Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Provozní řád II.

Správné provozování poskytne Vašim klientům pocit bezpečí a výjimečnosti.
Mít vypracovaný provozní řád je nejen povinnost, ale především výhoda při Vašem podnikání.
Přinášíme Vám jeden přímo z Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví se sídlem v Liptovském Mikuláši.

Název provozovny, adresa provozovny, IČO, DIČ, telefonický kontakt, email

PROVOZNÍ ŘÁD

Provozovatel: jméno příjmení, adresa

Vypracovaný dne Posouzený dne

Razítko, podpis provozovatele

MUDr. Eva Chobotová
regionální hygienička


Masáže, masážní salóny – provozní řád
Tento provozní řád určuje hygienické a epidemiologické zásady a opatření, které je potřebné dodržovat při poskytování osobních služeb obyvatelstvu – masáže.

a) identifikační údaje provozovatele zařízení
název a adresa provozovny, ve které budou služby poskytovány:
obchodní jméno, název firmy:
adresa provozovatele:
IČO:
telefonický kontakt:
email:
Počet pracovníků pracujících v provozovně: z toho na jedné směně:
Otvírací doba provozovny:

b) druh a způsob poskytování služeb, zdravotní kontraindikace služeb a zakázané úkony při poskytování služeb
Druh a způsob poskytování služeb: masáže rukou, masáž obličeje a dekoltu, celotělová masáž, lymfomasáž, akupresura…

Krátký popis pracovního postupu u každého z výkonů.
Používané masážní emulze, pomůcky atd.:

Kontraindikace, zakázané úkony: srdeční slabost, osoby se srdečním stimulátorem, krvácivé stavy, horečnaté onemocnění, těhotenství, kojení, infekční kožní onemocnění, křečové žíly, zjevné projevy zánětů žil a trombóz, bércové vředy, osoby s kovovými transplantáty, vysoký krevní tlak. Zakázána je masáž oblastí, kde se nacházejí zánětlivé projevy, otoky, TBC ložiska kůže, zhoubné nebo nezhoubné nádory kůže, podkoží, lymfatických uzlin i hlubších tkání.

c) podmínky provozovny a zásady bezpečnosti a ochrany zdraví zákazníků a zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci zaměstnanců zařízení
V provozovně dodržujeme hygienické a protiepidemické předpisy a opatření. Za jejich dodržování je zodpovědná/ý (majitel, vedoucí provozovny – uvést jmenovitě zodpovědného pracovníka). Vedoucí organizace dbá na to, aby opatření k řádnému zabezpečení hygieny provozovny vykonávali všichni pracovníci a jejich dodržování soustavně kontroluje. Především zabezpečuje ochranu před přenosný mi nemocemi.

Provozovna musí být udržována v čistotě a pořádku. Všichni pracovníci vykonávající obsluhu zákazníků musí dbát na dodržování osobní hygieny a to:
- mít čistý pracovní oděv
- po každém skončení obsluhy zákazníka si umýt ruce vlastním mýdlem pod tekoucí vodou, mít vlastní ručník

V zařízení musí být lékárnička první pomoci na vhodném a dostupném místě.
Při poranění zaměstnance nebo zákazníka, anebo při krvácení zákazníka v souvislosti s výkonem se musí postižené místo bezodkladně opláchnout vodou a následně dezinfikovat. V případě znečištění rukou biologickým materiálem se musí ruce umýt a dezinfikovat přípravkem s baktericidním a virucidním účinkem (uvést název dezinfekčního prostředku).

Provozovna je vybavena dostatečným množstvím čistících a dezinfekčních prostředků , jakož i čistého prádla, případně jednorázových pomůcek.
Dovoleno je používat pouze zdravotně neškodné kosmetické výrobky z distribuční sítě.

d) návod na použití přístrojů
(dopsat návod)

e) zdravotní kontraindikace použití přístrojů
Srdeční slabost, osoby se srdečním stimulátorem, krvácivé stavy, horečnaté onemocnění, těhotenství, kojení, infekční kožní onemocnění, křečové žíly, zjevné projevy zánětů žil a trombóz, bércové vředy, osoby s kovovými transplantáty, vysoký krevní tlak. Je zakázána masáž oblastí, kde se nacházejí zánětlivé projevy, otoky, TBC ložiska kůže, zhoubné nebo nezhoubné nádory kůže, podkoží, lymfatických uzlin i hlubších tkání.

f) postup při mechanické očistě, dezinfekci a sterilizaci pracovních nástrojů a přístrojů
V zařízení je možné používat pouze pracovní nástroje a pomůcky pro jednorázové použití nebo pracovní nástroje a pomůcky pro opakované použití, které umožní jejich snadné čištění, dezinfekci a sterilizaci. Pracovní nástroje a pomůcky pro opakované použití je nutné po každém zákazníkovi důkladně mechanicky očistit, umýt horkou vodou s přídavkem saponátu a osušit. Pracovní nástroje, které narušují celistvost pokožky nebo mohou způsobit poranění je nutné i dezinfikovat a sterilizovat. U zákazníků, kteří trpí kožními onemocněními, lze používat pouze vyhrazené pracovní nástroje a pomůcky, které se po jejich použití musí dezinfikovat přípravkem se širokým spektrem účinnosti.
Plochy, pracovní nástroje a pomůcky, které byly znečištěny biologickým materiálem, se před čištěním musí dezinfikovat přípravkem se širokým spektrem mikrobicidního účinku (uvést název dezinfekčního prostředku).
Pokud se v zařízení používají speciální přístroje nebo metody, musí být zákazník upozorněn na možné kontraindikace a zdravotní rizika a obeznámen se způsobem ochrany zdraví a musí mu být poskytnuty odpovídající ochranné pomůcky (pokud se takovéto služby v provozovně vykonávají je nutné je konkrétně vypsat a požadované údaje doplnit).

