Vybavení pro maséry a wellness centra
720 540 422 (prac. dny 6:45 - 15:00)
košík je prázdny

Pro masáž
Pro masáž

Wellness procedury
Wellness procedury

Knihy, DVD, plakáty
Knihy, DVD, plakáty

Pro sport
Pro sport

Kosmetika
Kosmetika

Sauny a vířivky
Sauny a vířivky

Akce
Akce

Novinky
Novinky

Vyhledávání
Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajPrahaStředočeský krajÚstecký krajVysočina krajZlínsky kraj
Odebírání novinek
Pro zasílání novinek zadejte e-mail

10 nejočistnějších potravin

Následujících 10 potravin se osvědčilo jako nejlepší dodavatel všestranných živin, které pak organismus intenzivně čistí od toxinů.

Artyčoky
zvyšují produkci žluči. Jedním z úkolů žluči je přenášet toxiny do střev, kde už mohou být vyloučeny. Podle výzkumů artyčoky zvyšují tok žluče o 127% asi 30 minut po snědení.
Obsahují antioxidanty. Studie v Tübingenu v Německu dokázali, že poškození jater způsobené volnými radikály se významně snižuje, pokud je podáván artyčokový koncentrát.

Avokádo
obsahuje antioxidant glutathion, který účinně tělo zbavuje volných radikálů. Kombinuje je s toxiny rozpustnými v tucích, zvláště s alkoholem, a tak je dělá rozpustnými ve vodě. Hladina peptidu glutathionu s věkem klesá (proto čím jsme starší, tím jsou stavy po opici horší): vědci z Michiganské univerzity v Ann Arbor v USA dospěli k tomu, že starší lidé, u kterých je hladina glutathionu z nějakého důvodu vyšší, byli zdravější. Byly také méně náchylný na artritidu, o níž se mnoho odborníků domnívá, že ji zhoršuje přebytek toxinů v těle.

Červená řepa
po dlouhá staletí ji Římané používali na pročišťování krve. Látky v ní obsažené rovněž umožňují pohlcovat jedovaté kovy. V Leadville, což je znečištěná bývalá důl v Coloradu v USA, byly na filtrování škodlivých látek z vody použité plodiny jako řepa, banány, mrkev a jejich úspěšnost dosahovala 70%.
Obsahuje methionin, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a odstraňuje odpadní produkty z těla.
Betanin zvyšuje rychlost, kterou játra odbourává mastné kyseliny. Tím snižuje nátlak na tento orgán a umožňuje mu tak lépe bojovat s mnohem nebezpečnějšími toxiny.

Česnek
obsahuje alicin, který vzniká při drcení česneku a v okamžiku, kdy vstoupí do těla, vytváří sloučeniny na bázi síry. Toxiny, jako jsou například rtuť, určité potravinové přísady nebo chemické verze hormonu estrogenu, se na síru vážou. Tyto sloučeniny je pak tělo schopno vyloučit. Síra také pomáhá udržovat v těle zásadité prostředí, které pomáhá potláčet závislost na nikotinu.

Jablka
vědci na Ukrajině využívali jablka na čištění oblasti kolem Černobylu po havárii jaderné elektrárny.
Obsahují vitamín C, což je antioxidant, který snižuje množství tuku a cholesterolu v těle.
Pektin je vláknina, která se nachází také v citrusových plodů, řepě a bobulovinách a váže těžké kovy (jako jsou olovo nebo rtuť) v tlustém střevě a podporuje jejich vylučování. Také pomáhá odstraňovat z těla potravinové doplňky, včetně tartarzínu, který je spojován s hyperaktivitou, migrénou a astmatem u dětí.

Kiwi
obsahuje velké množství vitaminu C, což je silný antioxidant, který pomáhá tělu při výrobě glutathionu. Americký časopis pro výživu publikoval studii, která ukazuje, že když se člověku podává 500mg vitamínu C denně, hladina glutathionu za dva týdny vzroste o 50%.

