit, který jako děti zažívali, když jejich rodiče drželi v náručí. Dospělý drží dítě oproti hrudi, hladí mu krk a tře záda. Dá se také předpokládat, že se klient cítí zvlášť důvěrně v této známé poloze, kterou může ve svém věku zažít už jen málokdy. Je chráněn a v bezpečí.

Masáž v sedě je zároveň velmi vhodná tehdy, pokud chceme budovat nebo obnovit důvěru mezi pohlavími. To je jedním z nejdůležitějších úkolů masáže v sedě v dnešní společnosti. Masážní židle může přispět k zahojení ran, které jsme v průběhu let utrpěly v důsledku nevhodných dotyků. Jde o nástroj neocenitelné hodnoty, který může používat každý masér, který se chce přiblížit k lidem.

Na druhé straně, každého, kdo se věnuje výhradně masáži v sedě, očekává zajímavá profesionální dráha, která ho zavede přímo mezi lidi. Vždyť tolik jich touží po dotecích, tolik z nich chce navázat vztahy a obnovit roztržené vazby.

(Zpracováno podle knihy Masáž v sedě, rok vydání 2001, vydavatelství: Alexander GIERTLI - Eugenika PBL.)Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Senzuální masáž pro dva
Senzuální je v podstatě každá masáž. Nervová zakončení v pokožce, a Jsou jich miliony, citlivé reaguj na sebemenší dotek.
číst dál »
7008x    0x
Austrálska Kodo masáž
Přiblížím tu jednu zajímavou masáž, která mě už na kurzu velmi oslovila a stala se jednou z nejoblíbenějších. Je to příjemná
číst dál »
34186x    12x
Aloha...
LOMI LOMI je forma masáže, která vznikla na Hawaiských ostrovech a původně byla praktikována v chrámech
číst dál »
2377x    0x
Detoxikační masáž a její účinky
Masáž, která díky dokonalé souhře rukou maséra a účinku éterického oleje dokáže jedinečným způsobem
číst dál »
2306x    0x
Masáž jako první krok
Někdy jsem si myslela, že na masáž chodí lidé, kteří jsou líní. Jen přijdou, lehnou si a sami nechtějí pro sebe udělat nic.
číst dál »
2515x    0x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Manuální lymfatická drenáž
28.10.2020 - 01.11.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)