Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Kosmetika
Kosmetika

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

10 nejpoužívanějších detoxikačních olejů

Tyto oleje napomáhají procesu detoxikace. Směsi si vytvořte buď podle návodů, s čím se jednotlivé oleje dobře míchají, nebo ve specifických směsích, které jsou uvedeny v jednotlivých detoxikačních programech.

1. Angelika
posiluje lymfatický systém, a proto je obzvláště vhodná při čištění organismu po nemoci. Působí i proti zadržování tekutin v těle a stimuluje pocení. Usuzuje se, že podporuje činnost jater a sleziny. Její vůně vám bude příjemná, pokud máte rádi sladkou vůni pižma. Neužívejte ji v těhotenství nebo před sluněním, protože vyvolává zvýšenou citlivost na světlo.
Míchá se: s grapefruitovou, citronovým nebo mandarinkovým olejem.

2.Citron
obecně čistící účinky, posiluje činnost jater a ledvin, ředí krev, čímž stimuluje krevní oběh. Navíc působí blahodárně na bílé krvinky, čímž podporuje imunitní systém. Reguluje překyselení organismu (ke zvýšení kyselosti dochází při zvýšené konzumaci červeného masa), což je z hlediska detoxikace přínosné, protože kyselé prostředí je náchylnější na tvorbu volných radikálů.
Míchá se: s fenyklovým a jalovcovým olejem.

3.Cyprus
tento olej má vůni borovicového jehličí a používá se především na regulaci celkového množství tekutin v organismu. Je skvělým prostředkem proti zadržování vody v těle a alergickým symptomům. Přestože má diuretické vlastnosti, organismus nedehydruje, podporuje krevní oběh a játra. Tento éterický olej by se neměl používat v těhotenství.
Míchá se: s jalovcovým, citronovým a pomerančovým olejem.

4.Fenykl
je velmi silný detoxikační prostředek, který se tradičně používá k neutralizaci jedů z hmyzích bodnutí či kousnutí. Pro nás má význam jeho schopnost čistit organismus po přílišném množství jídla a pití. Stav po "opici" lze zažehnat masáží směsí olejů s přídavkem fenyklu. Používejte ho však střídmě, protože ve velkých dávkách může být toxický a pokud máte citlivou pleť, tak i dráždivý. Neměl by se používat při epilepsii a v těhotenství.
Míchá se: s citronovým a jalovcovým olejem.

5.Grapefruit
aktivizující a revitalizující olej. Grapefruit stimuluje lymfatický systém, pomáhá také regulovat množství vody v organismu, snižuje zadržování tekutin a zvyšuje množství moči. Navíc posiluje tvorbu žluči v játrech a používal se v léčení závislostí na potlačování abstinenčních příznaků. Pokud ho používáte proti nadváze způsobené zadržováním tekutin, buďte opatrní. Citrusové silice mohou stimulovat chuť k jídlu, a tak by působily proti Vašemu snažení. Také vyvolávají citlivost na sluneční záření.
Míchá se: s pelargóniovým olejem.

6. Jalovec
jalovcový olej podporuje činnost jater a používal se jako podpůrný prostředek při léčbě onemocnění jater. Pomáhá proti pocitům přesycení či stavu po "opici" a čistí střeva. Pomáhá potlačit chuť k jídlu, takže pokud vykonáváte detoxikaci a potřebujete se zbavit chuti na určité jídla, značně vám pomůže. Jalovec má také diuretické účinky a posiluje činnost ledvin. Nepoužívejte jalovec v těhotenství a obecně se vyvarujte nadměrných dávek, protože její diuretické účinky mohou ledviny zahltit toxiny.
Míchá se: s cypřišovým, pelargóniový, grapefruitovým a pomerančovým olejem.

7.Mandarínka
je známá svým blahodárným působením válečných traumat, duševní nerovnováhy a ochablosti. Pomáhá zmírnit řadu příznaků narůstající hladiny toxinů. Její vlastní čistící schopnosti spočívají v stimulaci funkce jater, podporuje tvorbu žluče a odbourávání tukových zásob. Pokud trpíte nadýmáním, mandarinkové silice vyvolávají uvolňování plynů. Mandarinkový olej je také jedním z mála éterických olejů, o kterém se ví, že je absolutně bezpečný i v těhotenství a účinně jej lze aplikovat u dětí. Přesto, byste i s tímto olejem měli zacházet obezřetně a v obou zmíněných případech dodržovat malé dávky.
Míchá se: s olejem z koření, grapefruitovým a citronovým olejem.