Mořské řasy
vědci z McGillovy univerzity v Montrealu dokázali, že mořské řasy jsou na sebe schopné vázat radioaktivní látky, které se do těla dostanou potravou, pocházející z kontaminované oblasti. Obsahují velké množství minerálů (železo, jód, vápník, hořčík ..) a algináty. Když má tělo nedostatek minerálů, snaží se je získat z jakýchkoliv těžkých kovů. Nejčastěji algináty z mořských řas na sebe těžké kovy vážou, čímž usnadňují jejich vylučování z organismu.

Řeřicha
podporuje tvorbu enzymů a snad působí i přímo proti některým toxinům. Když ve výzkumném potravinářském centru v Norwich ve Velké Británii podávali kuřákům 170g řeřichy denně, jejich moč obsahoval nadprůměrné množství známých karcinogenních látek.
Obsahuje chlorofyl, který podporuje tvorbu červených krvinek a krevní oběh.

Švestky
jsou potravou, která obsahuje nejvíce antioxidantů, asi dvakrát více než jejich největší konkurenti borůvky.
Obsahují kyselinu vinnou, která má přirozeně projímavé účinky, a dihydrofenylisatín, který aktivizuje střevní kontrakce. Kombinace těchto dvou látek zkracuje čas setrvání stolice ve střevech, a snižuje tedy riziko reabsorbce toxinů do organismu.

Kapustová zelenina
do této čeledi patří zelí, kapusta, růžičková kapusta, špenát či květák, které jsou všechny velmi účinnými detoxikanty. Studie Cornellovy univerzity v USA prokázaly, že růžičková kapusta potlačuje působení aflatoxinů, což jsou jedovaté látky způsobující rakovinu jater. Kromě toho tato zelenina neutralizuje nitrosaminy z cigaretového kouře. Zelné rostliny obsahují glukosinoláty, které podporují tvorbu životně důležitých enzymů v játrech.
Komentáře
(0)

K tomuto článku ještě nenapsal nikdo komentář. Buďte první.

Přidat komentář


Jméno
E-mail (slouží pouze pro ověření / autorizaci příspěvku)
Ochrana proti spamu
Komentář


Souhlasím s pravidly pro komentáře
[reklama]
Wilsonova 8
75002 Přerov
Klasická masáž, medová masáž, Dornova terapie, Breussova masáž, lávové kameny, Thajská mas...
Třída Svobody 1119
76302 Zlín-Malenovice
Nabídka masérských, rekondičních a regeneračních služeb péče o tělo: klasická masáž, refle...
Zobrazit další články
Zobrazit kategorie článků
10 nejočistnějších potravin
Následujících 10 potravin se osvědčilo jako nejlepší dodavatel všestranných živin, které pak organismus intenzivně čistí
číst dál »
2712x    0x
Detoxikujte své tělo medovou masáží
Pod pojmem medová masáž si každý představí něco příjemné, jemné a slaďoučké. Možná teď někoho zklamu, ale není to
číst dál »
3286x    0x
Detoxikace - očista těla
V zjednodušeném pojetí, detoxikace znamená očištění krve. Hlavně odstraní nečistoty z krve v játrech, kde jsou toxiny
číst dál »
2451x    0x
Očista začíná na jaře
Srdce bude lépe pracovat, upraví se stav křečových žil a závislých na počasí přestane bolet hlava. Stojí za to získat s
číst dál »
2126x    0x
Detoxikace - klíč ke zdraví a kráse
ýchodiskem dobré kondice i pěkného vzhledu je optimální stav tlustého střeva. Minimálně tak, jak se staráme o dům, byt
číst dál »
2295x    0x
   Nejbližší kurzy
Rekvalifikační ETAPOVÝ masér...
01.10.2019 - 27.11.2019
(Ostrava)
Lifting – vypínací masáž obl...
04.10.2019 - 04.10.2019
(Ostrava)
Měkké techniky 1.
05.10.2019 - 07.10.2019
(Ostrava)
Baňkování podle zásad TČM
11.10.2019 - 11.10.2019
(Uherský Brod)
Kraniosakrální terapie-OČI
19.10.2019 - 20.10.2019
(Ostrava)
Horké lávové kameny
25.10.2019 - 25.10.2019
(Uherský Brod)
Bowenova tlaková masáž 1.
25.10.2019 - 28.10.2019
(Ostrava)
.