Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny
Pro masáž
Pro masáž
Wellness procedury
Wellness procedury
Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty
Pro sport
Pro sport
Kosmetika
Kosmetika
Zdraví
Zdraví
Akce
Akce
Novinky
Novinky
Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

Detoxikujte své tělo medovou masáží

Pod pojmem medová masáž si každý představí něco příjemné, jemné a slaďoučké. Možná teď někoho zklamu, ale není to zcela tak. Tato masáž může být i trošinku bolestivá, ale zato její účinek nám to vícenásobně vynahradí.
Léčivé účinky medu jsou nám známy již od starověku a asi bychom i u nás marně hledali člověka, který o tom ještě neslyšel. Jeho účinky popisovali v slavných knihách například Avicenna či Plinius starší. Později ho v léčení vytlačila chemie, ale na venkově se používal stále, pokud jeho "znovuobjevení" v léčitelství přispěl například i kněz Sebastian Kneipp. Staří Egypťané používali sice posvěcen med od posvátných včel, ale náš také skvěle pomáhá v různých situacích. Běžně se využívá k léčení ran, na zlepšení trávení, při dýchacích potížích, regeneraci jater, ledvin a také anémií, při čemž má důležité místo jako potravina, která obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů. Jeho složení se různí podle směsi květů navštívených jednotlivými včelstva, které med vyprodukovaly a také podle lokality, období a sezóny. Známe květinové medy jako řepkový, z lučních květů, akátový - světlý a řidší, i medovicové - lesní med tmavý. Med obsahuje jednoduché cukry jako fruktózu, glukózu a sacharózu, ale i oligosacharidy a podobně, 13 druhů aminokyselin včetně esenciálních, také bílkoviny i rostlinné - z nektaru rostlin, ale i živočišné - z hltanových žláz včel. Najdeme v něm množství enzymů jako amyláza, kataláza, oxidáza, maltasa, inuláza a mnohé jiné, důležitou součástí jsou vitamíny - především provitamin A, vitaminy skupiny B (B1, B2, B3, B6, B7, B12), C, D, H, K, P a minerální látky a stopové prvky - vápník, hořčík, fosfor, draslík, fosfor, sodík, síra, železo, křemík, mangan, baryum, nikl, stříbro, zinek, wolfram, mangan, molybden, chrom, kobalt, vanad, arsen, stroncium, titan, platina, jód, iridium, palladium a jiné.
Najdeme zde volné organické kyseliny jako kyselina octová, citrónová, šťavelová, mléčná či mravčí a pak ještě látky působící antibakteriálně jako cholin, acetylcholin, inhibin - který se ničí teplem nad 40 °C a proto podle některých zdrojů by se měl med stáčet za soumraku. V neposlední řadě jsou zde zastoupeny koloidní látky - ochranné látky enzymů, chránící je před prostředím v našem žaludku, barviva - karoteny, flavony, chlorofyl, melanin a nakonec silice a pylová zrnka.
Náš organizmus umí velmi dobře strávit a využít tyto látky z medu.
Známe mnohé receptury na léčení medem, užívá se vnitřně, jako kloktadlo, na různé obklady, jako maska na obličej, nebo v masti na rány.

Já se nyní pokusím přiblížit med jako prostředek na masáž.
Masáž medem v této formě k nám přišla z Ruska, kde se používala již v dávných dobách, a dnes se znovu objevuje a prožívá svou renesanci i v západních zemích. Taková masáž pomáhá našemu tělu z detoxikovat se, z revitalizovat, zbavit se nepříznivých účinků stresu a nečistého životního prostředí.

Stejně jako při baňkování, i jiných masážích je i zde důležité poznání tzv. Haedových zón, kde má který orgán nervová zakončení, a podle toho víme, kde máme největší problémy.
Používáme k ní nejlépe akátový med, pro jeho vyšší obsah vody, případně řepkový. Lesní med má i silnější složení a je hustší, používáme ho opatrněji. Výhodné je, pokud máme med z co nejbližšího okolí našeho bydliště, ten je pro náš organismus nejlepší.
Medem natřeme záda ošetřovaného, tak působí jeho léčivá síla přímo přes pokožku a dostává se do krve. Ve druhém kroku speciálními pohyby rukou "pumpujeme" či "luxujeme" staré toxiny a usazeniny až z hloubky tkáně, dokonce až z kloubů. Místa, na kterých se po krátké době vytvoří bělavá žuvačkovitá hmota, byly zanesené nejvíce. Takovým způsobem se očišťují i vnitřní orgány.

