Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Externí detoxikace - část II

Tepelné procedury. Sauna a pára, široce využívány zejména ve švédsku a Finsku, pomáhají udržovat tělo zdravé a bez toxinů. O vlivu sauny na lidský organismus přirozeně existují i vědecké studie: v průběhu sezení v sauně se výkon srdce zrychluje o 75%, zrychluje se krevní oběh a 70% krve dojde až k pokožce. Všechny toxiny, které se krví přenášejí, jsou tedy blíže k povrchu těla a v souladu s teorií se tedy snadněji vyloučí. Jak by měla být optimálně využívána sauna a pára? Navzdory tomu, že se v návodech k intenzivní detoxikační režimy dočtete, že 2 - 3 hodiny v sauně vám také pomohou odbourat zásoby tuku a pomůže uvolnit pesticidy a těžké kovy do čisticího systému, my vám rozhodně takový dlouhý pobyt v sauně nedoporučujeme a to nejen proto, že příliš velké dávky uvolněných chemikálií systém zahlcují, ale zároveň takové dlouhé setrvávání v sauně bez lékařského dohledu mohou být i nebezpečné. Pokud si přejete pobytem v sauně podpořit detoxikační procesy ve svém těle, úplně vám postačí 10-20 minut při teplotě, kterou snesete. Před procedurou nejezte těžká jídla, nepijte alkohol, naopak dopřejte si větší množství vody před pobytem i během pobytu v sauně. V sauně ztratíte asi 30ml vody (i více) a to je dost na to, aby se tělo dehydratovalo a začala se zpomalovat produkce moče, což by mohlo být kontraproduktivní. A samozřejmě, pokud máte jakékoliv zdravotní obtíže týkající se srdce, krevního tlaku, dýchací soustavy nebo kůže, rozhodně před pobytem v sauně navštivte svého lékaře a konzultujte s ním, zda vám pobyt v sauně neuškodí. Do sauny a do páry by rovněž neměly chodit těhotné ženy.

Kuřáci v sauně.
Když kuřáci opouštějí saunu, často po nich zůstávají na ručnících žluté skvrny od vyloučeného dehtu. Firma Finlandia Sauna ve svých veřejných saunách při výměně laviček toto potvrdila, protože pod mnoha z nich byla jemná černá vrstva dehtu. Pokud vás tato skutečnost nepohne k tomu, abyste přestali kouřit, tak asi nic.

Masáže
Masáže v procesu detoxikace fungují na dvou úrovních. Zaprvé pomáhají snižovat stres, takže je lze využít k eliminaci chuti na produkty plné toxinů, jakými je alkohol, cigarety nebo cukr, ke kterým se v obdobích stresu mnozí z nás uchylují. A zadruhé tlak rukou na tělo působí rovnakým způsobem jako cvičení nebo kartáčování těla. Stimuluje krevní oběh a proudění lymfy. Čínské výzkumy ukazují, že v průběhu masáže roste teplota kůže a tím se rozšiřují mezery mezi buňkami. Těmito mezerami proudí lymfa. Pokud se rozšíří, stimuluje se tím proudění lymfy, k buňkám se tak dostává více živin a z oblasti se vyloučí více odpadních produktů. Jak tedy masáží co nejvíce napomoci procesu detoxikace? Nejdůležitější je zvolit správný typ masáže. Masáží je množství druhů a zatímco hlavním cílem např. sportovních a jim podobných masáží je poskytnout úlevu od bolesti, při procesu detoxikace vám příliš nepomohou.

Lymfatické masáže
Tento typ masáží (někdy se jim říká také lymfatická drenáž) je při očistě organismu nejlepší. Dlouhé mírně tahy rukama se střídají s poklepáváním, přičemž jediným cílem je stimulace proudění lymfy. Lymfatické masáže musí provádět pouze odborník, jinak by mohlo dojít k porušení lymfy. Pokud hodláte tyto masáže podstoupit, informujte se buď v prodejnách přírodních léčiv, nebo centrech alternativní medicíny. Velmi jemný typ lymfatické masáže si však můžete udělat i sami.

Aromaterapeutické masáže
Tyto masáže se provádějí tlakem na určitá místa na těle, čímž se zrychluje krevní oběh a přitom se aromatické oleje s různými detoxikačními vlastnostmi kůží absorbují do těla.Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Sokolovská 129/50
186 00 Praha
Nabídka relaxačních, sportovních masáží, Havajské Lomi Lomi, lávových kamenů, čínské masáž...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Detoxikace - klíč ke zdraví a kráse
ýchodiskem dobré kondice i pěkného vzhledu je optimální stav tlustého střeva. Minimálně tak, jak se staráme o dům, byt
číst dál »
2540x    0x
Detoxikace - očista těla
V zjednodušeném pojetí, detoxikace znamená očištění krve. Hlavně odstraní nečistoty z krve v játrech, kde jsou toxiny
číst dál »
2711x    0x
Očista začíná na jaře
Srdce bude lépe pracovat, upraví se stav křečových žil a závislých na počasí přestane bolet hlava. Stojí za to získat s
číst dál »
2507x    0x
10 nejpoužívanějších detoxikačních olejů
Tyto oleje napomáhají procesu detoxikace. Směsi si vytvořte buď podle návodů, s čím se jednotlivé oleje dobře míchají,
číst dál »
2744x    0x
Co jsou to toxiny
Výkladové slovníky obvykle definují toxiny jako jedovaté látky rostlinného nebo živočišného původu.
číst dál »
2471x    0x
   Nejbližší kurzy
Aromaterapeutická relaxační ...
21.08.2020 - 23.08.2020
(Ostrava)
Rekvalifikační víkendový mas...
11.09.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Lektorský kurz baby a dětské...
25.09.2020 - 27.09.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 1.
01.10.2020 - 04.10.2020
(Ostrava)
Hot Stones Masáž
16.10.2020 - 18.10.2020
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.11.2020 - 08.11.2020
(Ostrava)
Myofasyciální techniky 3. – ...
14.11.2020 - 15.11.2020
(Ostrava)