8.Pačuli
olej z pačuli je velmi silným odvodňovacím prostředkem, který působí proti zadržování tekutin v těle, celulitidě a napomáhá vyplavování toxinů přes ledviny. Navíc vyrovnává chuť k jídlu, což redukuje stavy přesyceností po hutních jídlech a alkoholických nápojích, stabilizuje duševní rovnováhu, dodává energii, pokud je třeba a uklidňuje, pokud jsme v strese.Z toho plyne, že olej z pačuli si dokáže poradit se symptomy a hlavními příčinami přetížení organismu toxiny.
Míchá se: s olejem z koření a pelargóniový olejem.

9.Pelargonie
tato čistě květinová vůně čistí tělo zevnitř. Je to dobrý diuretický prostředek a pomáhá stimulovat játra a ledviny. Posiluje imunitní systém a podporuje činnost lymfatického systému. Navíc ředí krev, což usnadňuje srdci jí rozháněn po celém těle. Pelargónie navozuje také duševní rovnováhu (japonské výzkumy ukázaly, že pokud ji užívají lidé ve stavu stresu, uklidňuje, ale pokud ji užívají lidé potřebující stimulaci, působí tímto směrem).
Míchá se: s angelikovým, grapefruitovou a pomerančovým olejem.

10.Koření
pokud máte podrážděné tlusté střevo, pomůže vám normalizovat jeho funkci olej z koření. Používá se na obnovení napětí svalstva tlustého střeva a podporu střevní činnosti. Staří Římané ho používali na podporu trávení těžkých jídel a červeného masa, eventuálně proti otravám z jídla. Rovněž stimuluje krevní oběh. Nepoužívejte ho neředěný na pleť, protože je dráždivý. Pokud ho používáte na masáže nebo do koupele, postačí jedna-dvě kapky, dobře promíchané s rostlinným olejem.
Míchá se: s cypřišovým, grapefruitovou a citronovým olejem.
Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Nad Lomnicí 1102
38801 Blatná
Masáže rekondiční a sportovní – poctivé klasické masáže. Baňkování. Reflexní terapie. Léče...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
Detoxikujte své tělo medovou masáží
Pod pojmem medová masáž si každý představí něco příjemné, jemné a slaďoučké. Možná teď někoho zklamu, ale není to
číst dál »
3334x    0x
Externí detoxikace - část II
Sauna a pára, široce využívány zejména ve švédskou a Finsku, pomáhají udržovat tělo zdravé a bez toxinů.
číst dál »
2178x    0x
Detoxikace - očista těla
V zjednodušeném pojetí, detoxikace znamená očištění krve. Hlavně odstraní nečistoty z krve v játrech, kde jsou toxiny
číst dál »
2497x    0x
Očista začíná na jaře
Srdce bude lépe pracovat, upraví se stav křečových žil a závislých na počasí přestane bolet hlava. Stojí za to získat s
číst dál »
2161x    0x
10 nejočistnějších potravin
Následujících 10 potravin se osvědčilo jako nejlepší dodavatel všestranných živin, které pak organismus intenzivně čistí
číst dál »
2761x    1x
   Nejbližší kurzy
Myofasyciální techniky 3 -SP...
15.11.2019 - 16.11.2019
(Ostrava)
Detoxikační masáž medem
17.11.2019 - 17.11.2019
(Ostrava)
AKUPRESURA a MOXOVÁNÍ nejen ...
21.11.2019 - 22.11.2019
(Ostrava)
Aromaterapie 1.
23.11.2019 - 24.11.2019
(Ostrava)
HOT STONES - masáž lávovými ...
29.11.2019 - 01.12.2019
(Ostrava)
Holistická aromaterapeutická...
04.12.2019 - 06.12.2019
(Ostrava)
Bowenova tlaková masáž 2.
05.12.2019 - 08.12.2019
(Ostrava)
.