Výhodou této masáže je spojení dotykové terapie, cíleného silného prokrvení, vynikajících účinků medu a detoxikace organismu přímo přes pokožku.
Metoda masáže medem je vhodná při tzv. civilizačních chorobách a jejich prevenci, jako jsou onkologická onemocnění, alergie (kromě alergie na med), revmatická onemocnění svalů a kloubů, artróza, při chronických problémech s dýchacími cestami a trávicími obtížemi, při chronickém únavovém syndromu, problémech se spaním, při regeneraci po těžkých nemocech, nervových poruchách, ženských problémech, plísňových infekcí v organismu, při chorobách jater, ledvin a slinivky, poruchách potence a neplodnosti a mnoha jiných.
Samozřejmě, jsou i kontraindikace, kdy není tato masáž vhodná a to je alergie na MED! míst s otevřenou ranou, při poškozené pokožce jako je ekzém, silná výsypka , při nádorech , aby se náhodou nerozšířily metastázy, při glaukome (vysoký oční tlak), při krvácení v těle (vředy apod.), při trombóze, a při akutních infekčních onemocněních.
Masírujeme jen záda, v jistém případě je možné i koleno. Při vytahování toxinů z nohou pomáhá masáž od křížové oblasti směrem nahoru a při detoxikaci hlavy a ramen se působí od vrchu zad směrem dolů.

Nejúčinnější tato terapie působí, pokud trvá hodinu a sestává ze tří přibližně dvacetiminutových masáží, s krátkými přestávkami na odpočinek klienta i maséra. Pohyb rukou maséra totiž připomínají odlepování leukoplasti z pokožky, takže si asi umíte představit ten efekt.

Po masáži může klient pociťovat mírné stavy jako po detoxikaci, proto musí přijímat hodně tekutin. Zdravý člověk může tuto masáž absolvovat jednou za měsíc, při akutních potížích 2x do týdne alespoň měsíc nebo 1 x týdně 2 měsíce. Po určité pauze se kúra může zopakovat, nebo doplnit masáží lávovými kameny či saunováním.

Adriana Jánošíková
Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Na Bystřičce 8
77900 Olomouc
Regenerační centrum Maobi poskytuje kvalitní masáže v Olomouci. Můžete odpočívat v příjemn...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Detoxikace - očista těla
V zjednodušeném pojetí, detoxikace znamená očištění krve. Hlavně odstraní nečistoty z krve v játrech, kde jsou toxiny
číst dál »
2679x    0x
Externí detoxikace - část II
Sauna a pára, široce využívány zejména ve švédskou a Finsku, pomáhají udržovat tělo zdravé a bez toxinů.
číst dál »
2352x    0x
Co jsou to toxiny
Výkladové slovníky obvykle definují toxiny jako jedovaté látky rostlinného nebo živočišného původu.
číst dál »
2442x    0x
Očista začíná na jaře
Srdce bude lépe pracovat, upraví se stav křečových žil a závislých na počasí přestane bolet hlava. Stojí za to získat s
číst dál »
2449x    0x
Externí detoxikace - část I
Očista těla od jedovatých látek nespočívá jen v tom, co se děje uvnitř těla. Přestože povzbuzování detoxikačních
číst dál »
2260x    0x
   Nejbližší kurzy
Havajská masáž LOMI LOMI
13.06.2020 - 14.06.2020
(Ostrava)
Kurz Spirální Stabilizace 1C...
27.06.2020 - 28.06.2020
(Ostrava)
Měření Aury
27.06.2020 - 28.06.2020
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
27.06.2020 - 28.06.2020
(Ostrava)