Zaměstnancům musí být poskytnuty osobní ochranné pracovní prostředky podle druhu vykonávaných činností, především pracovní oděv a pracovní obuv. Každý zaměstnanec musí mít k dispozici i ručník a mýdlo.

g) postup při mechanické očistě a dezinfekci povrchových ploch místností a jejich vybavení
Vlhká mechanická očista a dezinfekce pracovních ploch, podlah a zařízení na osobní hygienu se musí vykonávat denně před zahájením nebo po skončení provozu a průběžně během výkonu práce. Plochy zařízení přicházející do přímého kontaktu s tělem zákazníka je nutné mýta dezinfikovat po každém zákazníkovi přípravkem k tomu určeným.
Vlhká mechanická očista omyvatelných povrchů stěn a nábytku se musí provádět jednou týdně.
Při používání dezinfekčního přípravku postupujeme podle přiloženého návodu výrobce a dodržujeme doby působení. Pokud při obsluze zákazníka vzniká odpad, odstraňuje se po každém zákazníkovi a shromažďuje se v uzavíratelných nádobách. Nádoby na odpad jsou denně vyprazdňovány, čištěny a dezinfikovány.
Základní oprava všech nátěrů zařízení a malování se musí provádět nejméně jednou za dva roky.

Používané dezinfekční prostředky v provozovně:

Prostředky na dezinfekci ploch:

Prostředky na dezinfekci pracovních pomůcek:

h) způsob skladování a manipulace s prádlem
V zařízení musí být dostatečné množství prádla, přiměřené předpokládanému počtu zákazníků. Pro každého zákazníka musí být použito čisté prádlo.
Při manipulaci s prádlem nesmí dojít k vzájemnému styku či záměně vypraného prádla a použitého prádla.
Čisté prádlo je v dostatečném množství uloženo v uzavíratelné skříňce, použité prádlo je odkládáno do plastového uzavíratelného koše, ze kterého je denně odváženo k praní. V zařízení nejsou vyčleněny prostory k dosušování prádla, proto se zde tato činnost neprovádí. Prádlo si pereme doma s přídavkem pracího prostředku s dezinfekčním účinkem, případně s použitím vyvářky a následným vyžehlením. Čisté prádlo přenášíme v jednorázových plastových obalech - igelitové tašky.

i) způsob a četnost úklidu zařízení
Provozovna je udržována v čistotě a pořádku. Dezinfekce stěn, podlah a zařízení je prováděna pravidelně (podle písm. g). Je zajištěno pravidelné větrání provozovny, zejména při práci s pachově obtěžujícími látkami. Používají se biocidní přípravky registrované v Centru pro chemické látky a přípravky Slovenské republiky, jejich příprava a aplikace se musí provádět podle návodu výrobce.

j) způsob nakládání s odpadem, jeho odstraňování, frekvence vyprazdňování odpadových nádob, jejich čištění a dezinfekce
Tuhý komunální odpad se sbírá do uzavíratelných a omyvatelných nádob a denně se vynáší. Nádoby se denně čistí a dezinfikují. Odvoz TKO zajišťuje (obec, město ...).
Provozní řád zařízení musí být zpřístupněn na vhodném a viditelném místě.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Sokolovská 129/50
186 00 Praha
Nabídka relaxačních, sportovních masáží, Havajské Lomi Lomi, lávových kamenů, čínské masáž...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Masážní židle
Masážní židle umožňuje nastavení výšky a sklonu podhlavníku, výšky opěrky hrudi, sklon opěrky rukou a sedadla. Klienti si tak sami můžou říci, která poloha je pro ně...
číst dál »
2626x    0x
Podnikatelský záměr - vzor
číst dál »
70397x    2x
Jak začít s podnikáním jako masér? I.díl
No přece od začátku. To je každému jasné, nebo žeby od konce? Říká se "Konec dobrý všechno dobré." Dost bylo zábavy,
číst dál »
12683x    3x
Jak začít podnikat jako masér?
Mám kvalifikaci pro práci maséra a chci podnikat. Ale jak začít?“ – Taky si kladete tuhle otázku? Nevíte s čím, kde a jak začít ...
číst dál »
3316x    0x
Jednorázová prostěradla
Čistota a hygiena je v masérském salonu klíčová. Dopřát zákazníkům komfort a pohodlí je více než důležité pro jejich opětovný návrat a celkovou pověst salonu.
číst dál »
3432x    0x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)
Myofasyciální techniky 3. – ...
14.11.2020 - 15.11.2020
(Ostrava)